Termín:
11. 2. – 4. 3. 2018
Počet dní:
22 (ne – ne)
Počet nocí:
20
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Přivezte si jedinečné zážitky z Austrálie a Nového Zélandu. Rudý střed s jeho dominantou ULURU a skalními dómy KATA TJUTA, tropy severu s NEJSTARŠÍM PRALESEM SVĚTA DAINTREE, výlet na VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES a pulzující SYDNEY. Na Novém Zélandu vás uchvátí fjord MILFORD SOUND, nejvyšší hora MT. COOK, Severní ostrov a místní MAORSKÁ KULTURA s typickým tancem Haka. Komplexní zájezd, kdy poznáte TO NEJLEPŠÍ Z OBOU ZEMÍ s místními českými průvodci s licencí. Součástí zážitkového programu jsou i neobvyklá místa, která jsme objevili při osobním průzkumu. PROČ SI VYBRAT NAŠI CESTOVNÍ KANCELÁŘ?Dlouholetá specializace a zkušenosti s plánováním cest do Austrálie a na Nový Zéland. Itineráře zájezdů sami tvoříme, nekopírujeme.Kancelář v Praze, Sydney a Queenstownu, partneři Tourism Australia pro ČR - certifikát AU specialisty.Jsme jediný licencovaný dopravce v ČR na Austrálii a držitelé průvodcovské licence v NP Uluru - Kata Tjuta.Odborná garance knižního průvodce National Geographic Australia KVALITNÍ UBYTOVÁNÍKvalitní a osobně vyzkoušené ubytování na originálních místech, která jsou součástí zážitkového programu, jako například safari chatky na tradiční velbloudí farmě apod. Na ubytování klademe velmi vysoké nároky.Kings Creek Station 2* - originální safari chatky na tradiční velbloudí farměCairns Queenslander Apartments 3.5* - plně vybavené prostorné apartmány s terasouTravelodge Hotel Sydney 3.5* - prověřený hotel v pěším centru Sydney u Hyde ParkMercure Queenstown Resort 3.5* - pohodlný hotel v přírodě na břehu jezeraIbis Christchurch 3.5* - prověřený hotel v centru ChristchurchZKUŠENÍ PRŮVODCIPři objevování Austrálie a Nového Zélandu vás budou doprovázet česky hovořící průvodci, kteří v zemi dlouhodobě žijí, vlastní všechna potřebná povolení a mají bohaté zkušenosti. Někteří naši průvodci dlouhodobě přispívají do cestovatelských publikací a spolupracují s českými médii.

Další informace

- cena je na osobu ve dvoulůžkovém pokoji- cena odpovídá kurzu max. 18,75, při vyšším kurzu může být cena zájezdu revidována- jednolůžkový příplatek ve výši 19 990,- (z tohoto doplatku nebude vyplácena provize)- minimální počet pax na vypravení zájezdu: 8- zájezd obsahuje letenky v celkové hodnotě 49 000,-/os, při vyšší ceně v okamžiku rezervace bude případný doplatek do vyššího tarifu naúčtován k standardní ceně zájezdu (z tohoto doplatku nebude vyplácena provize)

Program
1. až 2 den

Odlet z Prahy v časných ranních hodinách, let na Nový Zéland.

3. den

Prohlídka Auckland - vyhlídka z moderní věže Sky Tower 360°Přílet do Aucklandu (NZ). Po příletu setkání s naším průvodcem. Transfer do hotelu, po zbytek dne relaxace či prohlídka centra města. Představení Aucklandu z věže Sky Tower (fakultativně) s vyhlídkou na město, zálivy i okolní ostrovy.

4. den

Maorská Rotorua - geotermální polePříjezd do Rotorua, centra maorské kultury a geotermální energie. Místní vzduch je prosycen všudypřítomnou sírou. Navštívíte (fakultativně) geotermální pole a maorský skanzen Te Puia, kde doporučujeme podvečerní maorské představení (fakultativně). Za shlédnutí stojí i bývalý lázeňský dům, který je jednou z nejkrásnějších staveb na NZ, dnes se v něm nachází muzeum (fakultativně).

5. den

Největší jezero NZ Lake Taupo - sopečný národní park TongariroDopoledne dle času krátká prohlídka okolí Rotorua, ohromí vás hřmoucí vodopády Huka Falls a zastavíte se u největšího jezera na Novém Zélandu Lake Taupo, které vyplňuje prastarou obří kalderu. Odpoledne se přesunete k aktivním sopkám národního parku Tongariro. Podniknete pěší výlety v NP Tongariro, kde vás uchvátí jedinečná scenérie oblasti zapsané na seznam UNESCO.

6. den

Hlavní město Wellington - -plavba Cookovou úžinouDopoledne přejezd do hlavního města Wellington. Za návštěvu stojí světoznámé muzeum Te Papa (fakultativně). Odpoledne vás čeká scénická plavba trajektem přes Cookovu úžinu do Pictonu. Během plavby lze často spatřit albatrosy i delfíny. Poslední třetina plavby zálivem Queen Charlotte Sound nabízí úžasné výhledy na okolní ostrůvky, zátoky a mušlí farmy.

7. den

Úchvatná oblast Marlborough SoundsOblast Marlborough Sounds je populární pro své nekonečné zálivy, krásné vycházky a vodní sporty. Den strávíte podle vlastních sil a nálady, na vycházce, na kajaku. V podvečer se nabízí vyhlídkový let hydroplánem, případně ochutnávka místního skvělého vína. Aktivity na tento den jsou zcela na výběru klienta a jsou fakultativní.

8. den

Světoznámé vinice - národní park Nelson Lakes - řeka Buller, kolonie lachtanůPřejezd oblastí světoznámých vinic, kde budete moci ochutnat vynikající bílé víno, přes národní park Nelson Lakes, až k malebnému údolí řeky Buller u Tasmanova moře. Zde budete moci pozorovat početnou kolonii lachtanů v jejich přirozeném prostředí.

9. den

Palačinkové útesy-národní park PaparoaProhlídka lokality “Palačinkové útesy” - tak se říká skalním formacím Punakaiki na západním pobřeží. Navštívíte umělecké dílny v Hokitika s nepřeberným množstvím krásných místních šperků z nefritu (jade). Ve Fox Glacier se vydáte k úpatí ledovce. Doporučujeme nezapomenutelný let vrtulníkem nad ledovce a kolem Mt. Cook - nejvyšší hory NZ (fakultativně).

10. den

Jižní Alpy - národní park Westland - horské středisko QueenstownPřejezd podél hřebenů Jižních Alp. Projdete se deštným pralesem, kolem řeky Haast do stejnojmenného průsmyku, jezera Hawea a Wanaka. V podvečer dojedete do horského městečka Queenstown. Nádherný výhled na celou oblast se vám naskytne z vyhlídky Bobs Peak, kam budete moci vyjet lanovkou (fakultativně).

11. den

Národní park Fiordland - úchvatný fjord Milford SoundTento den se vydáte na celodenní výlet do národního parku Fiordland. Pojedete po scénické silnici mezi horami a deštným pralesem, tunelem vytesaným ve skále i po nejdelších serpentýnách na NZ. Dramatická scenérie se otevře při vjezdu do oblasti Milford Sound, nejznámějšího fjordu na jižní polokouli. Strmé břehy s vodopády, hluboká modř moře i slunící se tuleni - to vše vás bude obklopovat při plavbě fjordem (fakultativně). Po návratu přejezd k jezeru Te Anau.

12. den

Centrální Otago - Mackenzie Basin - výhledy na masiv Mt. CookDnešní cesta do středu Jižního ostrova vás zavede podél pohoří Remarkables, údolím řeky Kawarau, ovocnými sady kolem městečka Cromwell, přes průsmyk Lindis Pass na náhorní planinu Mackenzie Basin s výhledy na majestátní pohoří Jižních Alp s masivním Mt Cook. O fotografické zastávky nebude nouze.

13. den

Jezera Pukaki a Tekapo-historický ChristchurchDopoledne se vám ukáže nejvyšší hora NZ - Mt. Cook a její neopakovatelná horská scenérie. Následně pojedete podél blankytně modrého jezera Tekapo, až sestoupáte do nížiny Canterbury. Příjezd na letiště v Christchurch, rozloučení s průvodcem a odlet do Austrálie. Po příletu do Sydney (Austrálie) setkání s českým průvodcem na letišti. Následně transfer na hotel, check-in a relaxace. Podle času prohlídka večerní metropole Sydney.

14. den

Plavba lodí po přístavu v Sydney - budova Opery v Sydney a Přístavní most - prohlídka historické čtvrti The RocksCelodenní prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney (zvenku) a Přístavního mostu, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek, okouzlujícím panoramatem Opery a Přístavního mostu, vynikajících restaurací i vinných barů. Projížďka lodí v přístavu.

15. den

Strhující kaňony Modrých hor - Tři sestry a Scenic World s lanovkou - jízda po nejstrmější železnici světaCelodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World (fakultativně), kde se projedete nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Večerní návrat do Sydney, s večerní prohlídkou města, případně krátkou zastávkou v Sydney Olympic Park. Dle času také možnost návštěvy přírodního parku Featherdale Wildlife Park (fakultativně).

16. den

Procházky kolem Uluru, kulturní domorodé centrum - nezapomenutelný západ slunceDopolední přelet do Uluru. Po příletu se přesuneme do NP Uluru-Kata Tjuta, kde navštívíme aboriginské kulturní centrum, projdeme se u nejzajímavějších míst v blízkosti Uluru a prohlédneme si vodní zdroj Mutitjulu a další místa. Večer západ slunce u Uluru a přesun zpět do hotelu.

17. den

Východ slunce u Uluru - pěší túra mezi skalními soutěskami Kata TjutaRáno východ slunce u posvátného Uluru. Ranní túra soutěskami skalního masivu Kata Tjuta podél staré aboriginské stezky lidu Anangu Údolím větrů (max. délka 3-4hod), příp. krátká stezka do rokle Walpa (1hod.) mezi tajemné skalní hlavy v národním parku Uluru-Kata Tjuta. Po odpočinku v hotelu přejezd na letiště, odlet do Cairns. Pro zájemce možnost procházky večerní esplanádou, nákupů na zdejším nočním trhu Night Market a pozorováním netopýrů (kaloňů).

18. den

Historická vesnička Kuranda - majestátní starobylé stromy Fig Trees - návštěva kávové plantáže - jízda nejdelší lanovkou světa nad pralesem Barron GorgeCelodenní výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně, dle počasí). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí, návštěvy motýlí ZOO (fakultativně) a ochutnávky nejlepších kulinářských specialit v Queenslandu (fakultativně). Následuje ochutnávka kávy na místní farmě (fakultativně) a průzkum oblasti s posvátnými majestátními stromy Fig, krystalové jeskyně a návštěva aboriginského představení kmene Pamagirri. Házení bumerangem, hraní na didgeridoo (fakultativně).

19. den

Obří slanovodní krokodýli, prohlídka mangrovových porostů - úchvatný mys Cape Tribulation - ochutnávka pralesní zmrzliny i čajové plantážeCelodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se vydáme na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního přírodního parku (celé fakultativně) se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i tropickými papoušky.V pralese Daintree žijí unikátní druhy exotického vodního ptactva. S průvodcem se projdete unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu (fakultativně) a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Závěr dne připraví úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové palmy, pralesní potůčky a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns.

20. den

Plavba na Velký Bariérový útes - úchvatný útes Upolu Reef s bohatým podmořským životemVolný den v Cairns - průvodce vám připraví přehled možností, jak si tento den užít naplno. Fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu. Nechte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaranu v malé skupince max. 20 osob. Příjemná atmosféra. Dále možnost výletu na Green Island (pro osoby, co nemají zájem o šnorchlování).

21. den

Dle aktuálních letenek možnost dopoledního individuálního programu v Cairns, nákupy suvenýrů. Vyhlídkový let na Velký bariérový útes v malém letadle, případně vrtulníkem a návštěva botanických zahrad. Přes den transfer na letiště, rozloučení s českým průvodcem a odlet zpět do ČR.

22. den

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • mezistátní a vnitrostátní letenky včetně všech poplatků a tax
  dopravu po Austrálii a na NZ dle programu v komfortním klimatizovaném minibuse
  noclehy v 3,5 a 4hvězdičkových hotelech ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
  originální prověřené ubytování v unikátních lokalitách
  služby místního česky hovořícího průvodce žijícího v Austrálii či na Novém Zélandu
  licencovaní průvodci v NP Uluru - Kata Tjuta a na NZ (jediní v ČR)
  plavba lodí v přístavu Sydney (veřejná linka, 20min.)
  vstupy do národních parků
  vízum do Austrálie
  zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • stravování (ani snídaně)
  náklady na aktivity během programu
  vstupenky na atrakce, do muzeí a památek
  vstupenky na lanovky, výlety lodí
  jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta
  doplatek za jednolůžkový pokoj

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Go2, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Austrálie

To nej Austrálie a Nový Zéland ***+

Číslo zájezdu: 883038
Austrálie

Všechny termíny a možnosti (1)