Termín:
4. 8. – 9. 8. 2018
Počet dní:
6 (so – čt)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
10 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Nevšední poznávací zájezd s průvodcem, během kterého objevíte to nejlepší z Pobaltí. Uvidíte největší zajímavosti Litvy, Lotyšska a Estonska. Ve Vilniusu se projdete Starým městem a navštívíte písečný poloostrov Kurská Kosa. Vychutnáte si historickou Rigu i středověký Tallin a zastavíte se na Křížovém vrchu. Vydejte se do míst, která berou dech, a zažijte s námi Pobaltí!

Strava

Během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem CK. Podrobnosti, ceny a rezervace: Na požádání u prodejce.

Program
1. den

Odjezd z ČR v ranních hodinách, příjezd do Vilniusu (Litva), nocleh.

2. den

Prohlídka historického města Vilniusu a návštěva poloostrova Kurská Kosa. Ráno začneme prohlídkou historického centra hlavního města Litvy Vilniusu (2 hodiny). Projdeme se starým městem s úzkými dlážděnými uličkami, barokními památkami a nádhernými kostely. Poté bude následovat odjezd do rušného přístavního města Klaipédy, kde kdysi žili a pracovali němečtí obchodníci. Trajektem přejedeme na poloostrov Kurská Kosa – (UNESCO). Jedná se o písečný poloostrov s velkými písečnými dunami, jehož druhá polovina patří Rusku. Zde bude možnost koupání v moři, procházka po písečných dunách a na „vrchu čarodějnic“ uvidíme desítky vyřezávaných dřevěných soch. Současně navštívíme malebnou rybářskou vesnici Nida. Nocleh v Klaipédě.

3. den

Návštěva poutního místa Křížového vrchu a hlavního města Lotyšska – Rigy. Po snídani přejedeme do hlavního města Lotyšska, Rigy (UNESCO), které je současně největším městem Pobaltí. Po cestě se na Litvě ještě zastavíme na známém poutním místě, na Křížovém vrchu, kde jsou umístěny desítky tisíc křížů, které sem přinášejí poutníci z  celého světa. Poté se vydáme prozkoumat město Riga. Riga je město s bohatou historií. Během procházky městem budeme moci obdivovat měšťanské domy s uměleckými štíty, secesní domy, Katedrální náměstí s románskou katedrálou, palác Petra Velikého a mnoho dalších zajímavostí. Nocleh v Rize.

4. den

Návštěva hlavního města Estonska Tallinu. Po snídani se vydáme do Tallinu, hlavního města Estonska (UNESCO), nevelkého, ale o to více zachovalého středověkého hanzovního města. Prohlídku města začneme na Radničním náměstí u Radnice z 15. století a budeme pokračovat kolem Radniční lékárny, také z 15. století, dále okolo kostela svatého Ducha a kostela sv. Mikuláše až k ruské pravoslavné katedrále Alexandra Něvského. Na závěr určitě zbyde čas i na individuální procházky a nákupy na typickém estonském tržišti. Nocleh v Tallinu.

5. den

Prohlídka bývalého hlavního města Litvy Kaunasu. Po snídani odjezd do Kaunasu, bývalého hlavního města Litvy, ležícího na soutoku řek Nemunas a Neris. Prohlídka města – Staré město s nádhernou radnicí, které se říká Bílá labuť. Dále uvidíme Kaunaský hrad, kdysi mohutná pevnost – překážka pro nájezdné německé rytíře, Perkunasův dům a Vytautasův kostel. Nocleh v Kaunasu.

6. den

Po snídani odjezd z Kaunasu, příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu
  • 5x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 5x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě (cca 65 EUR)
  • doporučené kapesné na zájezd včetně vstupů cca 100 EUR/ os.
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Radynacestu, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Riga, Tallin, Vilnius

To nejlepší z Pobaltí (autobusem) ***

Číslo zájezdu: 843681
Estonsko, Lotyšsko, Litva, Lotyšsko, Riga, Tallinn, Vilnius

Všechny termíny a možnosti (1)