Termín:
19. 4. – 29. 4. 2018
Počet dní:
11 (čt – ne)
Počet nocí:
8
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Peking | Xian | Šanghaj

Trasa

Peking | Xian | Šanghaj

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2.den: Přílet do metropole Číny Pekingu, transfer do hotelu, volno k aklimatizaci po mezikontinentálním letu. Večeře, nocleh v hotelu.
3.den: Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka města zahrnující návštěvu největšího náměstí světa Tchien - an - men - náměstí Nebeského klidu, s navazující návštěvou Zakázaného města – tradičního sídla čínských panovníků. Oběd. Poté pěší procházka parkem Beihai s návštěvou pagody vybudované na ostrově uprostřed jezírka. Nocleh v hotelu.
4.den: Snídaně v hotelu. Celodenní výlet na Velkou čínskou zeď se zastávkou na prohlídku hrobek panovníků dynastie Ming.Velká čínská zeď se rozpíná v neuvěřitelné délce více než 6 000 km a původně sloužila k obranným účelům proti nájezdům barbarů.  Oběd v průběhu dne. Návrat do Pekingu. Nocleh v hotelu.
5.den: Snídaně v hotelu. Návštěva Letního paláce čínských císařů v Pekingu. Během své vlády zde císaři odpočívali v rozlehlých zahradách na břehu jezera. Prohlédnete si známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cch´si z roku 1880 a projdete se nejdelším dřevěným koridorem na světě. Oběd. Odpoledne návštěva nejrušnější třídy moderního Pekingu - Wang-fu-ting. Volno s možností vidět některé ze sportovišť letní olympiády 2008 (Ptačí hnízdo, plavecký areál Kosta a další). Večeře. Nocleh v hotelu.
6.den: Snídaně v hotelu. Dopoledne prohlídka Chrámu nebes postaveného již v roce 1420. Oběd. Odpoledne návštěva chrámu Lama. Večeře. Transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Xianu. Nocleh ve vlaku.
7.den: Ráno příjezd do Xianu, transfer z nádraží do hotelu a snídaně. Celodenní prohlídka provinční metropole Xianu zahrnující Velkou pagodu divoké husy (vstup do pagody není v ceně), opevnění města včetně městské brány s možností projížďky na kole na městských hradbách a museum. Večeře. Nocleh v hotelu.
8.den: Snídaně v hotelu. Návštěva Terakotové armády - jedné z nejvýznamnějších památek historické Číny - tvořené hliněnými sochami v životní velikosti určenými k rituální ochraně čínského císaře. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Oběd. Následuje prohlídka vesničky Banpo - sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Večeře. Transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Šanghaje.
9.den: Příjezd do Šanghaje. Transfer do hotelu, snídaně. Procházka po rušných třídách Nanjing s přilehlým nábřežím Bund a s navazující projížďkou po řece Huangpu. Návštěva Buddhova chrámu a historických zahrad Ja Juan. Večeře a nocleh v Šanghaji.
10. den: Snídaně v hotelu. Volno. Možnost účasti na fakultativním celodenním výletu vlakem / autobusem do Suzhou – čínských Benátek s možností projížďky člunem po Velkém kanálu a návštěvy zahrad. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do Evropy.
11.den: Přílet do Prahy.
V průběhu programu navštívíte výrobnu hedvábí, můžete okusit pravou čínskou lahůdku - Pekingskou kachnu (fakultativně), továrnu na zpracování perel, ochutnávka čaje s obřadem.

Fakultativní služby

• vízum 2.500,- Kč (na požádání zajistíme) • příplatek za jednolůžkový pokoj 8.290,- Kč • celodenní výlet vlakem do Suzhou 1.990,- Kč

Tipy pro správnou volbu

Peking, hlavní město Čínské lidové republiky Vás překvapí svou bohatou historií a dechberoucím ruchem velkoměsta. Šanghaj Vás překvapí svým rychlým tempem a rozvojem v jedno ze světových velkoměst a v Xi´anu Vám vyrazí dech tajemná Terakotová armáda. Jedinečná místa, která stojí za to navštívit.

Informace

• minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu i výletu Suzhou je 12 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
• dopravu a transfery po trase klimatizovaným busem nebo minibusem
• 6 noclehů v hotelech ***
• stravování dle programu
• 2 noclehy v lehátkovém vlaku
• vstupy dle programu
• průvodce
• zákonné pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

• spropitné (personál, průvodce,řidič)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Peking, Šanghaj, Xian
Informace o slevách

To nejlepší z Číny

Číslo zájezdu: 851108
Čína, Čína, Peking, Šanghaj, Šen-si, Si-an

Všechny termíny a možnosti (1)