Dovolená Svatý Vlas Bulharsko

Svatý Vlas je velmi sympatické rodinné letovisko na bulharském pobřeží Černého moře. Jako jediné velké přímořské středisko země má pobřeží orientované na jih a slunce si tu můžete užívat celý den. Příjemnou atmosféru dokreslují i malebné zelené kopce nad letoviskem. Dovolená ve Svatém Vlasu je ideální recept na krásné rodinné zážitky.


Poslední recenze Svatý Vlas

Paradise Beach Hotel ****, Bulharsko, Svatý Vlas, Elenite
4
19. 9. 2019 | Irena
Datum pobytu: srpen 2019

4/5 - Skvělé
Spokojenost. celá recenze
Hotel Royal Park *****, Bulharsko, Svatý Vlas, Elenite
4
16. 9. 2019 | Jana
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Celkově jsme si dovolenou užili. Jsou zde věci co by bylo třeba zlepšit, ale za ty peníze co jsme dali nemůžeme čekat zázraky. Většina chyb byla na straně cestovky, takže pokud bude cestovka slibovat jen.... celá recenze
Hotel Panorama ***, Bulharsko, Svatý Vlas
5
9. 9. 2019 | Lena
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Skvělá dovolená!!!. celá recenze

Svatý Vlas

  • Stát: Bulharsko 
  • Měna1 bulharský lev (Lv) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Na největší bulharské letovisko Slunečné pobřeží navazuje velmi oblíbené a rychle se rozvíjející středisko Svatý Vlas. Je vzdáleno necelých 40 kilometrů severně od Burgasu. Na rozdíl od ostatních letovisek v Bulharsku orientovaných na východ je Svatý Vlas natočený směrem k jihu, a slunce si tak na jeho plážích můžete užívat po celý den z první řady. Letovisko má hezky upravenou infrastrukturu, více zeleně a je na úpatí zelených kopců. Atmosféra je proto jedinečná a rodinná.

Dovolená Svatý Vlas

Na krásné pláže letoviska Svatý Vlas se můžete vydat pohodlně a rychle letecky, nebo zvolit pozemní dopravu autem či autobusem. Svatý Vlas má kromě hotelů také přirozené starší centrum jako stvořené pro večerní procházky. Pro turisty jsou připraveny bohaté služby ve formě obchodů, restaurací, barů a vodních sportů. Nad centrální pláží letoviska vlaje Modrá vlajka. Dovolená ve Svatém Vlasu je ideální recept na krásné rodinné zážitky. Během léta můžete využít mnoho slev u Last Minute zájezdů do Svatého Vlasu. 

Pobřeží, moře a pláže

Pobřeží Černého moře je v letovisku Svatý Vlas velmi hezké. Za zády se zvedají zelené kopce, písek na plážích je jemný, pláže jsou velmi čisté, a nad tou centrální v letovisku dokonce vlaje Modrá vlajka. Obsazenost pláží a ruch na nich není tak velký jako na sousedním Slunečném pobřeží.

Hotely ve Svatém Vlasu

Svatý Vlas nabízí hotely a apartmány všech kategorií, takže si vybere každý. Prostředí je více klidné a rodinné než na Slunečném pobřeží. Nové moderní hotely mají k dispozici bazény. Některé hotely nabízí kromě tradičních snídaní a polopenze stravování all inclusive. Zajímavé jsou hotelové komplexy ve východní části Svatého Vlasu sestavené z nových domků, které vypadají jako staré.

Atmosféra

Atmosféra Svatého Vlasu je velmi nadprůměrná v Bulharsku. Nízký horský masív hned za městem omezuje další růst letoviska, takže není rozlehlé jako Slunečné pobřeží, a přitom je orientované ve svahu na jih. Vyloženě se nabízí slunečním paprskům. Svatý Vlas je nakloněný rodinám s dětmi, koupání v moři bude zábava.

Nejzajímavější místa

Z městečka Svatý Vlas lze podnikat procházky do zmiňovaného zalesněného pohoří. Lesy jsou dost vyprahlé, ale díky odolnosti stále zelené.

Tipy na výlety

Letovisko Svatý Vlas má výbornou polohu pro výlety. Vydat se můžete na sever přes hory do Obzoru. Podívat se také můžete na blízké Slunečné pobřeží za všemi možnými službami a ještě o něco více je atraktivní historické město Nesebar jen 10 kilometrů na jih. O něco dále na jih (24 km) je potom další známé letovisko Pomorie. Z městečka Svatý Vlas lze podnikat procházky do zmiňovaného zalesněného pohoří. Lesy jsou dost vyprahlé, ale stále příjemně zelené.