TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO A STŘEDNÍHO VIETNAMU

Vietnam, Ho Či Minovo město / Saigon

TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO A STŘEDNÍHO VIETNAMU

  Vietnam, Ho Či Minovo město / Saigon
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Delta Mekongu s brčálově zelenými rýžovými terasami dávajícími úrodu třikrát do roka. Půvabná horská krajina s vodopády a vesnicemi původních etnik s čajovými, kávovými i květinovými plantážemi. Dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami i zcela nečekaná tropická „Sahara“ s kaňony a obřími dunami různých barev. Poklidná historická města v seznamu UNESCO i bláznivé Ho Či Minovo (velko)město s miliony skútrů v ulicích.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Celodenní výlety do delty Mekongu a lodí po ostrovech u Nha Trang. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě). Ubytování: 13x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8100 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang).

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě)

Ubytování

13x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8100 Kč (13x)

Stravování

13x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang)

Délka tras

letadlem 19 000 km, po zemi 2200 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)

Program
1. až 3 den

Odlet do největšího vietnamského velkoměsta. Saigon (Ho Či Minovo Město) s 9 miliony obyvateli a 4 miliony motorek: Palác sjednocení, muzeum války, katedrála, tržnice aj. Výlet do delty veletoku Mekongu - rýžovnice Vietnamu. My Tho, vesnice rybářů a farmářů - typický život místních obyvatel, exotické přírodní scenérie spleti vodních kanálů.

4. den

Klášter Tay Ninh - centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatými jsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi - síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

5. až 6 den

Na východ do idylického Mui Ne s 10 km dlouhou bílou pláží a rybářskými bárkami. „Vietnamská Sahara“ - neuvěřitelné bílé a červené obří duny ve „vlhkých“ tropech, vzniklé díky jedinečnému suchému mikroklimatu. Naboso teplou říčkou nádherným kaňonem k Pohádkovému prameni. Možnost výletů na kolech, mořského rybolovu, čtyřkolek po poušti a dalších aktivit. Plantáže dračího ovoce. Věže dávné kultury Čampa. Poutní hora Ta Cu: lanovkou k nejdelší (49 m, ležící) soše Buddhy v celém Vietnamu.

7. až 9 den

Od pobřeží vzhůru do horského Da Latu (1500 m) - města věčného jara, Francouzi nazývaného „Malá Paříž“: místní „Eiffelovka“, letní palác císaře Bao Dai, Crazy House - architektonický úlet ve stylu Gaudího, spektakulární Dračí pagoda, Údolí lásky, adrenalinový sjezd „horskou dráhou“ k vodopádu Datanla, tržiště. Výlet do okolí: vesnice horských kmenů, Sloní vodopád, Usměvavý Buddha, kávové a čajové plantáže, nekonečné zelené skleníky a květinová pole, manufaktura na výrobu hedvábí, cibetkové farmy.

10. až 11 den

Scénickou krajinou na vietnamskou riviéru. Letovisko Nha Trang v zálivu řazeném mezi deset nejkrásnějších na světě: koupání a slunění, masáže, rybí speciality. Hinduistický chrám Po Nagar, pagody. Celodenní výlet lodí: koupání a šnorchlování na korálových útesech, nezapomenutelné plovoucí bary, mořské akvárium, pláž. Možnost výletu do termálních lázní s bahenními koupelemi, popř. 4 km jízda lanovkou nad mořem do „vietnamského Disneylandu“ Vinpearl na ostrově Hón Tre.

12. až 13 den

Přejezd na sever do středního Vietnamu, do blízkosti někdejší hranice dvou nepřátelských vietnamských států. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) - bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

14. až 15 den

Dva dny odpočinku u tropického Jihočín- ského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5,772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce - jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

16. až 17 den

Volitelně Hue (UNESCO): císařský palác, Purpurové město, citadela. Z Danangu domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Saigon
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 019 333
dnes 8–17 h

Vietnam

Vietnam – stále ještě poměrně neznámá turistická Jihovýchodní Asie: stovky kilometrů písčitých pláží, nádherně tyrkysové moře, architektonické památky a zajímavá historie, přírodní zajímavosti, ale také restaurace, obchůdky a speciality kuchyně – to vše nabízí záruky zajímavé dovolené. Zemi po celá staletí ovlivňovaly okolní země, hlavně Indie a Čína, i to se promítá do myšlení místních lidí, kteří si stále zachovávají usměvavou tvář. K pobytové dovolené doporučujeme hlavně měsíce listopad – duben.

Nezávazná objednávka

TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO A STŘEDNÍHO VIETNAMU
  Vietnam, Ho Či Minovo město / Saigon

Cena
63 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 333

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
63 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 706 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 635 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 17 dní
0
1 500 Kč