To nejlepší z Irska s návštěvou Severního Irska

  Irsko, Irsko, Severní Irsko, Belfast, Burren, Carlow, CLONMACNOISE, Cork, Dublin, Dundalk, Kilbeggan, Kildare, Kilkenny, Kylemore, Moherské útesy, poloostrov Kerry, Powerscourt Estate, Tara

To nejlepší z Irska s návštěvou Severního Irska

    Irsko, Irsko, Severní Irsko, Belfast, Burren, Carlow, CLONMACNOISE, Cork, Dublin, Dundalk, Kilbeggan, Kildare, Kilkenny, Kylemore, Moherské útesy, poloostrov Kerry, Powerscourt Estate, Tara
Číslo zájezdu: 1 746 214
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani okružní prohlídka Dublinu s návštěvou katedrály sv. Patrika a návštěvnického centra pivovaru Guinness, dále pokračujeme projížďkou historickým údolím řeky Boyne, kde bude následovat (v případě časových možností) návštěva pověstných chodbových hrobek v oblasti Newgrange nebo hrobek Knowth. Dále možnost návštěvy vykopávek historického a kultovního místa ostrova od dob Troji až do 10. století, Tara. Návrat do Dublinu, večeře, nocleh.
3. den:
Po snídani odjezd do Kildare, návštěva Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pokračování k návštěvě starobylé palírny whiskey Kilbeggan a keltského raně křesťanského kláštera Clonmacnoise na břehu řeky Shannon. Večeře a nocleh v hotelu v okolí Galway.
4. den:
Po snídani celodenní návštěva Connemare s nádhernými zátišími typické irské přírody. Pokračujeme do opatství Kylemore, benediktinského kláštera s nádhernou zahradou a zajímavými stavebními přírodními motivy. Návrat do Galway. Večeře, nocleh. 5. den: Po snídani odjezd do drsné krasové krajiny Burren, jejíž pověstné menhiry pamatují dobu před 5000 lety. Zastávka u jednoho z nejvýznamnějších archeologických nálezů Irska, Poulnabrone, pohřební komory z doby 3800 př. n. l. Dále se zastavíme na romantickém pobřeží u světoznámých Moherských útesů, možnost krátké procházky krajinou útesů, které patří k největším v Irsku. Po průjezdu touto zajímavou krajinou pokračujeme trajektem přes řeku Shannon do místa ubytování v okolí Killarney. Večeře, nocleh.
6. den:
Po snídani celodenní okružní jízda poloostrovem Kerry s mnoha vyhlídkovými zastávkami na moře, útesy a jezera, návštěva krajinného parku u zámku Muckross House. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.
7. den:
Po snídani odjezd do Corku, prohlídka města. Přejezd ke hradu Cashel, odjezd do Kilkenny, města se zachovalým středověkým půdorysem, a dle časových možností návštěva zámku. Odjezd do místa ubytování v okolí Carlow, večeře a nocleh.
8. den:
Po snídani odjezd a prohlídka Powerscourt, nejkrásnějších zahrad v Irsku. Pokračujeme k návštěvě bývalého cisterciáckého opatství Mellifont Abbey, jehož zdi sloužívaly jako místo odporu posledního z velkých irských náčelníků Hughu O’Neilovi, stejně tak jako hlavní stan Vilému Oranžskému v době bitvy na řece Boyne. Pokračujeme k návštěvě Monasterboice, dvou z nejkrásnějších vysokých křížů, pocházejících z 10. století, stejně jako nejvyšší válcová věž v Irsku. V podvečerních hodinách dojedeme do Belfastu, v případě dobrých časových možností společná prohlídka centra města, během níž můžete vidět např. monumentální katedrálu sv. Anny, Prince Albert Memorial, klasicistní radnici i St. Malachy´s Church, nejkrásnější viktoriánskou stavbou města. Za povšimnutí stojí také monumentální Grand Opera House a zajímavá bude i návštěva Queens University, sídla parlamentu Stormont či ulice Falls s nástěnnými malbami. Ubytování, večeře, nocleh.
9. den:
Po snídani pojedeme přes městečko Larne na stejnojmenném jezeře, které kdysi sloužívalo jako základna pirátů, dále uvidíme nádherné scenérie severovýchodního pobřeží, od nějž odbočuje devět Antrimských roklí k divoké krajině vnitrozemí. Pojedeme kolem Ballygaley Head a vesničky Cushendall. Cesta nás dále povede přes Ballycastle, kde je na nábřeží památník, připomínající Marconiho první rádiovou depeši. Kolem zříceniny Dunseverick Castle dojedeme k významnému přírodnímu útvaru Giant’s Causeway, až pochmurnou úctu vzbuzující řadu čedičových sloupů, tvořících pravý obří chodník. Chmury pak můžeme rozpustit při návštěvě blízké Old Bushmills Distillery, pálící již od roku 1608 jednu z pověstných značek zdejší whiskey. Nejpůsobivějším místem tohoto pobřeží je však impozantní Dunluce Castle ze 16. století, původní sídlo klanu Mac Donnell, který odtud vládl celému severovýchodnímu Ulstru. Před návratem zpět do místa ubytování možnost dokončit individuální prohlídku Belfastu (dle časových možností), večeře, nocleh.
10. den:
Po snídani odjezd do Dublinu a odlet zpět do ČR.

Informace

K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do od okaždého účastníka.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 30.
Změna programu vyhrazena.
CENA NEZAHRNUJE
:

 • vstupy do památkových objektů (doporučujeme EUR i GBP)
 • přepravu MHD
  FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 9.690,- Kč
  ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V GBP i V EUR):
  hrobky Newgrange - cca 6 €
  Irský národní hřebčín v Kildare - cca 13 €
  Kilbeggan distillery - cca 9 €
  Clonmacnoise - cca 6 €
  Muckross house - cca 9 €
  Rock of Cashel - cca 6 €
  hrad v Kilkenny - 5 €
  Powerscourt Garden - cca 10 €
  Mellifont Abbey - cca 4 €
  muzeum Ulster v Belfastu - zdarma
  památník Titanic Belfast - cca 17 €
  Giant Causeway - cca 9 GBP
  Old Bushmills distillery - cca 8 GBP
  Dunluce castle - cca 5 GBP

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Praha - Dublin - Praha
 • 9 noclehů s polopenzí v hotelu **/*** s polopenzí
 • autokarovou dopravu dle programu
 • služby průvodce
 • vstup na útesy Moher Cliffs
 • vstup do pivovaru Guinness, katedrály sv. Patrika a trajekt přes řeku Shannon
 • pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Belfast, Burren, Carlow, CLONMACNOISE, Connemare, Cork, Dublin, Dundalk, Kilbeggan, Kildare, Kilkenny, Kylemore, Newgrange, poloostrov Kerry, Poulnabrone, Powerscourt, Tara, útesy Moher

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 746 214
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

To nejlepší z Irska s návštěvou Severního Irska
    Irsko, Irsko, Severní Irsko, Belfast, Burren, Carlow, CLONMACNOISE, Cork, Dublin, Dundalk, Kilbeggan, Kildare, Kilkenny, Kylemore, Moherské útesy, poloostrov Kerry, Powerscourt Estate, Tara

Původní cena
43 990 Kč/os

Cena
41 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 746 214

Zájezd

dospělá osoba
2
41 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
890 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 10 dní
0
40 Kč