To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z

  Kolumbie, Karibské pobřeží, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z

    Kolumbie, Karibské pobřeží, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta
Popis

Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně deštného pralesa, bílé pláže... Připraveni? Prozkoumáte Bogotu, Medellín i koloniální Cartagenu. Odhalíte tajemství kolumbijské kávy a kakaa. Užijete si plavbu na souostroví Islas del Rosario, jízdu pohořím Sierra Nevada i nejkrásnější pláž Karibiku. A ochutnáte místní speciality. Dopřejte si exotiku Kolumbie – s průvodcem, který je tu doma!

Ubytování

ubytování ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích

Strava

hotelová snídaně v ceně zájezdu v průběhu zájezdu vás průvodce zavede na místa, kde bude možnost ochutnat výbornou lokální kuchyni

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg

 • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
 • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
 • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.
Program
1. den

Dle letového řádu odlet z Prahy do Bogoty, s jedním přestupem. Po příletu bude následovat ubytování ve čtvrti La Candelaria a odpočinek. V ranních hodinách odlet z Prahy (let s jedním přestupem), přílet do Bogoty v odpoledních nebo večerních hodinách. Po příletu se objednaným transferem přesuneme do koloniální čtvrti La Candelaria, kde se ubytujeme (2 noci). Následuje odpočinek po dlouhém letu a osobní volno na aklimatizaci. Pomalu se sžijeme s nadmořskou výškou, neboť hlavní město Kolumbie se nachází ve 2 600 metrech nad mořem.

2. den

Dnes vyrazíme na prohlídku Bogoty. Navštívíme historickou čtvrť a největší pamětihodnosti. Poté lanovkou vyjedeme na horu Cerro de Monserrate, odkud uvidíme hlavní město jako na dlani. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku hlavního města Kolumbie. Bogota je město mnoha tváří, na jedné straně to jsou moderní skleněné mrakodrapy a na druhé nádherné památky, které vás vtáhnou do dávných kolumbovských a předkolumbovských dob. Projdeme se historickou čtvrtí La Candelaria, která je typická úzkými uličkami a barevnými domky z dob španělského kolonialismu. V srdci čtvrti La Candelaria se nachází náměstí Plaza Bolívar, které vzdává poctu vůdci válek za nezávislost jihoamerického kontinentu Simonu Bolívarovi. Najdeme zde také katedrálu Capilla del Sagrario, která je architektonickým skvostem města a uvidíme rovněž sídlo parlamentu, palác spravedlnosti a radnici. Navštívíme i nejznámější muzeum v Kolumbii – Museo del Oro (Muzeum zlata), s nejvýznamnější kolekcí svého druhu. Sbírku muzea tvoří kolem 15 000 předmětů, z valné části zlatých. Poté se lanovkou přesuneme na Cerro de Monserrate (3 210 metrů), odkud se nám naskytne krásný výhled na celou Bogotu. Přímo na vrcholu najdeme katolickou baziliku z roku 1925 a samozřejmě také nesmí chybět stánky se suvenýry, textilem, občerstvením a restaurace s typickou kolumbijskou kuchyní. Večer návrat společně nebo individuálně na hotel.

3. den

Nejprve nás čeká unikátní podzemní solné katedrály Zipaquirá. Pak se vydáme zpět do Bogoty, odkud odletíme do Salenta. Pokud nám to čas příletu dovolí, vyrazíme na příjemnou procházku. Ráno se vypravíme do města Zipaquirá, kde si prohlédneme solnou katedrálu ukrytou skoro 180 metrů pod zemí, která je součástí tzv. solného parku a je významným poutním místem. Jedná se o moderní architektonický unikát, který se nachází v prostorách bývalého solného dolu, jehož chodby byly upraveny tak, aby pojaly větší množství lidi (až 10 000 osob najednou). Tajemnou atmosféru dokresluje moderní nasvícení, a procházka podzemím je tak velkým zážitkem. Poté se přesuneme do Bogoty na letiště, odkud poletíme do provincie Armenia. Na následující dvě noci se ubytujeme ve městě Salento. V případě příznivého letového řádu se vydáme na procházku městem, které je ukryté v horách, obklopené palmami a kávovými plantážemi a vyniká zachovalými domy s barevnými balkony a květinami.

4. den

Vychutnáme si působivé údolí Cocora s nejvyššími palmami světa, národními stromy Kolumbie. V rámci blahodárné horské procházky navštívíme také rezervaci Acaime, kde nás obklopí desítky kolibříků. Dnešní den zasvětíme poznávání údolí Cocora. Toto nádherné údolí řeky Quindio je známé jako „údolí voskových palem“ – nejvyšších palem světa, dorůstajících až 60 metrů. I přesto, že se dožívají až 120 let, jsou dnes ohroženým druhem kvůli jejich dřívějšímu kácení pro stavební účely nebo na výrobu svíček. Jsou také národním stromem Kolumbie. Vydáme se na procházku (12 km) blahodárným horským klimatem ve výšce 2 300 metrů n. m. V případě zájmu je možné k procházce přidat i rezervaci Acaime, kde jsou lákadlem hlavně zdomácnělí kolibříci slétávající se na krmítka. Celé údolí Cocora je také rájem milovníků ptactva se svými 300 ptačími druhy.

5. den

Ponoříme se do tajů kolumbijské kávy. Na místní farmě se dozvíme vše o jejím pěstování a zpracování. Pokud budeme mít čas, zastavíme se i u vodopádů Santa Rita. Následně odletíme do Medellínu. Ráno po snídani se vydáme na kávovou farmu, kde se dozvíme vše o pěstování, zpracování a přípravě kávy. Káva se v Kolumbii poprvé objevila již v první polovině 18. století a po Brazílii a Vietnamu je dnes třetím největším producentem kávy vůbec. Většina kávy se vypěstuje v tzv. Zona Cafetera. Díky tomu, že se káva v Kolumbii pěstuje ve velmi rozdílných klimatických podmínkách, je umožněno dozrávání a sběr plodů v různou roční dobu. Všechna káva, která se v Kolumbii pěstuje, náleží k druhu Arabica, ale její chuť se může lišit v závislosti na oblasti, kde byla vypěstována. Poté se přesuneme na letiště, odkud vyrazíme do Medellínu.

6. den

Dnešek strávíme v Medellínu. Poznáme historické centrum a čtvrť Comuna 13, kterou proslavil Pablo Escobar. Večer si vychutnáme atmosféru El Pueblito Paisa, typického městečka Antioquie. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku druhého největšího města Kolumbie – Medellínu, kterému se také přezdívá město věčného jara. Medellín byl ještě před pětadvaceti lety centrem kolumbijské narkomafie, které velel proslulý Pablo Escobar. Kdysi nejnebezpečnější město světa je nyní pro celou zemi vzorem, má jednu z nejnižších měr kriminality a pyšní se titulem nejinovativnějšího města planety. Prohlédneme si historické centrum s náměstím Plaza Botero, kde můžeme vidět 23 soch umělce Fernanda Botera. Dále uvidíme například Palác kultury, Park Bolívar a také katedrálu Catedral Basílica Metropolitana, která byla v roce 1982 vyhlášena národní památkou Kolumbie. Vydáme se také i do nechvalně proslulé čtvrti Comuna 13, která byla v 90. letech považována za jednu z nejnebezpečnějších čtvrtí světa. Od té doby se však mnoho změnilo. Uprostřed této čtvrti město postavilo přímo na ulici šest na sebe navazujících eskalátorů a místní umělci čtvrť vyzdobili graffiti. K večeru se vydáme do El Pueblito Paisa, typického městečka Antioquie, odkud se nám naskytne krásný výhled na celé město obklopené horami. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

7. den

Dopoledne bude věnováno volnému programu či návštěvě místních trhů. Následně se přesuneme na letiště, odkud odletíme do koloniálního města Cartagena de Indias na pobřeží Karibiku. Dopoledne nás čeká volný program, popřípadě se společně vydáme do centra města na nákup suvenýrů nebo na jeden z místních trhů na Plaza America nebo Plaza Minorista. Odpoledne se vydáme na letiště a odletíme do města Cartagena de Indias na pobřeží Karibského moře. Město bylo založeno v červnu 1533, své jméno dostalo po španělském městě Cartagena. Po dobu trvání španělské kolonie bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů v celé španělské Americe. Vzhledem ke své poloze a důležitosti bylo často napadáno piráty, proto má jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. Od roku 1984 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zde se ubytujeme na následující 3 noci.

8. den

Objevíme jedno z nejkrásnějších koloniálních měst v Karibiku. Prohlédneme si čtvrť San Pedro s krásnými zachovalými stavbami a největší španělskou koloniální pevnost. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku zajímavostí města. Největším lákadlem jsou právě zbytky opevnění, jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Karibiku a Latinské Americe, a koloniální budovy. Nejdříve si prohlédneme historické centrum obehnané hradbami, uvidíme náměstí Plaza Bolívar a vypravíme se do čtvrti San Pedro, kde v dobách kolonialismu žili převážně šlechtici a hodnostáři. Dochovala se zde spousta nádherných staveb, například katedrála, kostel a klášter San Pedro Claver, Palác inkvizice, kde se rozhodovalo o osudech čarodějnic a kacířů, nebo třeba kostel Santo Domingo. Odpoledne navštívíme pevnost San Felipe de Barajas, která získala název po španělském králi Filipu IV. a také se pyšní titulem nejmohutnější a největší pevnosti, kterou kdy Španělé na území svých kolonií postavili. Autenticitu zajišťují původní děla, prostory věznice nebo tunely. A v neposlední řadě uvidíme starý klášter na hoře Cerro de la Popa, jenž je také nejvyšším bodem ve městě. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

9. den

Vydáme se na celodenní výlet k souostroví Islas del Rosario s křišťálově průzračnou vodou a korálovými útesy. Užijeme si plavbu mezi ostrůvky a budeme si vychutnávat atmosféru Karibiku. Celý dnešní den strávíme na souostroví Islas del Rosario. Toto souostroví leží necelých 35 kilometrů jižně od Cartageny a tvoří jej celkem 27 ostrůvků. Jednotlivé ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy a pyšní se nádhernou křišťálově čirou vodou. Celá oblast byla prohlášena také za národní park. Čeká nás plavba na některý z ostrůvků, kde bude následovat čas k odpočinku a oběd. Poté, co si užijeme ostrovní atmosféry a Karibského moře, se vydáme zpět do Cartageny.

10. den

Vypravíme se do města Santa Marta, kde se ubytujeme a v rámci časových možností nás čeká procházka městem. Dopoledne se vydáme na cestu do města Santa Marta. Santa Marta je nejstarším dochovaným městem z doby španělského kolonialismu v zemi a druhým nejstarším v celé Jižní Americe. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu, kde zůstaneme čtyři noci. V rámci časových možností se vydáme na podvečerní procházku městem. Santa Marta je také výchozím bodem několikadenního treku do Ztraceného města (Ciudad Perdida), které se nachází uprostřed džungle Sierry Nevady a které je o více než 600 let starší než slavnější Machu Picchu (pro zájemce více informací v CK).

11. den

Připravte se na jízdu džunglí s krásnou panenskou přírodou a výhledy na pohoří Sierra Nevada. Osvěžíme se u vodopádu, z Los Pinos dohlédneme až na pobřeží Santa Marty a zjistíme, jak se vyrábí kakao. Ráno po snídani se vydáme na výlet vozidly 4x4 do pohoří Sierra Nevada, kde budeme moci obdivovat panenskou přírodu, vodopády, kávové a kakaové farmy, dechberoucí výhledy a příjemné klima. Den odstartujeme koupelí u vodopádu Pozo Azul v křišťálově čisté vodě pramenící v pohoří Sierra Nevada. Poté se přesuneme na vyhlídku Los Pinos, odkud se nám naskytne krásný pohled na celé pobřeží Santa Marty. Dále se vydáme do Sierra Minca, které je ideálním místem k odpočinku a obědu, jelikož se při ochutnávání výborné kolumbijské kuchyně budeme moci kochat nádherným výhledem, a dokonce můžeme využít i vyhřívaného bazénu. Dozvíme se také všechno podstatné o pěstování a zpracování kakaa na malé organické farmě La Candelaria. V rámci časových možností a zájmu se můžeme vydat k dvoustupňovému vodopádu Cascada Marinka. Večer se společně vydáme do hotelu v Santa Martě.

12. den

Vyrazíme do národního parku Tayrona a projdeme se po nádherném pobřeží Karibiku. Náš obdiv bude také patřit džungli a pohoří Sierra Nevada. Na závěr si užijeme odpočinek na pláži Cabo San Juan. Ráno po snídani se vydáme do národního parku Tayrona, který se rozkládá na 225 km2 na severním karibském pobřeží a který je jednou z nejkrásnějších oblastí Kolumbie. Vydáme se na dvouhodinovou procházku k tomuto překrásnému pobřeží Karibiku. V případě zájmu je možné zpáteční cestu absolvovat na koních. Pobřeží obklopuje džungle a pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, které je nejvyšším pobřežním horským masivem s vrcholy ve výšce 5 775 metrů. Hory v parku Tayrona pak dosahují výšky asi 900 metrů. Uvidíme nádherné bílé pláže Arrecife, Arenilla a La Piscina, které jsou lemované tropickým deštným pralesem, obrovskými balvany a jsou omývané křišťálově čistou mořskou vodou s odstíny modré a zelené. Na své si přijdou také milovníci fauny a flóry, jelikož vědci v národním parku Tayrona napočítali také na 108 druhů savců a 300 druhů ptáků. Stezkami vedoucími v džungli dojdeme až k nejznámější pláži celého parku Cabo San Juan, kde strávíme zbytek odpoledne. V podvečer se společně vrátíme do hotelu v Santa Martě.

13. den

Volný den, ve kterém je vše na vás. Můžete odpočívat na pláži, projít se po pobřeží nebo vyrazit na poslední nákupy. Rozloučení s Kolumbií bude ve vašem stylu. Užijeme si volný den, který může každý strávit dle svého uvážení. Poslední momenty v Kolumbii můžete věnovat koupání na jedné z nedalekých plážích nebo vyrazit na procházku městem a využít čas k nákupu posledních suvenýrů a odpočinku v místních výborných restauracích.

14. den

Dnes nás čeká odlet ze Santa Marty do Bogoty a následně do Prahy. Dle letového řádu se přesuneme na letiště, odkud poletíme do Bogoty a pak se přesuneme na mezinárodní let zpět do Prahy (let s přestupem).

15. den

Návrat do Prahy dle letového řádu v odpoledních nebo večerních hodinách.

Základní cena zahrnuje

 • letenka Praha – Bogota – Praha vč. letištních tax
 • vnitrostátní přelety vč. letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • vstupy kromě fakultativního vstupného na místě
 • veškerá doprava během zájezdu kromě volného programu
 • 13x ubytování ve 3* a 4* hotelech
 • 13x snídaně
 • 3x oběd u výletů Islas del Rosario, NP Tayrona a Sierra Minca
 • český průvodce po celou dobu zájezdu (kromě volného programu)
 • technický delegát během letu do/z Bogoty

Základní cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné: 350 USD (výběr z bankomatu na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Radynacestu, s.r.o., IČ 28659112.
Lokalita dle pořadatele: Kolumbie, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 521 656
dnes 8–20 h

Kolumbie

Kolumbie je jednou z největších zemí Jižní Ameriky, zemí s pralesy, národními parky, cennými kulturními památkami a v neposlední řadě výbornou kávou. Ke Kolumbii ovšem také patří několik ostrovů v Karibském moři, mezi nimiž čelní místo zaujímá souostroví San Andrés a Providencia.

Kolumbie - více informací