Termín:
9. 3. – 19. 3. 2018
Počet dní:
11 (pá – po)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha 14:25
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Buenos Aires / vodopády Iguazu / Rio de Janeiro

Program zájezdu

1. den: Odlet (s přestupy) z Prahy do Buenos Aires.
2. den: Přílet a následný transfer do hotelu. Polodenní prohlídka města během které jistě nevynecháme hlavní náměstí Plaza de Mayo s prezidenským palácem Casa Rosada, uvidíte metropolitní operu Teátro Colon či nejstarší rezidenční čtvrt v Buenos Aires, sídlo šlechty až do 19. století - San Telmo, dále přepychové čtvrti Recoleta a Palermo. Dále navštívíme i přístavní čtvrť La Boca, která láká návštěvníky přízračnými barevnými plechem potaženými domky, dříve čtvrť evropských přistěhovalců a nyní místních umělců.  V
2. den: Přílet a následný transfer do hotelu. Polodenní prohlídka města během které jistě nevynecháme hlavní náměstí Plaza de Mayo s prezidenským palácem Casa Rosada, uvidíte metropolitní operu Teátro Colon či nejstarší rezidenční čtvrt v Buenos Aires, sídlo šlechty až do 19. století - San Telmo, dále přepychové čtvrti Recoleta a Palermo. Dále navštívíme i přístavní čtvrť La Boca, která láká návštěvníky přízračnými barevnými plechem potaženými domky, dříve čtvrť evropských přistěhovalců a nyní místních umělců.  Večeře s představením argentinského tanga. Návrat do hotelu. Nocleh.
3. den: Snídaně. Celodenní výlet do Estancie Don Silvano s folklorním a Gaucho show. V ceně výletů též oběd, kde ochutnáme místní speciality. Možnost jízdy  na koni. Návrat do Buenos Aires. Nocleh.


4. den: Po snídani odjedeme do přístavu a poplujeme k návštěvě Colonia del Sacramento (Uruguay), které je pod patronací UNESCO. Během prohlídky můžeme obdivovat historickou část města, dlážděné uličky, projdeme se po Plaza de Armas, kde stojí nejstarší kostel v Uruguai - kostel Iglesia Matriz z roku 1680. Nevynecháme ani starý přístav s majákem postavený v roce 1857 s pěkným výhledem na město a zátoku Río de la Plata. V odpoledních hodinách návrat do Buenos Aires. Nocleh

4. den: Po snídani odjedeme do přístavu a poplujeme k návštěvě Colonia del Sacramento (Uruguay), které je pod patronací UNESCO. Během prohlídky můžeme obdivovat historickou část města, dlážděné uličky, projdeme se po Plaza de Armas, kde stojí nejstarší kostel v Uruguai - kostel Iglesia Matriz z roku 1680. Nevynecháme ani starý přístav s majákem postavený v roce 1857 s pěkným výhledem na město a zátoku Río de la Plata. V odpoledních hodinách návrat do Buenos Aires. Nocleh
5. den: Snídaně. Individuální volno.  Během dne transfer na letiště a přelet k vodopádům Iguazu. Ubytování. Nocleh.
6. den: Snídaně. Polodenní výlet k vodopádům Iguazú na brazilské straně.(v portugalštině se nazývají Iguacu)  Procházkou subtropickým pralesem se dostaneme do samého centra parku. Zdejší vyhlídka naskýtá panoramatické výhledy na hřmící vodopády. Návrat do hotelu a nocleh.
7. den: Snídaně.  Polodenní návštěva vodopádů z argentinské strany, kde se po lávkách dostaneme téměř pod vodopády s nezapomenutelným Garganta de Diablo (Ďáblovo hrdlo) Nocleh.
8. den: Snídaně. Transfer na letiště do Foz do Iguacu a odlet (s přestupem) do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
9. den: Snídaně. Celodenní výlet. Nejprve odjedeme do čtvrti Cosme Velho a následně povrchovou lanovkou pod vrchol Cornovada. Zde na 710 metrů vysokém vrchu stojí symbol Rio de Jainera, 40 metrů vysoká socha Krista. Oběd. Odpoledne vystoupáme lanovkou na Pao de Azúcar - „Cukrovou homoli“ s nádherným výhledem na město a zátoku Guanabara. Nocleh.
10. den: Snídaně. Individuální volno, koupání na pláži Copacabana či možnost účasti na dalších zajímavých fakultativních výletech.  Nocleh v Rio de Jainero.
11. den: Snídaně. Individuální volno, možnost koupání na pláži Copacabana. Odpolední transfer a odlet (s přestupy) do Prahy.
12. den: V odpoledních hodinách přílet do Prahy. 

Fakultativní služby

• přípl. za jednolůžkový pokoj 14.990,- Kč • noční Rio de Jainero se sambou a večeří 2.990,-Kč

Informace

Minimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem. Tento zájezd je možné uspořádat pro nezávislé cestovatele i v jiném termínu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků (s přestupy) • místní přelety Buenos Aires – Puerto Iguazú // Foz de Iguacu – Rio de Janeiro včetně tax a příplatků • služby českého průvodce • pozemní dopravu autem či minibusem • 9 noclehů v hotelech kat. 3 ibisy se snídaní dle programu • večeře s představením argentinského tanga • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

• spropitné (místní personál, průvodce, řidič) • vstupy cca. 100 USD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Buenos Aires, Rio de Janeiro, Vodopády Iguazú
Informace o slevách

To nejlepší z Jižní Ameriky (Buenos Aires, Rio de Janeiro a vodopády Iguazú) ***

Číslo zájezdu: 851130
Argentina, Brazílie, Argentina, Rio de Janeiro, Iguaçu, Iguaçu National Park

Všechny termíny a možnosti (1)