Termín:
12. 8. – 17. 8. 2018
Počet dní:
6 (ne – pá)
Počet nocí:
5
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Milano | Verona | Benátky | San Marino | Urbino | Florencie | Řím

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách do Milana, transfer z letiště prohlídka města kde mj. nalezneme řadu unikátních staveb - Dóm – jedna z největších gotických katedrál na světě se 135 věžičkami a nesčetnými plastikami a chrliči, obchodní pasáž Galeria Viktoria Emmanuela II, světově nejprestižnější budova opery La Scala, zámek Castelo Sforzesco s půvabným arkádovým dvorem… Odjezd do Verony, prohlídka města spojeného s Shakespearovým dílem Romeo a Julie, v jehož centru se zachovala řada půvabných římských a renesančních památek – třetí největší amfiteátr na světě, působivý hrad Castelvecchio, Piazza dei Signori se sochou Davida a několika paláci, kostel Santa Maria Antica s bizarními náhrobky Scaligeriů, vládců Verony, Dóm ... až po Juliin dům s balkonem či samotnou hrobkou Julie. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

2. den: Po snídani odjezd do Benátek - prohlídka města, které si právem nese titul „jedinečné“. Stovky paláců podél Canale Grande s nejznámějším mostem Ponte di Rialto, monumentální barokní kostel a dominanta města Santa Maria della Salute stojící na milionu dřevěných pilot, jedinečné Náměstí sv. Marka s Kampanilou, bazilikou sv. Marka, Dožecím palácem s Mostem vzdechů, orlojem apod... fakultativně projížďka gondolami po kanálech, volno k individuálním prohlídkám, nákupům apod., odjezd z Benátek na ubytování v oblasti přímořského letoviska Rimini, volno, fakultativně večeře.

3. den: Po snídani odjezd do San Marina, prohlídka nejstarší evropské republiky. Staré hradby, vstupní brány, Piazza della Liberta, Piazza Garibaldi, spousta obchodů se suvenýry, kaváren a restaurací vytváří nezapomenutelnou atmosféru místa. Odjezd do Urbina – rodiště Raffaela, prohlídka unikátního zachovalého středověkého města (UNESCO) s mohutnými hradbami. Dóm, Vévodský palác… odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den: Po snídani odjezd do Florencie, celodenní návštěva jedinečného a úchvatného památníku renesance, ve své době kulturní a intelektuální srdce Evropy přitahující do města řadu umělců, kteří z něj učinili největší renesanční skvost na světě... Medicejská kaple a palác, Dóm a baptisterium, most Ponte Vecchio, Piazza della Signorina s Palazzo Vecchio a řadou proslulých skulptur – David, Neptunova fontána…, orientační prohlídka města s průvodcem, volno k individuálním prohlídkám, odjezd na ubytování do oblasti Říma, fakultativně večeře.

5. den: Po snídani odjezd do Říma, celodenní návštěva italské metropole, prohlídka města s průvodcem – Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Koloseum, Pantheon, Forum Romanum, Španělské schody, Vatikán…volno k individuálním prohlídkám, odpočinku a nákupům, v podvečerních hodinách návrat na ubytování, fakultativně večeře.

6. den: Po snídani volno, v poledních hodinách transfer na letiště, odlet z Říma do Prahy, přílet v odpoledních hodinách.

Tipy pro správnou volbu

- bohatý program
- skvělá cena
- pohodlné cestování

Informace

Uvedené ceny jsou platné do 28.2.2018, více informací na str. 245 v katalogu.

Informace

Změna programu vyhrazena.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 5 noclehů v hotelech***, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a rozšířenými kontinentálními snídaněmi

  • letenku Praha-Milano/Řím-Praha včetně tax a příplatků

  • dopravu autokarem v průběhu zájezdu

  • průvodce po dobu zájezdu

  • pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:

  • 5 večeří 1.990,- Kč

  • projížďka gondolou v Benátkách 890,- Kč

  • příplatek na jednolůžkový pokoj 2.990,- Kč
  • vstupy do památkových objektů
  • pobytovou taxu v Itálii (cca 2-6 EUR/osoba/noc)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Benátky, Florencie, Milano, Řím, San Marino, Urbino, Verona
Informace o slevách

Itálie, Vatikán

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.


To nejlepší z Itálie (letecky) ***

Číslo zájezdu: 897744
Itálie, Vatikán, Benátsko, Lazio, Lombardie, Marche, San Marino, Toskánsko, Benátky, Florencie, Milano, Řím, San Marino, Urbino, Verona

Všechny termíny a možnosti (1)