To nejlepší z Andalusie, letecky

Španělsko, Andalusie

To nejlepší z Andalusie, letecky

  Španělsko, Andalusie
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

1 den
Odlet do Španělska, přejezd do Granady
Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Malagy a přejezd do Granady.

K večeru se projdeme jedním z nejkrásnějších španělských měst. Užijeme si prolínání křesťanské a maurské architektury, pohodovou atmosféru úzkých bílých uliček a necháme se zlákat vůní španělské kuchyně. O historii a kultuře si povíme více u tradiční sangrie.

2 den
Granada, pevnost Alhambra (UNESCO)
Po snídani se vydáme na prohlídku Granady. Město láká nejen svou úžasnou historií a orientálními památkami, ale i pohledem na vrcholky Sierra Nevady a kvetoucími pomerančovníky. Perlou Granady je pevnost Alhambra (UNESCO), bývalé sídlo sultánů a nejnavštěvovanější španělská památka. V rozlehlé pevnosti budeme moci srovnat orientální a křesťanskou architekturu a navštívíme rozlehlé paláce sultánů, úchvatnou katedrálu, maurské lázně a pevnost Alcazaba z 11. století.

K večeru se přiblížíme ke Córdobě a ubytujeme se na hotelu.

3 den
Córdoba (UNESCO), mešita, židovská čtvrť
Po snídani přijedeme do maurské Córdoby (UNESCO), která byla v Evropě nejmocnějším a nejvýznamnějším městem. Klenotem města je velkolepá mešita, tzv. La Mezquita, od jejíž krásy se jen stěží odtrhneme.

Při procházce Córdobou, tzv. bílou perlou Andalusie, neopomeneme navštívit židovskou čtvrť, která si stále zachovává téměř původní atmosféru a je jednou z největších v celém Španělsku. Starověký římský most, po kterém budeme procházet, postavili Římané těsně před začátkem letopočtu. Je z něj nádherný výhled na celou Cordóbu i na Velkou mešitu.

V podvečer se přesuneme do blízkosti Sevilly, města slavné Carmen, Dona Juana a Figara.

4 den
Město Sevilla, pevnost Alcázar (UNESCO), tabáková továrna, tapas
Po snídani se vydáme objevovat jedno z nejkrásnějších měst Španělska, Sevillu (UNESCO). Navštívíme katedrálu, která Vám vezme dech. Patří totiž mezi největší gotické katedrály na světě. Uvnitř najdeme hrob slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a úžasný výhled z věže La Giralda, která se stala přirozenou dominantou města.

Velkolepý palác Alcázar (UNESCO), v němž sídlili maurští i křesťanští panovníci, proslul jako jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku. Dodnes využívá některé části španělská královská rodina jako svou oficiální residenci.

Návštěva bývalé tabákové továrny bude příjemným zpestřením. Monumentální budova, kde dnes sídlí univerzita, se stala dějištěm slavné opery Carmen.

Na závěr dne si najdeme místo v některém z tapas barů a jako místní si užijeme drink a ochutnáme skvělé tapas. Poté se vydáme do blízkosti městečka Jerez de la Frontera.

5 den
Degustace vína sherry, Gibraltar, pobřeží Costa del Sol
Po snídani se vydáme po stopách slavného vína sherry. Ve městě Jerez de la Frontera zavítáme do některého ze zdejších vinařství, tzv. bodegas. Dozvíme se zajímavosti o výrobě typického zdejšího vína a na závěr prohlídky samozřejmě ochutnáme.

Po obědě se přesuneme na území Velké Británie, na skalnatý výběžek Gibraltar. Lanovkou vyjedeme na skálu a pokud tomu počasí dovolí, dohlédneme až na marocké pobřeží a případně až na pohoří Atlas. Procházkou sejdeme zpět do přístavu. Po cestě ale pozor. Určitě potkáme pověstně drzé gibraltarské opice.

Na závěr dne se ubytujeme na pobřeží Costa del Sol a nabereme síly v některé z místních restaurací.

6 den
Koupání v moři nebo bílá vesnička Mijas, návrat domů
Ráno bude následovat program dle letového řádu.

V případě časových možností a za příznivého počasí bude možné koupání v moři, případně se vydáme na výlet do bílé vesničky Mijas. Ponoříme se do úzkých uliček mezi bílé domy, nahlédneme pod ruce místních řemeslníků a ochutnáme rybí speciality nebo dary moře.

Poté nás již čeká přejezd na letiště a návrat domů.

SKUPINA 8 - 15 OSOB | PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE | ZACÍLENO NA ZÁŽITKY | 100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

Základní cena zahrnuje

zpáteční letenka včetně palivových poplatků
příruční zavazadlo do 8 - 10 kg
5x ubytování ve 3*/4* hotelu
5x snídaně
služby průvodce
PHM, parkovné, dálniční poplatky
transfer po celou dobu zájezdu
pobytové taxy
100% pojištění proti úpadku CK

Kde budete ubytovaní?
hotely 3*/4* v Andalusii s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

Základní cena nezahrnuje

vstupné do památek
cestovní pojištění
společný oběd v typické španělské restauraci
doporučené kapesné, 250 EUR
odbavované zavazadlo do 20 - 23 kg za příplatek 1 800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj, 4 900 Kč

Jak to bude s jídlem?
snídaně formou bufetu
oběd během programu, tříchodové menu od 16 do 30 EUR
večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu
Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
Níže uvedené vstupenky nejsou součástí ceny zájezdu. Návštěva těchto památek/ atrakcí je zcela fakultativní.
Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím nejlépe již při podpisu smlouvy (počet míst bývá omezen).

Granada Card (včetně komplexu Alhambry), 1120 Kč dospělý, nutno rezervovat předem u CK
Katedrála v Seville, 270 Kč dospělý, 140 Kč studenti do 25 let, nutno rezervovat předem u CK
degustace vína sherry, 12 EUR dospělý, nutno rezervovat předem u CK
Alcázar palác v Seville, 495 Kč dospělí, 275 Kč studenti do 25 let a 65+, nutno rezervovat předem u CK
Lanovka na Gibraltar zpáteční, 550 Kč dospělý, 480 Kč studenti do 25 let a 65+, nutno rezervovat předem u CK
Představení flamenca, 475 Kč dospělý
bývalá továrna na výrobu tabáku v Seville, zdarma
Mešita v Córdobě, 10 EUR dospělý

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cestovní zavazadla

zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg

Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech

Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás
obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

Cestovní doklady

Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

Důležité informace
Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Cestomilové, IČ: 03617751. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Andalusie
  • Místo dle CK: Andalusie

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 665 695
dnes 8–18 h

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

Nezávazná objednávka

To nejlepší z Andalusie, letecky
  Španělsko, Andalusie

Cena
24 501 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 665 695

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
24 501 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
528 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
396 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 6 dní
0
490 Kč