Termín:
24. 11. – 16. 12. 2017
Počet dní:
23 (pá – so)
Počet nocí:
21
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 18 000 km, busem (Ceylon) 1900 km,lodí (Maledivy) 250 km, pěšky 2x15 km (volitelně-Ceylon)Počasí: vzduch 26-34 °C (v horách jen 12 °C), voda 27-30 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Anuradhapura. Odlet do největšího městaSrí Lanky Colomba. Pevnost Yapahuwa ztracená v džungli.Starověké Mhintale: poutníky navštěvovaná kolébka ostrovníhobuddhismu, přírodní park, nádherné kamenické práce. Starobylé centrum země Anuradhapura (UNESCO): buddhistické svatyně, největší dagoby na světě, chrámy a nádrže.

4. až 5 den

Anuradhapura - Polonnaruwa - Kandy. Socha Buddhy v Aukaně. Středověké hlavní město Polonnaruwa (UNESCO): paláce, chrámy, skvělé historické muzeum, možnost ranní projížďky na slonech. Sigiriya (UNESCO): vodní zahrady, schodiště s pozůstatky obrovského kamenného lva, fresky žen z 5. století. Malbami zdobené jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) - největší komplex maleb na světě. Zahrada koření, příjezd do Kandy.

6. až 7 den

Kandy - Dalhousia. Návštěva unikátního sloního sirotčince v Pinnawelle a koupání slonů v řece Ma Oya. Botanická zahrada Peradeniya s orchidejemi a palmami. Večernítaneční představení. Kandy (UNESCO) - město opředené tradicemia legendami: chrám „Buddhova zubu“, vyhlídka Upper Kandy, pestrobarevná tržnice. Odjezd do hor.

8. až 9 den

Dalhousia - Haputale. Možnost výstupu na poutníhoru Adam’s Peak (2243 m), údajné první Adamovo útočištěpo vyhnání z ráje. Jízda vláčkem svěží krajinou čajovníkovýchplantáží z Hattonu do Nuwara Eliya, exkurze do čajové továrny.Horské Haputale: výlet Srílanskou vysočinou na náhorníplošinu Horton´s Plains (UNESCO), procházka na vyhlídku„Konec světa“ nebo výlet mezi nejkrásnější čajové plantáže navyhlídku Lipton´s Seat a horské středisko Ella s vodopádemRawana.

10. až 11 den

Haputale - Unawatuna. Vysoký (170 m) vodopádDivaluma. Prohlídka Buddhových soch v Buduruwagala. Úžasné chrámové obřady v buddhistickém, hinduistickém i muslimském duchovním centru Kataragama. Ranní safari v národním parku Yalla (množství volně žijících zvířat - sloni, opice, levharti, krokodýli, varani, pávi). Cesta podél pobřeží,blowhole (mořský gejzír), maják na nejjižnějším mysu Dondra,rybáři lovící na kůlech.

12. až 14 den

Unawatuna. Koupání a odpočinek na bílých plážíchIndického oceánu v Unawatuně. Prohlídka koloniální holandsképevnosti Galle. Stanice pro záchranu mořských želv. Možnost plavby mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, fakultativně návštěva deštného pralesa Sinharája.

15. den

Colombo. Vyhlídková jízda hlavním městemŠrí Džajavardanapura Kotte. Krátká zastávka v největšímměstě Colombo.

16. den

Malé - Fihaalhohi. Odlet na Maledivy, přivítání na lodi. Plavba k opuštěné písčině u ostrova Fihaalhohi. Obědna palubě, koupání a šnorchlování, uvítací večeře.

17. den

Fulidhoo - Vashugiri - Raggadu. Pozorování delfínů,plavba k atolu Fulidhoo, vnitřkem atolu k nádhernému piknikovému ostrovu Vashugiri, šnorchlování u písčiny Kunaavashi (želvy, žraloci útesoví). Plavba k písčině Raggadu, šnorchlování mezi hejny pestrobarevných ryb u obrovských deskových korálů. Noc na lodi.

18. až 19 den

Ambaraa - Bodumohoraa - Felidhoo. Plavba k ostrovuAmbaraa: skvělé šnorchlování na kolmém korálovém útesu.Opuštěný ostrov Bodumohoraa, odpočinek na liduprázdnýchplážích, koupání, opalování a slavnostní večeře na pláži. Nocna lodi v laguně nebo na pláži. Ráno šnorchlování u ostrůvkuRuh hurihuraa, plavba k trojici domorodých ostrovů Keyodhoo,Felidhoo a Thinadhoo. Šnorchlování a návštěva obydlenéhoostrova Felidhoo: seznámení s místními obyvateli. Noc na lodi.

20. až 21 den

Thinadhoo - Felidhoo - Malé. Pozorování delfínů,šnorchlování na korálové stěně u ostrova Thinadhoo (murény,nekonečná hejna pestrobarevných ryb). Plavba na Felidhoo.Koupání a šnorchlování (trnuchy, želvy), procházka po ostrově,tradiční řemesla domorodců (stavba lodí aj.), představení BoduBeru - tradiční bubnování a zpěvy domorodců, které mají původv Africe. Plavba směr atol Jižní Malé, šnorchlování u resortuEmbudu Village, noc na lodi.

22. až 23 den

Malé - Praha. Návštěva hlavního města Malé: islámské centrum, muzeum, místní trh s rybami a ovocem nebo odpočinek na plážích umělého ostrova Hulhumalé. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Turistické ubytovací taxy, zapůjčení vybavení na šnorchlování na lodi. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus, vlak, loď. Ubytování: Ceylon - 13x hotel (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), Maledivy - 6x na lodi (2-lůžkové klimatizované kajuty s vlastním příslušenstvím, na vyžádání i 3-lůžkové). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 20 700 Kč (14x hotel, 6x kajuta). Strava: Ceylon - 13x polopenze, Maledivy - 6x plná penze na lodi včetně kávy, čaje a balené vody. V ceně není vízum na Srí Lanku (900 Kč).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dalhousia, HAPUTALE, Kandy, Unawatuna

Maledivy, Srí Lanka (Cejlon)

Jako hrst drahokamů, roztroušených na rovníku, leží v blankytných vodách Indického oceánu a zcela odpovídají představám o tropickém ráji. Sluncem vyhřáté bělostné pláže, průzračná modř oceánu a žhavé paprsky slunce – to je ideální kombinace, která vás zve k lenošení a relaxaci na nekonečných plážích.

Maledivské souostroví měří zhruba 760 km severojižním směrem a čítá na 1190 ostrovů a ostrůvků, které se shlukují do čarokrásných korálových atolů. Z celkového počtu je jen 202 ostrovů trvale obydleno. Místní teplé vody jsou bohaté na kyslík, což vytváří ideální podmínky pro život korálů a celý podmořský ekosystém. Maledivy jsou domovem neuvěřitelných 1350 druhů korálů a ryb, a tak zajisté i vy propadnete zdejšímu úchvatnému podmořskému světu, za kterým se opakovaně vydávají i ti nejnáročnější profesionální potápěči.

Kromě šnorchlování a potápění nabízí resorty nepřebernou škálu dalších sportů a zábavy. Po aktivně prožitém dni si pak můžete v klidu užít uvolňující masáž v lázeňském centru, vychutnat si skvělou večeři od místních profesionálních kuchařů nebo se zapojit do večerní zábavy s ostatními hosty.

 

Od 1. 5. 2017 byl zaveden odletový poplatek ve výši 25 USD. Od poplatku jsou osvobozeny osoby s diplomatickou imunitou a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu na příletu i odletu je stejné. Poplatek se také netýká osob, které si letenky s datem odletu po 1. 5. 2017 zakoupily před 1. 2. 2017. Odpovědnost za výběr poplatku nesou letecké společnosti.

 


SRÍ LANKA A MALEDIVY

Číslo zájezdu: 856800
Maledivy, Srí Lanka (Cejlon), Galle, Kandy, Dalhousia, HAPUTALE, Kandy, Unawatuna