Štrasburk a Alsaská vinná stezka

Francie, Alsasko, Grand Est, Štrasburk

Štrasburk a Alsaská vinná stezka

  Francie, Alsasko, Grand Est, Štrasburk
Číslo zájezdu: 2 326 548
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: odjezd v odpoledních hodinách.
2. den: Štrasburk (UNESCO) - prohlídka města: nejmalebnější část města, tzv. Malá Francie - La Petite France s Vaubanovou přehradou s panoramatickým výhledem a krytými mosty Ponts-Couverts, hrázděné domy, romantické uličky podél řeky Ill, vodní kanály, katedrála Notre-Dame, Palais Rohan, Carré d´Or - Zlatý čtverec – bývalá čtvrt zlatníků s malými zdobenými uličkami obchodníků.
3. den: Alsaská vinná stezka – vesnička Obernai s renesančními domy z části ještě hrázděnými a zachovalým opevněním.
Chateau du Haut-Koenigsbourg - majestátní hrad z červeného pískovce tyčící se ve výšce 800 m, mezi jehož majitele patřili i Habsburkové. Při dobré viditelnosti se dá dohlédnout až do Alp.
Kaysersberg – městečko obklopené dvěma pohořími s romantickou ruinou hradu, renesanční radnice, vzácný kostel sv. Kříže.
4. den: Eguisheim - hrázděné domy s květinami, tři donjony bývalého hradu a renesanční fontány. Vesnička Riquewihr přezdívána „perla alsaských vinic“ označovaná za nejkrásnější vesnici Francie s pohádkovými domy, nejvyšší hrázděný dům v Alsasku, zbytky městských bran a opevnění, okolní vinice.
Colmar - rodiště Frédérica Augusta Bartholdiho, autora Sochy svobody s krásným historickým centrem, hrázděné renesanční domy, církevní stavby, gotický Collégiale Saint-Martin, chrám Saint-Matthieu, bývalý kostel dominikánů, dnes muzeum Unterlinden. Nejmalebnější čtvrť Colmaru, Petite Venise – Malé Benátky, s kanály a můstky s květinami. Odjezd v podvečer.
5. den: návrat v ranních až dopoledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu
  • 2x snídani
  • služby průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • vstupy
  • komplexní cestovní pojištění.

Informace o zájezdu

Pořadatel: CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s., IČ 06293514.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Štrasburk
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 326 548
dnes 8–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Štrasburk a Alsaská vinná stezka
  Francie, Alsasko, Grand Est, Štrasburk

Cena
6 999 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 326 548

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
6 999 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
275 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
170 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč