Dovolená Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou nejbohatší země světa a nabízí vám nevšední podívanou - dominantní mrakodrapy, luxusní obchodní centra, přepychové hotely, čisté pláže i písečné pouště. Odpočinek u průzračného moře si můžete zpestřit výlety. Dovolená ve Spojených arabských emirátech je zážitek na celý život.


Poslední recenze Spojené arabské emiráty

The Ritz Carlton - Al Hamra Beach *****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
10. 1. 2020 | Pavel
Datum pobytu: prosinec 2019

5/5 - Úžasné
Příjemný, klidný a opravdu luxusní ubytování ve vile přímo na pláži s privátním bazénem. Nabízí široké možnosti relaxace, odpočinku i aktivného vyžití. . celá recenze
The Ritz Carlton - Al Wadi Desert *****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
10. 1. 2020 | Pavel
Datum pobytu: prosinec 2019

5/5 - Úžasné
Příjemný, klidný a opravdu luxusní hotel (vily) v poušti. Nabízí široké možnosti relaxace, odpočinku, pozorování zvířat, které se procházejí kolem privátní terasy či bazénu ve vile. . celá recenze
Rixos Bab Al Bahr *****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
10. 1. 2020 | Pavel
Datum pobytu: prosinec 2019

5/5 - Úžasné
Příjemný velký hotel nabízející široké možnosti zábavy a relaxace, skvělé jídlo a příjemný personál.. celá recenze

Spojené arabské emiráty

  • hlavní město: Dubaj
  • měna: 1 dirham (AED)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 2 hodiny

Spojené arabské emiráty, často krátce SAE, jsou federací sedmi emirátů na Blízkém východě, rozkládající se v jihozápadní Asii ve východní části Arabského poloostrova u pobřeží Perského zálivu. Jejich vizitkou je nesmírné bohatství spojené s těžbou ropy. Díky tomu jsou Spojené arabské emiráty nejbohatším ostrovem lidské populace na naší planetě. Každý, kdo se vydá moderní oázu mezi pouští a mořem poznat, má jedinečnou šanci vidět vrchol lidské činnosti, technologií a luxusu.

Dovolená SAE

Dovolená v emirátech spojuje senzační koupání v moři a neobyčejné zážitky z výletů a poznávání světových „nej“. Nikde na světě nenajdete tolik technologických primátů pohromadě. Zvolte si vhodně období během roku. V létě jsou dost extrémní horka. Pro Středoevropany je nejlepší zajet se do SAE slunit a koupat na jaře a na podzim. V zimě se dají zase emiráty poznávat včetně skvělých výletů.

Spojené arabské emiráty jsou díky technologickým vymoženostem a ryze pouštnímu prostředí také cíl poznávacích zájezdů. Kvalitní hotely nabízí od určité kategorie naprostý luxus. Objevují se všechny formy stravování od snídaní přes polopenze až po all inclusive programy. Služby hotelů patří mezi nejlepší na světě.

Kultura

Návštěvou SAE vstupujete do odlišného orientálního světa, avšak v dnešní době plně přizpůsobenému modernímu životnímu stylu a turistům z celého světa. Pouze při pobývání v malých neturistických městech dbejte na obvyklé rady při cestách do muslimských zemí, zejména ženy by měly být opatrné a více zahaleny. O bezpečnost se nebojte, kriminalita je v emirátech prakticky nulová.

Kuchyně emirátů

Kuchyně emirátů je směsí blízkovýchodní kuchyně a asijské kuchyně. Protože je dnes v SAE mnoho přistěhovalců, nalezneme zde v hojném počtu jídla z celého světa. Pestrá směsice variant je lákavá. Najdeme zde však i tradiční arabská jídla, například šauarmu, falafel nebo hummus. Tradičně se používá hodně mléka, obilí a masa. Nedílnou součástí jsou ryby a koření. Z nápojů je nejoblíbenější čaj.

Atmosféra

V orientální atmosféře emirátů záleží, jestli se pohybujete jen v prostředí hotelů, kde je vše přizpůsobeno turistům z celého světa, zejména západního. Tam vás nemá co překvapit, snad jen nadprůměrně luxusní služby. Pravá atmosféra místního světa tepe životem spíše v menších městech a osadách mimo velkoměsta a pobřeží s hotely.

Nejzajímavější místa

Nemá cenu dlouze představovat nejzajímavější cíl Spojených arabských emirátů. Je jím hlavní město Dubaj. Velkoměsto je symbolem světových primátů. Některé z nich: nejdelší vlakový systém na světě, který neřídí člověk, nejvyšší budova světa Burj Khalifa, nejvýše položený výtah na světě (vyrobený u nás), největší obchodní centrum Dubai Mall, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab a mnoho dalších.

Tipy na výlety

Kromě Dubaje jsou zajímavé cíle výletů a celých dovolených Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah a Fujairah. Spíše než cíle jsou oblíbené v SAE vybrané atrakce. Zejména jde o radovánky v poušti na písečných dunách. Pořádány jsou hlavně jízdy v buginách a džípech. Výletům do pouště se zde říká safari. Na Dubaj se můžete podívat z ptačí perspektivy při letu vrtulníkem nebo hydroplánem. Další největší lákadla emirátů jsou Ferrari World a Vodní park v Abu Dhabi.