Termín:
6. 6. – 12. 6. 2019
Počet dní:
7 (čt – st)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Savojsko nejsou jen hory, zima a lyžování. Naleznete zde kromě jiného krásná jezera, malebná městečka jako Annecy nebo Yvoire, krásné hrady jako například Menthon-Saint-Bernard, vinice s jedinečnými bílými víny či významná poutní místa.

Přehled

7denní zájezd

Stručná trasa

Chillon;46.414220, 6.927503 Yvoire;46.370975, 6.325738 Annecy;45.898648, 6.127449 Gorges du Fier;45.895666, 6.038256 Hautecombe;45.752830, 5.839176 Château du Touvet;45.363550, 5.946636 Grenoble;45.191808, 5.721214 Notre-Dame de la Salette;44.858713, 5.978671 Chamonix;45.923036, 6.869764

Úvod

7denní zájezd

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Návštěva hradu Chillon ležícího na břehu Ženevského jezera, který patří k nejnavštěvovanějším památkám Švýcarska. Přejezd do Francie a návštěva zámku Ripaille, možnost degustace renomovaných bílých vín. Návštěva starobylého městečka Yvoire ležícího na břehu jezera, které patří mezi nejkrásnější francouzské vesničky. Návštěva obdivuhodné zahrady Jardin des Cinq Sens. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva opevněného hradu Menthon-Saint Bernard tyčícího se nad jezerem Annecy. Návštěva soutěsky Gorges du Fier, která vám nabídne úchvatnou podívanou vysokých a úzkých skalních stěn s visutými terasovými chodníky. Prohlídka malebného městečka Annecy položeného u stejnojmenného jezera. Nádherné město má starobylý střed se spoustou podloubí, úzkých uliček a poklidných průplavů. Nocleh.

4. den

Snídaně. Největší přírodní jezero Francie - Le Bourget schované mezi dvěma horskými masivy. Výlet lodí z Aix-Les-Bains k významnému savojskému klášteru Hautecombe. Jedno z nejvíce navštěvovaných míst Savojska. Po návštěvě možnost relaxace a vykoupání v jezeře nebo posezení v místních restauracích. Návštěva zámku Touvet. Pozoruhodné zámecké zahrady jsou zařazeny mezi historické francouzské památky. Ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva výrobny světoznámého likéru Chartreuse, který se vyrábí ze 130 horských bylin. Výjezd autobusem do druhého nejvýznačnějšího francouzského poutního místa Notre Dame de la Salette, které leží v nadmořské výšce 1800 metrů. Zde je možná turistická procházka s jedinečnými výhledy na okolní krajinu - masiv Dévoluy, vzdálené jezero Sautet a horu Mont Aiguille v masivu Vercors. Odpoledne prohlídka starého centra Grenoblu. Možnost výjezdu lanovkou na opevněnou horu Fort de la Bastille, ležící na křižovatce tří údolí. Krásný výhled na město, soutok řek Isery a Drac a vzdálený masiv Mont Blanku. Fakultativně návštěva grenobelského muzea jednoho z nejvýznačnějších muzeí Francie, bohatá sbírka malířů 19. a 20. století. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd do Chamonix. Bezpečnostní pauza autobusu. Celodenní pobyt v Chamonix - výjezd zubačkou Montenvers k ledovci Mer de Glace, variantně výjezd kabinou na Aiguilles du Midi nebo na Le Brevent, možnost turistiky. Fakultativně večeře - savojské speciality. Noční přejezd.

7. den

Příjezd v dopoledních hodinách.

Příplatky u průvodce

Večeře 20-24 EUR.

Minimální výměna na vstupy

85 EUR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Annecy, Gorges Du Fier, Grenoble, Hautecombe, Chamonix, Château du Touvet, CHILLON, Notre-Dame de la Salette, Yvoire

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


To nejlepší ze Savojska

Číslo zájezdu: 1224641
Francie, Auvergne-Rhône-Alpes, Francouzská jezera, Chamonix-Mont-Blanc, Rhône-Alpes, Annecy, Chamonix, CHILLON, Lac d'Annecy, Yvoire