To nejlepší z Marrákeše + POHOŘÍ ATLAS + ESSAOUIRA (letecky z Prahy)

Maroko, Essaouira, Marrakech

To nejlepší z Marrákeše + POHOŘÍ ATLAS + ESSAOUIRA (letecky z Prahy)

  Maroko, Essaouira, Marrakech
Číslo zájezdu: 1 932 360
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Evropa nebo Orient? Pohoda kaváren, ale i prastaré mediny, královské paláce nebo jízda na velbloudovi. Jedině v Maroku! S průvodcem, který je tu jako doma, nahlédnete do tajů tradiční přírodní medicíny i marocké kuchyně a nakoupíte na trzích v Marrákeši. Vydáte se do pohoří Atlas a objevíte i místa, o kterých se nepíše. Vsaďte na Maroko a prožijte perfektní dovolenou, na kterou se nezapomíná!

Strava

během dne možnost občerstvení na místech doporučených průvodcem

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Essaouira

 • Dospělý 1350.00 Kč
Program
1. den

Po příletu nás čeká večerní atmosféra náměstí Jamaa el Fna. Odlet z Prahy do Marrákeše (let s přestupem) a následný přesun na hotel. Po ubytování a krátkém oddychu si užijeme příjemnou procházku po čtvrti Gueliz se zastávkou na náměstí Muhammada V. a prohlídku (zvenku) mešity Koutoubia včetně jejích zahrad. Zakončením prvního dne bude podvečerní sledování koloritu unikátního marrákešského náměstí Jamaa el Fna.

2. den

Celodenní prohlídka Marrákeše, při které uvidíme paláce Dar el Pasha a Bahía, koželužny, berberskou lékárnu a seznámíme se s výrobou arganového oleje. Dnešní celodenní prohlídka Marrákeše začne u paláce Dar el Pasha, který sloužil rodině Glaoui během jejich správy města v 19. století. Dále pak navštívíme městské koželužny, ve kterých uvidíme tradiční způsob opracování kůží. Naše cesta pak dále povede k paláci Bahía s nádherným nádvořím a zachovalým harémem a přes Židovskou čtvrť se dostaneme do hrobek královské dynastie Saádovců ze 16. století. V berberské lékárně nás zasvětí do tajů tradiční přírodní medicíny, ale i do marocké kuchyně a jejího koření. Dozvíme se také o způsobu výroby marockého zlata – arganového oleje, jejž bude možné si zakoupit. Zbytek dne bude věnován nákupům na marrákešském barevném súku a oddychu u šálku dobrého mátového čaje na náměstí Jamaa el Fna.

3. den

Celodenní výlet do pohoří Atlas, návštěva vodopádu, projížďka na velbloudu, ochutnávka berberské kuchyně a návštěva zahrady Anima. Pohoří Atlas je nejvyšším v severní Africe a jeho zasněžené vrcholky lze vidět již z Marrákeše. Cestou do pohoří uvidíme tradiční berberské vesničky v údolí Ourika, kde se jídlo dosud vaří v hliněných tadžínech na uhlících. Zájemci se budou moci svézt na velbloudu či vystoupat k nedalekému vodopádu. Zde je nutné mít na nohou pevnou obuv, kolem vodopádu je mokro a vlhko. U řeky Ourika bude možné ochutnat speciality berberské kuchyně. Cestou do Marrákeše navštívíme rovněž pitoreskní zahradu Anima.

4. den

Fakultativní výlet do města Essaouira na pobřeží Atlantského oceánu, nebo volný den v Marrákeši. Ráno se vydáme zajímavou marockou krajinou na zvlněné pobřeží Atlantského oceánu, do malebného městečka Essaouira. Cestou se zastavíme u sadu argánovníků, které nerostou nikde jinde na světě. Prohlídku Essaouiry začneme v rybím přístavu, kde vystoupáme na vyhlídkovou věž, odkud budeme mít město jako na dlani. Dále pak projdeme podél hradeb na hlavní náměstí a uliček surfařů a hippies, kteří se tady před lety usadili. Zhlédneme rovněž rybí trh a Židovskou čtvrť, jejíž obyvatelé se kdysi věnovali výrobě filigránových šperků. Po prohlídce bude možné poobědvat čerstvé ryby a mořské plody nebo se projít po městské pláži. Poté návrat zpět na hotel.

5. den

Návštěva zahrad Majorelle a Menara, volno k nákupům a relaxu na střechách města. Poslendí den v Marrákeši se podíváme do zahrady Majorelle, která patřila světoznámému módnímu návrháři Yves Saint Laurent. Nevynecháme ani zahrady Menara, jejíž založení se datuje do období založení města Marrákeš. Procházku olivovým sadem zakončíme návštěvou oddychového pavilonu králů s výhledem na vodní nádrž a pohoří Atlas. Odpoledne si užijeme ruch města, vydáme se na místní trhy na nákupy dárků a suvenýrů, ochutnáme vše, co jsme ještě v Maroku nestihli a dáme si na závěr pobytu marocký čaj nebo kávu na střeše některého z rijádů.

6. den

V závislosti na letových řádech program či individuální volno, odlet z Marrákeše zpět do Prahy. Podle toho, v kolik nám poletí letadlo, můžeme ještě dopoledne společně nebo individuálně objevovat kouzla a tajemství uliček Marrákešské mediny, vychutnávat si atmosféru rušného náměstí Jamaa el Fna nebo si naposledy užít pohled na město ze střech rijádů. Přesun transferem na letiště a odlet zpět do Prahy (let s přestupem).

Základní cena zahrnuje

 • letenka Praha – Marrákeš – Praha s přestupem
 • kabinové i odbavované zavazadlo dle podmínek let. společnosti
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 5x ubytování v Marrákeši ve dvoulůžkových pokojích
 • 5x snídaně
 • celodenní výlet do pohoří Atlas
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do památek
 • bakšišné (25 EUR/os.) a kapesné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Radynacestu, IČ: 28659112. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Essaouira, Marrákeš

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 932 360
dnes 8–18 h

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Nezávazná objednávka

To nejlepší z Marrákeše + POHOŘÍ ATLAS + ESSAOUIRA (letecky z Prahy)
  Maroko, Essaouira, Marrakech

Původní cena
24 490 Kč/os

Cena
22 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 932 360

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
22 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
3 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
528 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
396 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 6 dní
0
490 Kč