Termín:
4. 9. – 29. 9. 2018
Počet dní:
26 (út – so)
Počet nocí:
24
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 20 000 km, minivanem 10 000 km, pěšky 6x 5-10 km (volitelně), lze i 1x 30 km Počasí: proměnlivé, 8-30 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - San Francisco. Let do Kalifornie. Návštěva San Franciska: most Golden Gate, Čínská čtvrť a North Beach, viktoriánské domy, Coit Tower, historická tramvaj-lanovka, přístav Fisherman´s Wharf aj.

3. až 4 den

Redwood N.P., Crater Lake N.P. „Les gigantů“ - park obrovských stromů dosahujících výšky až 120 m. Kráter obrovské sopky zatopený vodou (nejhlubší a nejmodřejší jezero USA).

5. až 6 den

Olympic N.P. Deštné pralesy mírného pásma, procházka mezi obrovskými kapradinami a mechem obrostlými stromy, skalnaté pobřeží Pacifiku.

7. až 9 den

Mt. Rainier N.P., North Cascades N.P. Nádherná, sněhem pokrytá sopka. „Severoamerické Alpy“ se štíty a jezery. Vysokohorská túra, jezero Ross Lake.

10. až 11 den

Glacier N.P. Park na hranicích USA a Kanady. Vysokohorská plesa, ledovce, vyhlídková silnice Going to the Sun.

12. až 13 den

Yellowstone N.P., Grand Teton N.P. Nejstarší národní park světa - bizoni, žluté skály, gejzíry, jezírka s vařící vodou. Čtyřtisícové pohoří připomínající evropské velehory.

14. den

Salt Lake City. Návštěva „Města mormonů“, metropole Utahu, dějiště ZOH 2002. Koupání ve Velkém Solném jezeře (salinita až 27%).

15. až 16 den

Zion N.P., Bryce Canyon N.P. V „parku červených skal“ brodění řekou Virgin - Narrows Trail. Procházka mezi skalními věžemi fantastických tvarů a barev - Hoodoos.

17. až 19 den

Arches N.P., Mesa Verde N.P., Monument Valley T.P. Více než 2000 skalních oken a oblouků od 1 m až po největší Landskape Arch s rozpětím 89 m. 500 let stará indiánská puebla. Pohádkové skalní monolity známé z westernů a reklam, stánky s indiánskými výrobky.

20. až 21 den

Grand Canyon N.P. Největší (objemem) a nejslavnější kaňon světa, vyhloubený řekou Colorado. Možnost vyhlídkového letu. Možnost sestupu na dno kaňonu, popř. prohlídka z místního vyhlídkového autobusu.

22. den

Las Vegas, Death Valley N.P. Město hazardu a zábavy - Las Vegas: kasina, ruleta, neony. Nehostinné Údolí smrti - nejhlubší místo USA a druhé nejteplejší místo světa (57 °C). Přejezd Mohavskou pouští s bizarními sukulenty Joshua Tree.

23. až 24 den

Sequoia N.P., Yosemite N.P. Největší stromy světa staré až 2500 let. Jeden z nejkrásnějších národních parků USA: pěší výlet ke třetímu nejvyššímu vodopádu světa - Yosemite Falls (739 m), nejvyšší kolmá skalní stěna světa El Capitan. Krásné, ledovcem vymodelované údolí.

25. až 26 den

San Francisco - Praha. Návrat do San Franciska, odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Ubytování. Vstupy do národních a kmenových parků. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 1x hotel (San Francisco), ostatní noci vybavené kempy a placená tábořiště (spaní ve vlastních stanech).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Salt Lake City, San Francisco

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


THE BEST OF THE WEST - NEJKRÁSNĚJŠÍ PARKY ZÁPADU USA

Číslo zájezdu: 917195
USA, Kalifornie, Salt Lake City, San Francisco

Všechny termíny a možnosti (1)