Tajemná Indie

  Indie, Dillí, Indie, Ágra, Džajpur, Khajuraho, Nové Dillí, Váránasí

Tajemná Indie

    Indie, Dillí, Indie, Ágra, Džajpur, Khajuraho, Nové Dillí, Váránasí
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Dillí.
2. den: Přílet v časných ranních hodinách do hlavního města Indie Dillí. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně. Po snídaní odjezd na celodenní prohlídku města včetně prohlídky Starého a Nového Dillí, během které navštívíme Červenou pevnost, Páteční mešitu, náhrobek Móhandáse (Mahátmy) Gándhího, uvidíte Qutub Minar - muslimský komplex z roku 1199 (na seznamu památek UNESCO) byl postaven na počest vítězství muslimů nad posledním hinduistickým královstvím v Dillí. Jeho 72 m vysoká „Vítězná věž“ je nejvyšší kamennou věží Indie. Uprostřed komplexu stojí legendární a záhadný 7m vysoký nerezavějící železný sloup z guptovského období (4. stol.) , Indickou bránu, prezidentský palác a Parlament. Večeře na uvítanou. Nocleh v Dillí (hotel *****).
3. den: Snídaně, odjezd do Džajpuru, hlavního města státu Rajasthan, které je charakteristické růžovou barvou fasád zdejších domů. Džajpur a jeho okolí je právem nazýváno jako nekončící muzeum. Nocleh v Džajpuru(hotel *****).
4. den: Snídaně a poté odjezd do nedalekého města Amber, návštěva pevnosti spojená s jízdou na slonech. Odpoledne návrat do Džajpuru a následuje okružní jízda městem vč. návštěvy městského paláce, starověké observatoře a zastávky u nejznámější památky města – Paláce větrů, který se stal symbolem Džajpuru, nocleh.
5. den: Snídaně, odjezd do Ágry. Po cestě navštívíme bájné město Fathepur Sikri, které bývalo hlavním městem Munghalské říše. Příjezd do hotelu, ubytování. Nocleh.(hotel *****).
6. den: Velmi brzy ráno navštívíme nádherný Taj Mahal, okouzlující mauzoleum, které nechal vybudovat císař Shahjahan, pro svou milovanou ženu, s cílem shromáždit zde vše nejkrásnější ze světa. Návrat do hotelu, snídaně. Po snídani pokračujeme v prohlídce města Ágra a jeho památek jako je Červená pevnost, kterou nechal postavit císař Akbar a patří mezi největší pevnosti na světě. Za návštěvu v pevnosti určitě stojí Khas Mahal, Sheesh Mahal (zrcadlový sál). Volné odpoledne k odpočinku. Nocleh v Ágře.(hotel *****).
7. den: Časně ráno transfer na nádraží a přejezd vlakem do Jhansi. Snídaně ve vlaku. Následuje přejezd do Khajuraho. Po cestě navštívíme město Orchha (Orča) neboli Skryté město, kdysi významné sídlo dynastie Bundélů. Opuštěné středověké sídlo ukrývá architektonické klenoty, které turistický svět objevil úplně nedávno. Nejdůležitější části nádherného komplexu dobře zachovaných paláců a chrámů s mnoha nástěnnými malbami se nalézají za pevnostní zdí na ostrově na řece Bétva. Příjezd do hotelu, ubytování. Odpoledne pokračujeme prohlídkou města Khajuraho. Navštívíme západní a východní skupinu chrámů, která zahrnuje Kandariya Mahadeo, chrámy Yogini Chitragupta, Vishwanath a řadu dalších. Návrat do hotelu, nocleh.(hotel ****).
8. den: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Varanasi. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka chrámu Bharat Mata. Varanasi (kdysi Benáres), nejposvátnější místo hinduistů, postavené na březích řeky-matky Gangy, je jedním z vůbec nejstarších měst na světě. Poutníci z celé Indie provádějí za rozbřesku slunce na ghátech (= schodištích na březích řeky) rituální koupel. Návrat do hotelu, nocleh.(hotel ****).
9. den: Časně ráno plavba lodí po řece Ganga. Tato plavba je jedním z největších zážitků návštěvy Indie. Mimo jiné uvidíte gháty – Manikarnika, Raj, Dasaswamedha. Observatoř z 1. století a Nepálský chrám. Návrat do hotelu, snídaně. Poté navštívíme jedné z největších hinduistických universit v Indii Banaras, chrám Durga. Nocleh v hotelu.
10. den: Snídaně. Volné dopoledne. Následuje check out v hotelu a transfer na letiště. Odlet z Varanasi do Dillí. Přílet, ubytování v Dillí(hotel *****). a volno pro odpočinek před odletem, večeře. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště.
11. den: V časných ranních hodinách odlet s přestupem do Prahy, přílet.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE
:

 • spropitné (personál, průvodce, řidič)
  FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
 • e-vízum Indie 990,- Kč (sken pasu je nutno dodat měsíc před odletem prodejci spolu s vyplněnou žádostí a naskenovanou fotografií)
 • 8 večeří 3.100,- Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8.590,- Kč
  Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší ccestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.
  DALŠÍ DOPORUČENÍ:
 • Oficiální měnou je indická rupie (INR).
  1 Kč = cca 3 INR
 • Doporučená měna USD (vydané nejpozději do roku 2006), EUR (menší bankovky než 100 EUR), GBP (menší bankovky než 50 GBP).
 • Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance.
 • V Indii je dosti striktně vyžadováno za každý (i placený) úkon - pohlídání bot, naložení zavazadla, fotografování, veslaři na lodi, vodiči slonů atd. dávat spropitné. Skupina se může dohodnout, že průvodce vybere obligátní částku na spropitné a bude vždy platit dohromady za celou skupinu za přítomnosti účastníků.
 • Do Indie není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
 • 9 noclehů v ****/***** hotelech se snídaní
 • dopravu po trase
 • 1 večeře před odletem
 • večeře na uvítanou
 • místní přelety
 • vlakovou jízdenku
 • jízda rikšou v Džajpuru
 • plavba lodí pořece Ganga
 • jizda na slonech Amber, Džajpur
 • vstupy a výlety dle programu
 • průvodce + místní průvodce
 • pojištění dle zákona č. 159/99Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Agra, Dillí, Jaipur, Khajuraho, Váránasí

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 727 966
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Tajemná Indie
    Indie, Dillí, Indie, Ágra, Džajpur, Khajuraho, Nové Dillí, Váránasí

Cena
58 900 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 727 966

Zájezd

dospělá osoba
2
58 900 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 398 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 705 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 11 dní
0
1 Kč