Dovolená Španělsko

Dovolená ve Španělsku je jistota příjemně strávených chvil. Nabízí koupání v moři a odpočinek na písečných plážích, výlety a poznávání památek, gastronomii, karnevaly a tanec. Vyznavači aktivní dovolené využijí golfová hřiště, vodní sporty, projížďky na koni nebo cyklistiku v Pyrenejích.


Poslední recenze Španělsko

SBH Hotel Monica Beach Resort ****, Španělsko, Fuerteventura, Costa Calma
4
9. 2. 2020 | Světlana
Datum pobytu: únor 2020

4/5 - Skvělé
Krásná dovolená, počasí se povedlo. Doporučuji navštívit Zoo, krmili jsem žirafy:-)). Až na to jídlo.. celá recenze
Hotel Beverly Park ***, Španělsko, Gran Canaria, Playa del Inglés
4
27. 1. 2020 | Maru
Datum pobytu: leden 2020

4/5 - Skvělé
velmi dobrý. celá recenze
Be Live Experience Playa De La Arena ****, Španělsko, Tenerife, Puerto de Santiago
5
21. 1. 2020 | Ing. Jan Rippel
Datum pobytu: leden 2020

5/5 - Úžasné
Hotel překonal očekávání (minule jsme byli ve vynikajícím hotelu Best Jacaranda, který jsme dosud považovali za naši hotelovou špičku). Tento hotel se mu však nejspíše vyrovnal a v něčem i převýšil. Je.... celá recenze

Španělsko

Španělské království, v jehož čele stojí král, je zemí mnoha kulturních památek s bohatou a dlouhou historií, která sahá až do doby několik tisíc let před Kristem. Součástí Španělského království jsou Kanárské a Baleárské ostrovy.

Hlavním městem Španělska je Madrid, metropole plná stromů, pompézních staveb, historických památek i galerií. Snad každý ví, že město je i domovem hvězdného fotbalového klubu Real Madrid.

Dovolená ve Španělsku a podnebí

Španělsko není jen proslulou zemí toreadorů, flamenca, fotbalových klubů či památek, ale je také velmi známou, turisticky oblíbenou destinací.

Mezi nejznámější přímořská letoviska na pevnině patří Costa Brava, Andalusie či Costa del Sol, která jsou mimo leteckou dopravu dostupná i autobusem nebo autem.

Stejně jako pobřeží pevniny je středomořské podnebí vhodné pro pobyty u moře od května do října na Baleárských ostrovech Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera ve Středozemním moři, které patří k turisticky nejoblíbenějším. Na Mallorcu se létá po celý rok. Převážně slunečné dny vystřídají až občasné srážky, které se obvykle vyskytují během krátké a mírné zimy. 

Kanárské ostrovy s celoročními pobyty

Díky vyrovnanému subtropickému podnebí si můžete v průběhu celého roku odpočinout na Kanárských ostrovech Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventura. Celoroční teploty se pohybují od 18 - 24st. C s teplotou moře od 19 - 23st. C.

Hotely ve Španělsku

Dlouholetá tradice a zkušenosti v oblasti cestovního ruchu jsou zárukou kvalitních služeb přímořských hotelů. V nabídce jsou pobyty se stravováním formou polopenze nebo s kompletním servisem all inclusive.

Užitečné rady a cestovní informace

  • Přestože většina letovisek uvádí, že je voda z kohoutku pitná, doporučujeme pít vodu balenou
  • Španělsko je členem EU, takže vycestovat můžete s platným občanským průkazem a volání vás bude stát stejně jako v ČR
  • Většina hotelů a apartmánů poskytuje Wi-Fi zdarma
  • Platidlem jsou eura nebo lze bez problémů zaplatit kartami, ale tuto možnost si raději předem ověřte
  • Používejte ochranné prostředky s vyšším UV faktorem a nezapomeňte si přibalit i ochranné prostředky proti komárům a hmyzu

Perličky:

Víte, že Španělé nesmí být diskriminováni za nahotu na veřejnosti? Můžete se zde opalovat bez plavek, aníž by jste byli pokutováni.
Španělská hymna, La Marcha Rea, patří k nejstarším v Evropě a není oficiálně otextovaná.

Fakultativní výlety

Pobyty u moře ve Španělsku z výběru více jak padesáti cestovních kanceláčí se dají zpestřit některým z mnoha nabízených fakultativních výletů. Ty se podle navštívených letovisek či ostrovů zaměřují na nejvýznamnější historické a kulturní památky, zajímavosti, přírodní lokality a návštěvy známých míst a měst.

V překrásné krajině jižní Anadaluzii můžete navštívit Granadu, Sevillu a Rondu. Z letoviska Costa Brava se můžete vydat do Barcelony či si užít vodních parků Water World a Marine Land.
Na Mallorce je v nabídce okruh ostrovem, výlet do hlavního města Palma nebo návštěva Dračí jeskyně. 

Gastronomie

Tak jako většina středomořských kuchyní, není ta španělská výjimkou. Často se používá olivový olej, zelenina, česnek, bylinky, luštěniny, mořské plody, drůbež, hovězí a vepřové maso, rýže, brambory, včetně rozličných druhů sušeného masa jamón (chamón).

K jídlu přijde vhod doušek proslulých španělských vín nebo musíte ochutnat světoznámé sladké víno Sangria s ovocem. 

Tradičním jídlem je španělské rizoto paella (paeja) a nesmíme opomenout ani oblíbené tapas. V podstatě jde o menu spojené s ochutnávkou mnoha malých porcí studených a teplých pokrmů. Obdobou je severokyperský mézes.

Výběr jídel je rozmanitý a podle oblasti se liší jejich příprava. Díky příznivému podnebí se ve Španělsku daří ovoci, vínu, luštěninám a zejména zelenině, která nesmí chybět na žádném jídelníčku.

Nejznámějšími plody jsou olivy a španělská značka Sevilla, je dostupná i v našich velkoobchodech, stejně tak jako olivový olej a bohatá nabídka skvělých vín.

Poznávací zájezdy do Španělska

Z rozmanité nabídky více jak dvou stovek poznávacích zájezdů leteckých i autobusem si vybere každý.
Oblíbenými se staly poznávací cesty spojené s pobyty u moře.

Výběr je na Vás. Ať už chcete poznat krásy jižní Andalusie nebo nasát městskou atmosféru významných metropolí Barcelona či Madrid. V nabídce najdete i několik desítek eurovíkendů.
Využít můžete i nabídky leteckých poznávacích zájezdů na Kanárské nebo Baleárské ostrovy.