Termín:
5. 7. – 9. 7. 2018
Počet dní:
5 (čt – po)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Bavorsko vás dostane. S naším průvodcem poznáte nejzajímavější místa jako nikdo jiný. Prohlédnete si historické skvosty bavorské metropole Mnichov, navštívíte pohádkový hrad Neuschwanstein na vrcholku skal, užijete si projížďku po Chiemském jezeře, uvidíte koncentrační tábor v Dachau i nádherné středověké město Bamberk. Připravte se na prodloužený víkend plný zážitků a objevte Bavorsko!

Ubytování

3* hotel v Mnichově s dostupností centra města MHDubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

Strava

2x snídaně na hotelu v ceně zájezduběhem dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem CK.

Program
1. den

Celodenní prohlídka Mnichova.V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem CK z ČR a přejezd do Německa. Kolem poledne příjezd do Mnichova, hlavního města Bavorska, které oplývá množstvím historických památek.Během společné prohlídky historického jádra města se podíváme na živé náměstí s venkovními kavárnami Vikutalienmarkt, které bývalo ve středověku hlavním městským trhem. Následně projdeme kolem kostela sv. Jakuba a dorazíme k tzv. Židovskému centru, které tvoří židovské muzeum, synagoga, košer restaurace i židovské školy. Poté se vydáme na náměstí Marienplatz, kde uvidíme budovu Staré radnice, v níž má svůj domov sbírka historických hraček, a také Novou radnici se sochami postav z bavorských pověstí a dějin.Naše další kroky povedou k nejoblíbenější mnichovské pivnici Hofbräuhaus, založené již koncem 16. století a následně k jedné z hlavních mnichovských památek, zámku Residenz, bývalému sídlu bavorských králů.Následovat bude individuální volno, během kterého bude možné navštívit zámek nebo některé z mnichovských muzeí, případně si užít odpočinku a procházek centrem města.Ve večerních hodinách ubytování v hotelu v Mnichově.

2. den

Návštěva pohádkového zámku Neuschwanstein a Chiemského jezera, největšího jezera v Bavorsku.V brzkých ranních hodinách odjezd k jedné z nejnavštěvovanějších památek v celém Německu, zámku Neuschwanstein (Vstupné: dospělí 13 EUR / senior, student 12 EUR děti a mladiství do 18 let zdarma), který údajně sloužil jako vzor pro známý zámek Šípkové Růženky od Walta Disneyho. Zámek na vrcholku skály v pohádkové horské krajině si nechal za obrovské náklady vystavět excentrický německý vladař Ludvík II. K zámku není vjezd autům a autobusům povolen, proto nás bude čekat asi půlhodinový výstup do kopce. Odměnou nám však bude prohlídka skvostných a nákladně zařízených zámeckých komnat a také působivý výhled do okolí.Po prohlídce sejdeme opět dolů do vesnice Schwangau a zájemci budou moci navštívit také zdejší zámek Hohenschwangau se zařízením z období Biedemayeru, který sloužil jako letní královské sídlo. Komu návštěva zámku nebude po chuti, může čas využít k posezení v některé z restaurací nebo k procházce kolem jezera.V odpoledních hodinách se autobusem přesuneme k Chiemskému jezeru, největšímu jezeru v celém Bavorsku. Lodí (Lodní lístek: dospělí, senior 12,60 EUR / student 6,30 EUR děti do 6 let zdarma) se odtud dopravíme na ostrov k úchvatnému zámku Herrenchiemsee (Vstupné: dospělí 8 EUR / senior, student 7 EUR děti a mladiství do 18 let zdarma), který Ludvík II. plánoval postavit coby repliku francouzského zámku ve Versailles. Během výstavby mu sice došly peníze, a tak své dílo nedokonal, přesto zámek se Zrcadlovým sálem i přilehlý park rozhodně stojí za návštěvu.Po prohlídce společně přejedeme lodí zpět na pevninu a autobusem se ve večerních hodinách vrátíme na ubytování v Mnichově.

3. den

Návštěva koncentračního tábora v Dachau a středověkého města Bamberku.V ranních hodinách odjezd autobusem CK z Mnichova do nedalekého Dachau, které je neodmyslitelně spjato s koncentračním táborem. Byl v něm vězněn například i Josef Čapek nebo E. F. Burian. Jednalo se o vůbec první nacistický tábor určený pro politické vězně, který sloužil jako modelový příklad pro ostatní nacistické koncentrační tábory. Zde nás bude čekat prohlídka expozice v bývalých obytných prostorách tábora.Po prohlídce přejezd do Bamberku s nádherně zachovalým středověkým jádrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Během společné prohlídky se podíváme na náměstí Domplatz, jedno z nejhezčích v celém Německu, jehož dominantou je Bamberský dóm s nádherným dřevěným vyřezávaným oltářem Veita Stosse a jediným papežským hrobem v Německu, v němž odpočívá papež Klement II.Dále projdeme kolem renesanční stavby tzv. Nové rezidence až k bývalému biskupskému paláci, v němž dnes sídlí historické muzeum. Zamíříme také na nábřeží řeky Regnitz k půvabné budově Staré radnice stojící na umělém ostrůvku a do části, které se zcela oprávněně říká Malé Benátky. Podél řeky tu stojí středověké rybářské domky s malebnými průčelími a strmými červenými střechami, ve kterých dnes nezřídka najdeme restaurace s venkovními terasami. Zde se rozdělíme a individuální volno si každý může užít po svém.K večeru návrat zpět do ČR a příjezd v pozdních večerních hodinách. 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem CK
  • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 2x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Radynacestu, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Mnichov

To nejlepší z Bavorska + ZÁMEK NEUSCHWANSTEIN (autobusem) ***

Číslo zájezdu: 843465
Německo, Bavorsko, Mnichov

Všechny termíny a možnosti (1)