Spojené Arabské Emiráty

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené Arabské Emiráty

  Spojené arabské emiráty, Dubaj
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu
1. den

odlet z Prahy nebo Krakova do Dubaje, města zlata a kontrastů, arabských tradičních zvyků, dynamické moderní výstavby a unikátních projektů. Transfer na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2. den

snídaně, odjezd na výlet, během kterého se seznámíte, jak se starou tradiční částí města, tak i s novou moderní částí. Okružní jízda začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje Dubaj na dvě části, a kde se přeplavíte z jednoho břehu zálivu na břeh druhý vodním taxi Abra. Zastávka na tradičním trhu s kořením a látkami, možnost nákupu na neopomenutelném trhu se zlatem. Dále se projíždí turistickou oblastí Jumeirah s oblíbenou pláží Jumeirah Beach. Zastávka u jedné z nejhezčích mešit Emirátů Jumeriah Mosque a na pláži, odkud si prohlédnete jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burj Al Arab (plachetnice, 7*). Následuje jeden z mega projektů Dubaje – palmový ostrov. Okružní jízda dále pokračuje po ulici Sheikh Zayed Road – mrakodrap vedle mrakodrapu. Okružní jízda je zakončená zastávkou v Dubai Mallu (největší nákupní centrum v Dubaji), které nadchne svým obrovským akváriem a překrásně zpívající a tančící fontánou pod nejvyšší věží světa Burj Khalifa (828 m). Možnost pozdního oběda (není v ceně) individuálně během zastávky v nákupním centru s širokou nabídkou restaurací. Návrat na hotel kolem 19.00 hodiny, 2. nocleh.

3. den

snídaně, dopoledne volno, v odpoledních hodinách Jeep Safari - odjezd do pouště na písečné duny za hranice města Dubaj. Zde budete absolvovat dune bashing (adrenalinová jízda po dunnách). Po absolvovaní dune bashingu budete mít možnost si objednat čtyřkolky anebo jízdy na buggy (obě možnosti za příplatek a možnost sami řídit). Poté následuje cesta do kempu, kde budú večeře formou bufetu, dále zde bude možnost se nechat pomalovat henou, vyzkoušet tradiční oblečení, vyzkoušet jízdu na velbloudovi a užít si kulturní program (ohňová show, břišní tanečnice). Večeře a nealkoholické nápoje jsou zahrnuté v ceně. Návrat na hotel 3.nocleh.
3. nocleh.

4. den

snídaně, kolem 10.00 hodiny odjezd do Abu Dhabi – hlavního města SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Abu Dhabi je největším městem ze všech sedmi emirátů a bylo prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Zhruba během dvouhodinové cesty (z Dubaje) budete sledovat poušť kolem vás. Možná i uvidíte se volně procházejícího velblouda po nekonečné poušti. Prohlídka Abu Dhabi zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží, nazývané Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Village, dominantu města – masivní a unikátní luxusní hotel Emirates Palace 7* (foto zastávka) a návštěvu největší mešity v SAE – Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abu Dhabi se podíváte na ostrov Yas Island, kde se nachází dráha Formule 1 a zábavný park Ferrari World (vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě). Návrat na hotel kolem 18.00 hodin, 4. nocleh.

5. den

snídaně, v poledních hodinách uvolnění pokoje a odjezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive 24 hodin RIU Dubai Hotels & Resorts, ubytování, volný den, možnost lenošení na pláži a koupání v moři (lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma), večeře, 5. nocleh.

6. den

snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 6. nocleh.

7. den

snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 7. nocleh.

8. den

snídaně, transfer na letiště v Dubaji a odlet do Prahy nebo Krakova.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha (Krakov) - Dubaj a zpět
 • 4× ubytování se snídaní v hotelu kategorie 4* v Dubaji
 • okružní jízdy v Dubaji
 • Abu Dhabi a Jeep Safari s večeří dle programu
 • 3 x ubytování v hotelu kategorie 4* s all inclusive v Dubaji
 • česky nebo slovensky hovořící delegát/průvodce
 • transfery
 • letištní taxu a služby
 • bezpečnostní taxu a palivový poplatek.

Základní cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu
 • fakultativní výlety. Městská hotelová taxa splatná na recepci hotelu cca 4,5 USD/pokoj/noc v 4* hotelu. Možnost zajištění transferů na trase Ostrava - Krakov a zpět cena 990 Kč/osoba za oba směry.
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář Marted s.r.o., IČ 26820323.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Dubaj
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 042 886
dnes 8–18 h

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).

Nezávazná objednávka

Spojené Arabské Emiráty
  Spojené arabské emiráty, Dubaj

Cena
30 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 042 886

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
30 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 424 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 056 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč