SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

Súdán, Chartúm

SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

  Súdán, Chartúm
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Poklady starého Egypta v súdánské Núbii. Místa opředená legendami o dávných královstvích, architektonické skvosty odlišných historických slohů. Meroe – královské město černých faraónů s největším komplexem pyramid na světě. Nekonečná písečná i kamenitá Núbijská poušť, dosahující až 1500 m nadmořské výšky. Katarakty životodárného Nilu i hlavní město Chartúm při soutoku jeho Bílého a Modrého ramene. Původní Afrika s tradičními obyvateli, karavanními stezkami a núbijskými vesnicemi.

Doprava

Letecká do Súdánu včetně letištních tax. Po trase pronajatým minibusem, v poušti terénními 4x4 džípy

Ubytování

3x hotely střední turistické kategorie, 3x v poušti v matrací vybavených stanech (veškeré vybavení na místě), 5x v místních domech pro turisty v Solebu, Sai, Tombos a Karimě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2600 Kč (3x - v hotelech)

Stravování

Plná penze, k dispozici je pitná voda

Délka tras

letadlem 9000 km, auty 2000 km, pěšky 2x 2-4 km (volitelně)

Program
1. den

Odlet do hlavního města Súdánu - Chartúmu.

2. den

Jízda džípy na sever do Dongoly. Bajúdská poušť, scénická krajina s termitišti. Pevnost Kandag strategicky střežící přístup po Nilu.

3. až 4 den

Dongola: návštěva místního trhu. Sesibi na staré karavanní cestě do Egypta. Tajab: krásné výhledy na Nil, ruiny Atonova chrámu z doby Achnatona. Soleb: západ slunce nad Nilem. Prohlídka Amonova chrámu, vzorem pro nějž byl slavný Amonův chrám v Luxoru. Běžný život rolníků žijících na březích Nilu. Kamenná kaple u Džebel Doša a vesnice Sadenga s chrámem zasvěceným královně Teje, manželce Amenhotepa III. Trajektem přes Nil do Sai s vyhlídkou na okolní ostrůvky. Šance vidět krokodýly nilské.

5. den

Prohlídka původně pevnostního Sai: místní chrámy, netradiční egyptské hroby. Přes Nil do městečka Abri. Vesnice Koša - zajímavé setkání s místními obyvateli. Cesta pouští přes núbijské vesnice s originálně malovanými a zdobenými domy. Staré lomy v okolí Tombos. Zelené břehy Nilu s datlovými palmami v kontrastu s pouští, malebná scenérie žulových skalisek tvořících katarakty.

6. až 7 den

Granitová stéla - památník vítězství Thutmose I. ve válce s Núbií. Kerma - unikátní obří núbijský chrám „deffufa”. Noc ve stanu u písečných dun. Kawa - důležité centrum říše Kuš: Achnatonův chrám. Stará Dongola - sídlo křesťanského království: ruiny města, starý klášter.

8. až 9 den

Kurru: návštěva královského pohřebiště 25. dynastie, pohřební komory s dochovanými malbami. Údolí zkamenělých stromů. Stolová hora Džebel Barkal z červeného pískovce - posvátná hora Núbijců i Egypťanů: Amonův chrám. V těchto místech našel Verdi inspiraci pro svou operu Aida. Západ slunce z vrcholu Džebel Barkal s fascinující scenérií chrámů a Nilu. Místní tržiště v Karimě. Vesnice Nuriů a pyramidy napatských králů, pohřebiště založené faraonem Taharkou (8.-7. stol. př. Kr.). Pouští přes údolí Gazali do Atbary a do Meroe, nejvýznamnější památky Núbie (UNESCO). Nocleh ve stanech.

10. až 11 den

Největší komplex pyramid na světě, obklopený písečnými dunami jako zlatým náhrdelníkem - královské Meroe: desítky pyramidových hrobek, Amonův chrám, římské lázně. Šendi: tržiště a tradiční výroba oděvů. Přejezd pouštním údolím Awatib do Musswaratu: Lví chrám. Naga: chrámy s pozoruhodnými architektonickými prvky a reliéfy. Cestou do Chartúmu zastávka na tržnici v jeho „dvojčeti“ Omdurmánu.

12. až 13 den

Metropole Súdánu Chartúm: ikonická scenérie soutoku Bílého a Modrého Nilu, Národní muzeum archeologie s přenesenými a rekonstruovanými téměř 4000 let starými chrámy a hrobkami. Posvátný Omdurmán: Návštěva mauzolea Mahdího, vůdce nejkrvavějšího povstání proti Britskému impériu v Africe. Hamad Elneil: Seznámení s tancem dervišů. Návrat do Chartúmu, večeře v restauraci s živou hudbou. Odlet domů.

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto

Doprava. Vstupní permity. Veškeré vstupy do památek a poplatky za jejich focení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Súdánu včetně letištních tax. Po trase pronajatým minibusem, v poušti terénními 4x4 džípy. Ubytování: 3x hotely střední turistické kategorie, 3x v poušti v matrací vybavených stanech (veškeré vybavení na místě), 5x v místních domech pro turisty v Solebu, Sai, Tombos a Karimě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2600 Kč (3x - v hotelech). Strava: Plná penze, k dispozici je pitná voda. V ceně nejsou víza do Súdánu včetně vyřízení 2650 Kč.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Nomád, IČ: 49970844. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Chartúm

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 649 306
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE
  Súdán, Chartúm

Cena
79 890 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 649 306

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
79 890 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 834 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 015 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 13 dní
0
1 Kč