Termín:
8. 6. – 17. 6. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Alandy je ostrovní oblast v Baltu mezi Švédskem a Finskem při vstupu do Botnického zálivu. Je to automní území spadající pod Finsko. Obyvatelstvo čítá asi cca. 25000 lidí hovořící převážně švédsky. Měna na Alandech je Euro. Alandy jsou provincií Finska. Souostroví leží na jihozápad od Finska v Baltském moři. Meriehamn je hlavním městem. Alandy jsou rozprostřeny na ploše 13 300 km? v hrdle Botnického zálivu. Souostroví čítá 6 757 ostrovů a útesů, avšak jen 60 z nich je obyvatelných. Ubytování vybíráme tak, aby bylo 100 – 300m vzdálené od vody. Chvíle odpočinku si vychutnáte v typické severské chatě. Braktické vody se pohybují v hloubce od 1 – 5m. V některých místech dosahují i 13m! Místy budete mít pocit, že rybaříte v některé jezerní oblasti. Tuto atmosféru navozuje velké množství okolních ostrovů. Dno vod bývá porostlé vodní řasou, břehy mají charakter skalnatých útesů, které jsou porostlé rákosem. Místní zde často loví přímo z lodě přívlaší. Nejčastěji chytanými rybami jsou okouni a štiky, ale výjimkou nejsou ani mořští pstruzi, candáti či lososi. Lov na tzv. nástrahu zde není zakázán, avšak není příliš rozšířen. Zato trolling je v této oblasti zakázán. Kdo se nechce po celou dobu zájezdu věnovat výhradně rybaření, nechce se mu posedávat v loďce či na březích. Nabízí se mu možnost vyjet si na kole a prozkoumat tak okolní krajinu. Trasy jsou cyklisticky nenáročné, vedou mírně zvlněným terénem a každý jistě ocení minimální provoz. To vše Vám zajistí příjemnou a klidnou cyklistiku. Jak bylo již naznačeno, nemusíte se obávat kopcovitého terénu, protože nejvyšší bod ostrova je položen pouhých 129m. n. m. Zle říci: ,Kdo si co uloví, to si také sní.´. V překladu, stravovat se budete z vlastně ulovených ryb.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 2 den

Odjezd z ČR, trajekty

3. až 8 den

Rybaření, Cyklistika

9. až 10 den

Odjezd do ČR, trajekty

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Doprava na místo a zpět včetně trajektů
 • Ubytování ve vybavené typické švédské/finské chatě
 • Poskytnutí informací od českého řidiče mikrobusu, který v místě již byl rybařit

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění
 • Je nutné obstarat si povolenku
 • Dále se extra připlácí za pronájem lodě a je nutné je připlatit si za motor
 • Zvláštní příplatek si žádá i místní profesionální rybář, který Vás provede po místních vodách a odhalí Vám svá rybářská tajemství.
 • Navštěva muzea vikingské vesnici Foteviken

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Alandy

Švédsko - Finsko, Rybářsko - cyklistický týden na Alandských ostrovech ***

Číslo zájezdu: 871453
Finsko, Švédsko, Alandy

Všechny termíny a možnosti (1)