Termín:
9. 5. – 12. 5. 2018
Počet dní:
4 (st – so)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Původní cena:
14 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Za zážitky do Bulharska s průvodcem, který vám ukáže krásy zdejší přírody i historické zajímavosti jako nikdo jiný. Během poznávacího zájezdu navštívíte Sofii, Plovdiv a Koprivsticu – města, z nichž každé vzniklo v odlišném období a pyšní se jinými historickými památkami. Projdete se národními parky Rila i Pirin a stihnete si užít i jedinečný relax. Vyrazte s námi na cestu a prožijte nevšední Bulharsko!

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm a součet všech tří stran nesmí přesáhnout 115 cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč / 45 € - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg
Program
1. den

Odlet z Prahy. Po příletu do Sofie bude následovat přesun do hotelu a ubytování.Odpoledne společná pěší prohlídka centra města, kde uvidíme Justiční palác, navštívíme jednu z nejvýznamnějších a největších pravoslavných svatyní světa – katedrálu sv. Alexandra Něvského, která je zároveň sídlem patriarchy bulharské pravoslavné církve. Nemineme ani nejstarší chrám, po němž nese hlavní město Bulharska své jméno – Chrám Svaté Sofie, jenž je postaven na základech kostela z doby římského města Serdika.V samotném srdci města uvidíme prezidentský palác, prastarý cihlový kostel sv. Jiří ze 4. století, archeologické muzeum založené v 19. století významným českým vědcem Václavem Dobruským, budovu bulharské národní banky či bulharské národní divadlo.Procházkou dále půjdeme kolem mešity Baňa Baši z osmanského období, největší sefardské synagogy v Evropě. Podvečer strávíme v blízkosti Centrální tržnice, kde lze čas využít čas k nákupům na místním trhu či ochutnávce dobré večeře typické místní kuchyně. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

2. den

Po snídani se vydáme objednaným autobusem do pohoří Rila na prohlídku největšího kláštera v Bulharsku, Rilského monastýru, založeného v 10. století poustevníkem, pozdějším svatým Ivanem Rilským. Důkazem o významnosti tohoto kláštera je, že se od roku 1983 řadí na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné pohoří Rila s oblými svahy a ledovcovými jezery dosahuje výšky téměř 3 000 metrů a fascinuje výhledem na horu Musala. Jedná se o nejen o nejvyšší horu Bulharska, ale je i nejvyšší horou na celém Balkáně.V odpoledních hodinách budeme pokračovat na naší cestě přes národní park Rila, který se svou spoustou jezer, minerálních pramenů a pestrou flórou a faunou, patří ke klenotům evropské přírody. Po cestě se projedeme i národním parkem Pirin. Naším hlavním cílem budou zdejší římské lázně Banya, kde se ubytujeme a necháme se hýčkat v centru Banya Wellness. V ceně pobytu nám bude k dispozici SPA centrum (otevřeno do 20:30 hodin) se 2 venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 31 až 35 stupňů, dále vířivky, sauny, parní lázeň, turecká lázeň, ledová lázeň, solní lázně či japonská lázeň. Samozřejmostí je i odpočívací zóna pro dokonalou relaxaci.

3. den

Po snídani budeme pokračovat autobusem do Plovdivu, který je stejně jako starověký Řím rozprostřen na sedmi pahorcích a je na seznamu nejstarších měst na světa. Budeme si zde moci prohlédnout starověké trácké opevnění, starověký stadion, antické fórum, velkolepý římský teátr a bránu Chisar kapia.Odpoledne přejedeme do městečka Koprivstica, jenž je skanzenem bulharského národního obrození z poloviny 19. století. Zdejší zachovalé budovy ve své původní podobě dnes slouží jako muzea nebo penziony. Při procházce si budeme moci prohlédnout i legendární most, na kterém Todor Kableškov zastřelil tureckého správce pořádku a jeho krví napsal tzv. krvavé písmo o zahájení povstání proti Turkům.Ve večerních hodinách návrat na ubytování do Sofie.

4. den

Po snídani dle letového řádu dopolední procházka za místními nákupy suvenýrů a ochutnávkou místních specialit, následně odjezd transferem z hotelu na letiště. Odlet do Prahy, přílet do ČR v odpoledních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • letenka Praha – Sofie – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště v Sofii
 • doprava během 2. a 3. dne dle programu
 • 2x ubytování v hotelu v Sofii
 • 1x ubytování v lázeňském hotelu Thermal SPA Hotel Roman Bath
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • vstupné na místě, případné přesuny místní dopravou
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Radynacestu, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Sofie

Bulharsko

Dovolená v Bulharsku patřila vždy k těm nejvíce populárním, nyní po několika letech turisté znovu objevují tuto slovanskou zemi s balkánskými kořeny. Vracejí se i ti, kteří zde byli v minulosti, aby znovu objevili kouzlo dlouhých černomořských písčitých pláží a zároveň ochutnali znovu výtečnou bulharskou kuchyni v doprovodu tradičního folklóru. Letoviska se nyní rozšiřují, což se děje ve velké míře v souvislosti s novým rozvojem jednotlivých letovisek a i díky finanční podpoře bulharské vlády. Nově budované komplexy a hotely odpovídají již zcela evropským standardům a naznačují cestu, po které se Bulharsko vydalo na cestě již v rámci Evropské Unie.

Nadále jsou však stále oblíbené rodinné vilky a penziony, schované někdy mezi luxusními komplexy, ale někdy posazené v krásném, ještě nenarušeném prostředí menších vesniček. Bulharské pláže jsou čisté a jemný písek garantuje skvělou dovolenou. Pozvolný vstup do moře usnadňuje dovolenou rodinám s dětmi. Rozhodně si nenechte ujít bulharskou kuchyni, která se zakládá na pokrmech v kombinaci zeleniny a sýra.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

» předpověď počasí Bulharsko


To nejlepší z Bulharska (letecky z Prahy) ***

Číslo zájezdu: 843515
Bulharsko, Sofie