Dovolená Tanzanie

Dovolená v Tanzanii přináší zážitky z nejkrásnějších pláží, úchvatné přírody, tropického klimatu a nespočtu turistických cílů. Exotický ráj na dosah ruky leteckou dopravou. Pobřeží Indického oceánu nabízí luxusní podmínky pro nutný odpočinek, národní parky ve vnitrozemí zase možnost poznávání zvláštností afrických tropů.


Poslední recenze Tanzanie

Palumbo Reef Resort ****, Tanzanie, Zanzibar, Uroa
5
4. 2. 2020 | renata a jirka
Datum pobytu: leden 2020

5/5 - Úžasné
Byli jsme nadšený, moc se nám tam líbilo. Vřele doporučujeme!!!. celá recenze
Sultan Sands Island Resort ****, Tanzanie, Zanzibar, Kiwengwa
5
27. 1. 2020 | Petra
Datum pobytu: leden 2020

5/5 - Úžasné
Na odpocinek genialni dovolena. Skvele vecerni animacni programy, vystoupeni masaju a po zbytek vecera prijemna ziva hudba. Zdarma pujcuji i kajaky, paddleboardy apod. Sluzby sesterskeho hotelu Bluebay jsme.... celá recenze
Hotel Warere Beach ***, Tanzanie, Zanzibar, Nungwi
5
7. 1. 2020 | Hana
Datum pobytu: leden 2020

5/5 - Úžasné
Krásná dovolená mohu doporučit. celá recenze

Tanzanie

  • hlavní město: Dodoma
  • měna: 1 tanzanský šilink
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Tanzanie je jedničkou pravých vzdálených exotik mezi našimi turisty. Zejména díky kouzelnému tropickému ostrovu Zanzibaru v Indickém oceánu, který každým rokem láká více a více turistů na své bílozlaté pláže a tradiční hotely v palmových hájích. Tanzanie leží na východním pobřeží střední Afriky. Vznikla sloučením dvou původně nezávislých států Tanganiky, ležící u stejnojmenného jezera, a Zanzibaru. Pevnina Tanzanie je slavná pro poznávací zájezdy do Národního parku Serengeti nebo pro zdolávání Národního parku Kilimandžáro.

Dovolená Tanzanie

Dovolená v Tanzanii je spojena hlavně s ostrovem Zanzibarem. Na pevnině Tanzanie je ale mnoho celosvětově uznávaných přírodních cílů. Tropické podnebí nabízí slušné podmínky pro návštěvu hlavně v sušším období od listopadu do února. Od března do května nastává období dešťů v severní části země, v ostatních částech od května do listopadu. Národní parky, jezera, naleziště kosterních zbytků jednoho z nejstarších předchůdců člověka a další cíle jsou hlavními lákadly africké země.

Moře, hotely, atmosféra

Moře má u pláží úžasnou tyrkysovou barvu. Pobyt na plážích je skutečným zážitkem. Pláže jsou bílozlaté a lemují je aleje palem. Hovoříme hlavně o Zanzibaru, který je jako stvořený pro exotickou dovolenou. Dál od břehu obvykle teprve přichází útesy.

Hotely jsou uzpůsobeny náročným návštěvníkům z celého světa, dopřejí vám proto odpovídající péči. Samozřejmostí jsou all inclusive programy a spousty služeb. Pokud hodláte poznávat ostrov, k dispozici jsou i pobyty se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra V Tanzanii i na Zanzibaru nabírá dvojí nádech. Na jednu stranu si jistě povšimnete chudších podmínek místních obyvatel, na druhou stranu turistický ruch může ostrov i pevninu postavit více na nohy. Místní lidé se ale celkově smějí a život je baví.

Nejzajímavější místa

Pevninská Tanzanie nabízí spousty cílů pro cestovatele toužící po poznání. Mezi světové dědictví UNESCO patří chráněné území Ngorongoro, dále rokle Olduvai, kde byly nalezeny kosterní zbytky jednoho z nejstarších předchůdců člověka. Specialitami jsou Národní park Serengeti a Kilimandžáro. Na území Tanzanie také leží snad nejslavnější africká jezera Tanganika, Malawi, Viktoriino a další. Více o místech na Zanzibaru čtěte na stránce Dovolená Zanzibar.