To nejlepší z Apulie

  Itálie, Ahrntal / Valle Aurina, Apulie, Jižní Tyrolsko, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Toskánsko, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Acaya, Alberobello, Bari, Barletta, Brindisi, Florencie, Folgaria / Lavarone, Chiesa, Lecce, Monopoli, Ostuni, San Cataldo, San Giovanni (St. Johann im Ahrntal), Speikboden / Klausberg, Trani

To nejlepší z Apulie

    Itálie, Ahrntal / Valle Aurina, Apulie, Jižní Tyrolsko, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Toskánsko, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Acaya, Alberobello, Bari, Barletta, Brindisi, Florencie, Folgaria / Lavarone, Chiesa, Lecce, Monopoli, Ostuni, San Cataldo, San Giovanni (St. Johann im Ahrntal), Speikboden / Klausberg, Trani
Výhody nabídky
 • antické památky
 • románská architektura
 • město vytesané ve skále
 • barokní stavby
 • přírodní krásy
 • koupání v průzračném moři
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy do Bari, dle letového řádu prohlídka Bari – přístavního město u Jaderského moře s úchvatnými památkami – mj. katedrála di San Sabino, bazilika sv. Mikuláše nebo Castello Svevo. Následně odjezd do města Matera – staré přes 7000 let protkané jeskyněmi, ve kterých lidé ještě nedávno žili. Prohlídka města, kostely ve skalách nebo kostel zdobený lebkami.
Odjezd do hotelu, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Trani plného románských staveb, věznicí, divadlem a v jehož okolí se pěstuje výborné víno. Starověké město Barletta s bronzovou sochou Kolose, katedrálou, kostelem, palácem. Unikátní pevnost Castel del Monte ze 13. st. opředená tajemstvím svého vzniku i účelu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do Polignano Mare, cestou fotozastávka u jeskyní. Město je postaveno na útesech skal. Odjezd do typického jihoitalského města Monopoli s historickým centrem plným zajímavostí – obranný hrad Karla V., hrad sv. Štěpána, katedrála Madonna della Madia s 61 metrů vysokou zvonicí je dominantou města. Možnost koupání. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd do Alberobello známého svými bílými hobitími obydlími zvanými trulli, kterých se zde nachází přes 1500 a díky kterým je městečnko od roku 1996 součástí světového dědictví UNESCO. Locorotondo – v překladu kulaté město je rodiště bývalého pilota Formule 1 Luizziho, nachází se zde kostel Madonna della Greca s velkou rozetou, Chiesa di San Rocco, mnoho paláců či hodinová věž Torre dell´Orologio z 18. st. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani Lecce s barokními paláci, kostely, římským amfiteátrem z 1.- 2. st., divadlem, bazilikou sv. Kříže, je přezdívané Florencie jihu. Přesun do vesnice Acaya s hradem, opevněnou citadelou, kostelem. Dále přesun do nejvýchodnějšího města Itálie – Otranta, odkud je vidět až do Albánie...bazilika Nejsvětějšího zvěstování s mozaikovou podlahou, aragonský hrad, rušné uličky historického centra. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Brindisi, přístavního města, který byl ve válečných letech 1943-44 dočasným hlavním městem Italského království. Návštěva historického centra s Katedrálou San Giovanni Battista, Castello Svevo di Brindisi, Colonne Romane – antický mramorový sloup ze 2. stol. př.n.l. zdobený akantovými listy a dvanácti mytologickými postavami( Jupiter, Neptun, Minerva,Mars atd.) Odpoledne odjezd do Ostuni - přezdívané bílé město s katedrálou dominující celému městu, biskupským palácem, barokní sloup guglia na náměstí Svobody.. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh.
7. den: Po snídani prohlídka keramické dílny oblasti Grottaglie, poté přesun do Taranta, město bylo založené Sparťany v roce 706 př.n.l., které se stalo významným městem v rámci „Magna Graecia“. Aragonský hrad Castello Sant´Angelo je dominantou města, dříve vězení, dnes sídlo námořnictva. Duomo San Cataldo. Staré město se nachází na ostrově spojeném pevninou dvěma mosty. Odjezd na ubytování v blízkosti Bari, večeře, přenocování
8. den: V časných ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace
 • Změna programu a hotelů dle aktuální situace vyhrazena.
  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
  CENA NEZAHRNUJE:
 • vstupy do památkových objektů
 • místní pobytovou taxu
 • spropitné pro řidiče

Základní cena zahrnuje

 • 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
 • leteckou přepravu Praha – Bari – Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků
 • transfery dle programu
 • služby průvodce
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4.590,- Kč
 • příplatek za 2. řadu v autokaru 299,- Kč
 • příplatek za 3.-5. řadu v autokaru 249,- Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Apulie, Itálie, Acaya, Alberobello, Bari, Barletta, Brindisi, Florencie, Chiesa, Lecce, Monopoli, Ostuni, San Cataldo, San Giovanni (St. Johann im Ahrntal), Trani

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 659 086
dnes 8–20 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací