TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL

Čína, Nepál, Peking

TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL

  Čína, Nepál, Peking
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Velká cesta jak pro milovníky velehor, tak buddhistických klášterů, hinduistických svatyní či ghátů. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů. Hlavní lákadla čínské metropole – náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Si-anu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvyšší silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Permity do Tibetu. Ubytování. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Chengdu - Lhasa včetně tax, pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky. Ubytování: 13x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem, 2x lehátkový vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9600 Kč (13x). V ceně nejsou víza - do Číny 2700 Kč, příplatek za přípravu podkladů pro víza 600 Kč, Nepálu 30 USD (na hranicích), fakultativní aktivity (let k Everestu cca 210 USD).

Doprava

Mezinárodní letecká a přelet Chengdu - Lhasa včetně tax, pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky

Ubytování

13x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem, 2x lehátkový vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9600 Kč (13x)

Délka tras

letadlem 16 000 km, autobusy, auty a vlaky celkem 5000 km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně)

Program
1. až 4 den

Odlet do čínské metropole Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-Tunga. Velká čínská zeď (UNESCO) - procházka po „osmém divu světa“. Letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny. „Pupek světa“ - Chrám nebes. Nočním lehátkovým vlakem do Si-anu.

5. až 6 den

Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky - Si-an: 2000 let stará hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagoda, městské hradby, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

7. den

Provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů - areál pandy velké. Metropole Čcheng-tu: Návštěva světoznámé populární chovné stanice pandy velké. Starobylé Chuang-lung-si (Huanglongxi): Buddhistický chrám Ku-lung S‘, čajovny na nábřeží.

8. až 10 den

Přelet na Tibetskou náhorní plošinu na letiště Gonkar, cesta do „města bohů“ Lhasy (3658 m). Posvátný poutní okruh Barkor, sídla dalajlámů v Potale a Norbulingce. Živoucí tibetské kláštery Džókhang a Sera s meditujícími mnichy. (Nejen aklimatizační) výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla lamaistické školy Žlutých čepic (Gelug-pa): ruční tisk modlitebních praporků a súter, tradiční dřevořezba.

11. až 16 den

Šestidenní jízda po Friendship Highway, jedné z nejvyšších silnic světa s několika průsmyky nad 5000 m, směrem k nepálské hranici. Štíří jezero Jamdrok-co s jaky a nebesky modrou vodou. Staré město Gjance: nejkrásnější stúpa Kumbum, čorten Pango, klášter Palkhor, tibetské pevnosti dzongy. Druhé největší město Tibetu - Šigace: sídlo pančenlámů - klášter Tašilhünpo. Přes nejvyšší bod trasy - sedlo Gatso La (5220 m) do New Tingri. Neuvěřitelné panorama Himálají se čtyřmi osmitisícovkami zároveň. Celodenní výlet k nejvýše položenému klášteru světa - Rongbuku. Everest Base Camp (5200 m) a okolí s nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol světa - Mt. Everest (8848 m). Přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další majestátní vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šiša Pangma (8013 m). Prudký sjezd z pusté náhorní tibetské plošiny do zeleného Nepálu s banánovníky a mandarinkami (přes 2000 m výškového rozdílu). Buddhismus vystřídá hinduismus. Dojezd do údolí Káthmándú s památkami UNESCO. Majestátní stúpa Svajambhunáth (Opičí chrám) s výhledem na město.

17. až 18 den

Metropole Nepálu Káthmándú: působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar, tržiště. Palác Kumari Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pašupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu. Architektonický skvost - královské město Bhaktapur, historická metropole Káthmándského údolí. Možnost nákupu tradičních suvenýrů - malované thanky, nože gurků či obřadní masky. Fakultativně let k Mt. Everestu (cca 210 USD).

19. den

Návrat domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, PEKING
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 019 338
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL
  Čína, Nepál, Peking

Cena
91 690 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 338

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
91 690 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
4 142 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 945 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 19 dní
0
1 Kč