Svatojakubská pouť 4 - Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

Španělsko, Kastilie a León, Mexico City, Peru, Bazilika Panny Marie Guadalupské, Salamanca, Trujillo

Svatojakubská pouť 4 - Extremadurou po Vía de la Plata - letecky

  Španělsko, Kastilie a León, Mexico City, Peru, Bazilika Panny Marie Guadalupské, Salamanca, Trujillo
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

TRUJILLO • GUADALUPE • CÁCERES • PLASENCIA • HERVÁS • BAŇOS DE MONTEMAYOR • BÉJAR • LA ALBERCA • CIUDAD RODRIGO • SALAMANCA

1. den:

Odlet do Madridu, po příletu přejezd do Cáceres. Putování zahájíte symbolicky v městě, kde byl r. 1170 založen rytířský řád sv. Jakuba. Město vzkvétalo již za Římanů, za Arabů bylo obehnáno hradbami, které dnes ukrývají veli působivous měsici architektonických slohů pod ochranou UNESCO. Ubytování v Cáceres.

2. den

Po snídani se vypravíte nejprve do Trujilla, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru, a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku. Trujillo je zajímavým středověkým městečkem rovněž založeným Římany, jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Patří k těm nejpěknějším městům v Extremaduře. Po prohlídce pokračování do Guadalupe, jednoho z největších poutních míst Španělska. V královském klášteře, který je pod ochranou UNESCA, se uctívá P. Maria Guadalupská, která je patronkou Extremadury a navíc je považována za patronku všech španělsky hovořících obyvatel světa, 'Reina de la Hispanidad'. Po prohlídce kláštera návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani přejezd na start první pěší túry mezi Cáceres a Plasencii, krajinou pastvin a korkových dubů, z Grimaldo do Riolobos (cca 13,5 km) . Po túře přejezd do Plasencie, historického města a biskupského sídla na řece Jerte opevněného dvojitým řetězcem hradeb z 12. stol. s jedinečnými vstupními bránami Berrozana a Puerta del Sol. Při prohlídce uvidíte nádherné starobylé náměstí Plaza Mayor s loubenými domy a radnicí, starou a novu katedrálu, Palác Monroy, biskupský palác, klášter S. Domingo, akvadukt a středověké mosty. Ubytování.

4. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru příjemně zvlněnou a zelenou krajinou z Aldeanueva del Camino do Baňos de Montemayor (cca 11 km/13,5 km, delší trasa vede přes Hervás s jedinečnou židovskou čtvrtí . Odpoledne strávíte v Béjaru, podhorském městečku pohoří Sierra de Franca, bývalém věhlasném soukenickém centru, s nádhernými zahradami a mudejarskými hradbami ze 12. st. a palácem vévodů z Béjaru v renesančním italském stylu. Ubytování v Béjaru.

5. den:

Po snídani přejezd na další pěší túru po původní římské cestě s milníky z Calzado de Béjar do Valdelacasa (cca 12,5 km) , Odpoledne návštěva jedné z nejhezčích vesnic Španělska v čarokrásné přírodě pohoří Sierra de Franca s řadou zapadlých vesnic, kde e zastavil čas, v La Alberca, vesnici, která si uchovala původní lidovou architekturu Kastilie, zvyky a řemeslnou výrobu. Produkuje se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Ubytování v Ciudad Rodrigo.

6. den:

Dopoledne prohlídka starobyléího města Ciudad Rodrigo, bývalé pevnosti na hranici s Portugalskem se středověkým alcázarem, románskou katedrálou a původními římskými hradbami přestavěnými ve 12. st. Přejezd na poslední etapu pěší túry z Fuenteroble de Salvatierra k Pico Dueňas (cca 15 km). . Putování po Stříbrné stezce - Vía de la Plata -zakončíme v Salamance. Ubytování.

7. den:

Den věnovaný Salamance, starobylému městu pod ochranou UNESCO s nádhernými renesančními a barokními paláci, kostely a budovami univerzity, jejíž věhlas se rovnal univerzitám v Oxfordu a Paříži. Procházka povede od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále se kolem staré a nové katedrály dostaneme k historickým budovám univerzity, k secesnímu muzeu Casa Lis a k vyhlídce na řeku Tormes a římský most. Ubytování v Salamance.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR.

Způsob prodeje

on-line

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu • letištní taxy • 7× ubytování ve 3*/4* hotelech se snídaní • dopravu špan. autobusem dle programu • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.900 Kč • 6x večeře 2 100 Kč (večeře není 7. den)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Emma, IČ: 44041918. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Béjar, Cáceres, Ciudad Rodrigo, Guadalupe, Hervas, La Alberca, Plasencia, Salamanca, Trujillo
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 480 105
dnes 7.30–16 h

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

Nezávazná objednávka

Svatojakubská pouť 4 - Extremadurou po Vía de la Plata - letecky
  Španělsko, Kastilie a León, Mexico City, Peru, Bazilika Panny Marie Guadalupské, Salamanca, Trujillo

Cena
29 890 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 480 105

Zájezd

osoba
2
29 890 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
4 900 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
308 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
148 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
508 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
490 Kč