Termín:
28. 10. – 28. 10. 2017
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
647
(25 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Vinárske mestečko Retz s labyrintom historických vínnych pivníc, tradičné tekvicové slávnosti s vyrezávanými dyňami a rozmanitými tekvicovými špecialitami.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:30 hod). V starobylom vinárskom mestečku Retz s južanskou atmosférou talianskych miest možno obdivovať impozantné stavby z rôznych historických období. Najväčšia atrakcia mesta sa však ukrýva pod zemou - labyrint historických vínnych pivníc, ktorý sa hĺbkou štyroch poschodí a dĺžkou 20 kilometrov zaraďuje k najväčším v Strednej Európe (prehliadka). Oblasť Retzu je okrem vína známa aj pestovaním tekvíc, ktoré miestni umelci v jesennom období pretvoria do rôznych originálnych tvarov. Počas tekvicových slávností (Kürbisfest) zaplavia mesto aj okolie osvetlené vyrezávané dyne a podujatie je sprevádzané bohatým kultúrnym programom. Ulahodiť môžeme aj svojim chuťovým bunkám. V ponuke sú rozmanité tekvicové špeciality - od chutnej krémovej polievky až po marmelády, či rôzne múčniky s tekvicovými semiačkami. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách (cca 20:00 hod.)

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Retz

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


TEKVICOVÉ SLÁVNOSTI

Číslo zájezdu: 705543
Rakousko, Dolní Rakousko, Retz

Všechny termíny a možnosti (1)