Tak chutná Taiwan

  Tchaj-wan, Taipei, Yilan

Tak chutná Taiwan

    Tchaj-wan, Taipei, Yilan
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Výhody nabídky
 • koupání v hotelových lázních (Yilan) v ceně
 • možnost užít si noční trhy s výborným jídlem
 • všechny krásy Asie na jednom místě
 • jízda rychlovlakem v ceně
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Přílet na Taiwan. Transfer na ubytování, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do geologického parku s jedinečnými skalními útvary - Yeliou. Přejezd k návštěvě kouzelné vesnice v horách - Jiufen, procházka starobylými uličkami lemovanými stánky s potravinami, čajovnami a obchody s keramikou. Pokračování ke krásným vodopádům Shifen (přezdívané malé Niagáry). Odjezd do Yilanu - ubytování v lázeňském hotelu, možnost koupání v horkých pramenech. Nocleh.
4. den: Po snídani odjezd pátým nejdelším dálničním tunelem světa do NP Taroko, cestou zastávka u útesů Chinshui. Návštěva přírodní soutěsky Taroko, možnost užít si jedinečné výhledy na vodopády i modrozelenou řeku klikatící se mezi mramorovými stěnami. Nocleh.
5. den: Po snídani přejezd panoramatickou cestou s výhledy na centrální pohoří k největšímu přírodnímu jezeru na ostrově – jezeru Slunce a Měsíce. Procházka kolem jezera a návštěva chrámu Wen-wu s nádherným výhledem na okolní scenérie. Nocleh.
6. den: Po snídani svatyně Syuentzang, vesnice Tehua a pagoda Tse En. Přejezd do Tainanu - historické město s autentickou atmosférou Taiwanu. Prohlídka města včetně návštěvy pevnosti Anping a historických uliček. Nocleh.
7. den: Po snídani prohlídka Konfuciova chrámu a bývalé nizozemské základy z roku 1653. Pokračování do největšího města jižního Taiwanu Kaohsiungu, návštěva největšího taiwanského kláštera Foguangshan, hlavní svatyně a buddhistického muzea. Lehký vegetariánský oběd v klášteře. Individuální volno k procházce a návštěvě známého nočního tržiště Liuhe s místními specialitami. Nocleh.
8. den: Po snídani návštěva pagody Draka a Tygra a chrámového komplexu na Lotosovém jezeře – Jarní a Podzimní pavilon. Odjezd do Kentingu, prohlídka Národního Parku a majáku Eluanbi. Ubytování v hotelu u pláže. Volno k relaxaci a koupání, nocleh.
9. den: Snídaně a volno k relaxaci u moře. Možnosti sportovních aktivit – jízda na vodním skútru, vodní lyžování, potápění… (k zakoupení na místě). Nocleh.
10. den: Po snídani individuální volno, transfer do Kaohsiungu a přejezd rychlovlakem do Taipei. Ubytování, individuální volno, nocleh.
11. den: Po snídani okružní jízda s prohlídkou pulzujícího města Taipei – Národní palácové muzeum s unikátní sbírkou čínského umění, Náměstí Svobody, Národní divadlo, ikonický mrakodrap 101 (do roku 2009 nejvyšší budova světa), slavná pamětní síň (Chiang Kai-shek Hall), návštěva nočních trhů odlet.
12. den: Přílet do ČR.

Informace

Režim vstupu:
Od 11. ledna 2011 nepotřebují občané ČR vízum ke vstupu a pobytu na Tchaj-wanu, pokud délka pobytu nepřesáhne 90 dní. Při pasové hraniční kontrole je nutné předložit zpáteční letenku do ČR s potvrzeným termínem odletu (seat reservation), nebo letenku do jiného státu s potvrzeným termínem odletu (v případě potřeby i vízum tohoto státu v cestovním dokladu). V rámci bezvízového styku je možné vstoupit na území Tchaj-wanu na mezinárodních letištích Taoyuan International Airport, Kaohsiung International Airport, v přístavech Keelung Harbor, Hualien Harbor, Taichung Harbor, Kaohsiung Harbor a na letištích Taitung Airporit a Taichung Airport. Bezvízový styk se vztahuje na standardní cestovní pasy, a nikoli na náhradní cestovní doklady vydávané našim občanům zastupitelskými úřady ČR v zahraničí při ztrátě cestovního pasu.
Aktuální informace naleznete na mzv.cz
Bezpečnostní situace a doporučení turistům:
Na Tchaj-wanu nejsou hlášeny žádné případy trestné činnosti páchané na občanech ČR – obecně se jedná o bezpečnou oblast.
Tchajwanci jsou přátelští, ochotní a pohostinní lidé. Nejsou přehnaně formální a nevyžadují zachovávání žádných specifických pravidel chování. Jsou dobře obeznámeni se způsoby na Západě a jsou na ně zvyklí. Turistická infrastruktura je kvalitní, platí to i o veřejné dopravě, taxislužba je spolehlivá (nelze vyloučit jazykové problémy, ne každý ovládá angličtinu).
Zahraniční měny nejsou obvykle přijímány přímo, měnit hotovost a uplatnit cestovní šeky lze v bankách a větších hotelích, známé kreditní karty jsou akceptovány téměř všude (vyjma drobných provozoven a venkovských míst).
Banky jsou otevřeny Po-Pá 9.00-15.30; většina obchodů Po-Ne 9.00-22.00 (obchodní domy 10.00-21.00); vládní úřady Po-Pá 8.30-12.30 a 13.30-17.30; polední přestávka se dodržuje a respektuje.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha-Taipei-Praha s přestupy vč. tax a příplatků
 • ubytování v hotelech**** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích (v Kentingu hotel u pláže)
 • přepravu a transfery po trase zájezdu
 • vstupy dle programu
 • služby průvodce a místního průvodce
 • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby

  Fakultativní služby:
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 16490,- Kč
 • vstupné na budovu 101 (89. patro) 570,- Kč
 • Cena nezahrnuje:
 • spropitné
 • vstupy neuvedené v programu
Informace:
 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
 • Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

  Informace o zájezdu

  Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Jiufen, Kaohsiung, Kenting, NP Taroko, Shifen, Sun Moon Lake, Tainan, Taipei, Yeliu, Yilan

  565 656 610 Číslo zájezdu: 2 014 023
  dnes 8–18 h

  Nezávazná objednávka

  Tak chutná Taiwan
      Tchaj-wan, Taipei, Yilan

  Cena
  71 039 /os

  Cestující

  Číslo zájezdu: 2 014 023

  Zájezd

  dospělá osoba
  2
  71 039 Kč

  Pojištění

  balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
  2
  2 616 Kč
  balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
  0
  1 860 Kč

  Parkování

  zvýhodněné parkování na letišti Praha - 12 dní
  0
  1 Kč