Termín:
18. 7. – 29. 7. 2018
Počet dní:
12 (st – ne)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

V severozápadní Gruzii se mezi dvěma hřbety Kavkazu nachází nádherná oblast Svaneti, která byla díky pozůstatkům středověkých vesnic a dalších památek zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Své úžasné kouzlo si zachovává také díky tomu, že ještě před 100 lety byla tato provincie ležící ve vysoké nadmořské výšce zcela odlehlá a těžko dostupná. Náš trek se bude ubírat přes sedla ve výšce 3000 m a také se necháme ohromit velikány pokrytými ledem ve výšce 5000 m. Dohlédneme i na původní horské vesnice, pro které je typický výskyt kamenných věží. Naše kroky nás zavedou také pod nejvyšší Gruzínskou horu Šcharu a pod tzv. Kavkazský Matterhorn - nádhernou horu Ušba.

Technická náročnost

Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách

Fyzická náročnost

Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Program
1. až 1 den

Přílet do Tbilisi. Transfer z letiště do Tbilisi. Nejdříve se ubytujeme v hotelu a poté se vydáme na prohlídku historického centra města. Relax a přenocování v hotelu.

2. až 2 den

Ráno odjedeme do provincie Svaneti, přesněji do vesnice Becho (cesta bude trvat cca 7-8hod). Během cesty se zastavíme v Kutaisi, kde si dáme pauzu na oběd a ochutnávku vín u Ramaze Nikoladze. Jakmile dorazíme do Becho, ubytujeme se v místním penzionu a necháme se pohostit tradiční večeří.

3. až 3 den

Ráno se hned po snídani vydáme na pochod (7-8 hod) cestou vedoucí údolím říčky Dolra. Ta nás dovede i ke stejnojmennému vodopádu a také k ledovci Ušba a zpět. Při příznivém počasí se můžete těšit na nádherné výhledy na kolmé skalní stěny jedné čtyřtisícovky. Po návratu zpět si dáme společnou večeři a v penzionu opět přenocujeme.

4. až 4 den

Po snídani si dáme trek do sedla Ghuli (2954m) a poté sestoupíme do centra Svaneti – Mestie (7-8 hod). Zde se ubytujeme v hotelu, navečeříme se a přenocujeme.

5. až 5 den

Čeká nás celodenní treking k ledovci Chalaati, a to do výšky 3300metrů. Během cesty se můžete těšit z úžasných rozhledů do údolí Mestie. Po návratu (7-8hod) si dáme společnou večeři. Nocleh v hotelu.

6. až 6 den

Ráno se vozidlem přemístíme do vesnice Mulakhi (cca 30 min). Odsud si dáme trek přes sedlo Ugiri do Adishi. V těchto místech se ubytujeme, najíme a přenocujeme. Trek bude trvat cca 7-8 hodin.

7. až 7 den

Po snídani zamíříme do vesnice Kala, zpočátku nás čeká výstup údolím potoka a poté cesta směřuje úbočím do sedla Zagari(2900m). Sestupovat budeme do údolí řeky Enguri zpět do vesničky Kala. Po cestě si odpočineme, občerstvíme se a přenocujeme. Na cestě strávíme 7-8 hodin.

8. až 8 den

Ráno se vydáme na cestu vedoucí údolím Enguri a poté úbočím Shkederi do Ushguli. Tato vesnička si drží prvenství v žebříčku nejvýše položené trvale obydlené vesnice v Evropě. Ubytujeme se v místním penzionu, dále nás čeká relax, večeře a nocleh. Na nohách budeme cca 6-7 hodin

9. až 9 den

Dnes nás čeká skvělá túra k ledovci Šchara. Během cesty se zastavíme v kostelíku v Ushguli. Naše cesta se dále bude ubírat údolím až k ledovci. Poté se nabízí možnost vystoupat podél něj, a to až do výšky 3700metrů a nakonec přejít na druhou stranu ledovce, kterou se dá sestoupit zpět do údolí. Na túře strávíme 8-9 hodin. Až se vrátíme, odpočineme si, ubytujeme se, dáme si večeři a přenocujeme v penzionu.

10. až 10 den

Ráno si dáme výstup nad vesnici Ushguli k pozůstatkům pevnosti carevny Tamary. Po obědě se svezeme údolím Enguri do Boghresi a poté sedlem Ugiri do dalšího údolí řeky Mulkhuri a do Mestie. Zde se ubytujeme, zarelaxujeme, a společně se navečeříme. Trek nám bude trvat cca 4-5 hodin.

11. až 11 den

Ráno se transferem přemístíme do Tbilisi, cestou se zastavíme na oběd a na návštěvu vinného sklepa Yagos vine. Po příjezdu do cíle se ubytujeme, dáme si poslední společnou večeři a poslední přenocování na hotelu.

12. až 12 den

Transfer na letiště, odlet do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka do Tbilisi,
 • transfery
 • doprava minibusem či pohodlným autem po celé trase
 • výlety dle programu
 • český průvodce
 • informační materiály
 • mapky měst navštívených oblastí
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Gruzie

Svanetie perla Gruzie - turistický zájezd **

Číslo zájezdu: 847365
Gruzie

Všechny termíny a možnosti (1)