Termín:
16. 5. – 23. 5. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, portugalské metropole vystavěné na sedmi pahorcích. Transfer do hotelu, nocleh.
2. den: Snídaně, Lisabon, dopolední prohlídka města včetně středověké čtvrti Alfama a jejích romantických klikatých uliček, čtvrti Belém, odkud vyplouvali na své objevitelské výpravy významní portugalští mořeplavci, kláštera Sv. Jeronýma a dalších pamětihodností. Nocleh v Lisabonu, fakultativně večeře. 
3. den: Snídaně, odjezd do historické Evory, prohlídka Starého města s řadou kostelů a malebných maurských uliček. Odjezd na španělské hranice do městečka Monsaraz – opevněné městečko odkud je nádherný výhled do okolí. Nocleh v Evoře, fakultativně večeře.
4. den: Snídaně, odjezd na sever do Tomaru, prohlídka památky světového významu, Kristova kláštera. Odjezd do městečka Batahla, prohlídka zdejšího kláštera patřícího k tomu nejlepšímu z portugalské gotiky. Poté odjezd do Alcobaca s prohlídkou kláštera. Pokračování do Fátimy,nejznámějšího poutního místa v Portugalsku spojeného s mariánským kultem a řadou zázraků. Prohlídka města, nocleh ve Fátimě, fakultativně večeře.
5. den: Snídaně, odjezd do proslulého univerzitního města Coimbra. Prohlídka Universidade de Coimbra, nejstarší portugalské univerzity. Odpoledne odjezd na pobřeží do Porta, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Snídaně, Porto, prohlídka druhého největšího portugalského města, rozkládajícího se na řece Doro, včetně paláce Burzy nebo sklepů s proslulým vínem včetně ochutnávky. Nocleh v Portu, fakultativně večeře. 
7.den: Snídaně, odjezd do Obidos. Odpoledne Cabo da Roca, Cascais a Sintra s návštěvou Paláce. Nocleh v Lisabonu, fakultativně večeře.
8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Výhody nabídky

- atraktivní okruh Portugalskem s bohatým programem
- vstupy v ceně zájezdu
- ochutnávka vína

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Výhody

  - leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků

  - transfery a autokarovou dopravu po trase

  - 7 noclehů v hotelech*** se snídaní

  - následující vstupy: Kristův klášter v Tomaru, Univerzita v Coimbře, Palác burzy v Portu, vinné sklepy v Portu, Palác v Sintře, klášter v Alcobaca, klášter Sv. Jeronýma v Lisabonu

  - průvodce

  - pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Informace

  Fakultativní služby:
  - příplatek za jednolůžkový pokoj 6.790,- Kč
  - příplatek za 6 večeří 3.490,- Kč

  Cena nezahrnuje:
  - spropitné (místní personál, průvodce, řidič - 5,- Eur/osobu/den)
  - ostatní vstupy neuvedené v programu
  - místní pobytové taxy - 2,- Eur/osoba/noc

  Informace:
  Prohlídka kláštera Sv. Jeronýma může být realizována 7. den zájezdu.
  Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.
  Změna hotelů vyhrazena.

  Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.

  Doporučujeme si před cestou vyhotovit fotokopie cestovních dokladů (zadní strany s fotografií) a nenosit je spolu s originály. V případě ztráty či odcizení se tím urychlí vyřizování formalit na zastupitelském úřadě.  

  Orientační ceny některých dalších vstupů (v EUR):
  Belémská věž: 6 € (do 12 let zdarma, nad 65 let 50% sleva)
  Hrad sv. Jiří: 8,5 € (do 10 let zdarma, studenti do 25 a senioři nad 65 let: 5 €) Lisabonská karta (Lisboa Card):
  Zdarma MHD,metro, busy, tramvaje, výtahy, 28 muzeí a památek    
  24 hodinová: 19 € (12 € děti 4-15 let)    
  48 hodinová: 32 € (18 € děti 4-15 let)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: COIMBRA, Fatima, Lisabon, Porto
Informace o slevách

Portugalsko

Menší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově představuje nedoceněnou turistickou destinaci. Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů i dalšího ovoce a chuť pravého portského vína. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Jedná se o oblast Algarve, je zde vybudováno nejvíce hotelů a moře je v rámci Portugalska nejteplejší. Střed země uspokojí milovníky historie díky četným kulturním památkám a hlavnímu městu Lisabonu. Sever vábí na staré lidové tradice v malých vesničkách a na pověstné vinné sklípky. Síla portugalského patriotismu je zde největší a centrem oblasti je velmi známé Porto. Portugalsko má asi deset a půl milionu obyvatel, tedy stejně jako Česká republika. K Portugalsku náleží i další dvě oblíbené ostrovní destinace, Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1. 5. 2017 bude ve městě Santa Cruz na portugalském ostrově Madeira vybírána pobytová taxa “ecotax” ve výši 1 EUR/os./noc, max. 5 EUR/os./pobyt. Poplatek bude hrazen přímo v místě pobytu ubytovateli. Nařízení se vztahuje na všechny typy ubytovacích zařízení v obci Santa Cruz. Od poplatku jsou osvobozeny osoby do 18 let věku.


To nejlepší z Portugalska

Číslo zájezdu: 1480311
Portugalsko, Centro, Lisabon, Norte, Coimbra, Fátima, Lisabon, Porto