Toulky jižní Sardinií s lokálními průvodci

  Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Valtellina, Alta Valtellina, Barumini, Bormio / San Colombano, Cagliari, Carloforte, Chia, Is Molas, Lago Maggiore, Lesa, Pula, San Pietro, Teulada

Toulky jižní Sardinií s lokálními průvodci

    Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Valtellina, Alta Valtellina, Barumini, Bormio / San Colombano, Cagliari, Carloforte, Chia, Is Molas, Lago Maggiore, Lesa, Pula, San Pietro, Teulada
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Rozmanitý poznávací zájezd po jižní Sardinii pro ty, kdo chtějí poznat ostrov v doprovodu profesionálních místních průvodců.

Poloha

Výchozím bodem programu je letovisko Chia v obci Domus de Maria, které je vzdálené asi hodinu cesty od letiště v Cagliari. V rámci programu poznáte velmi dobře okolní pláže, lesy, historii, vydáte se do městeček Pula a Carloforte na ostrově San Pietro, objevíte krásu divokých koní ve vnitrozemí a ochutnáte ty nejlepší místní produkty.

Vybavení

Ubytování je zajištěno v Chia Laguna Resortu - Hotel Village . Hotel nabízí služby recepce, v celém resortu je 8 barů, 11 restaurací (včetně jedné dětské a restaurace a kiosku u pláže Dune di Campana), kongresové centrum s kapacitou 950 míst, fitness centrum a Conrad Spa, bazén s lehátky a slunečníky, které jsou k dispozici zdarma v Club House u bazénu, dětský bazén s asistencí (bazénů je v resortu celkem 5). Noční život se odehrává v části 'Piazza degli Ulivi', kde najdete letní scénu, restauraci, butiky s oblečením, šperky a upomínkovými předměty, lékárnu, ale také si zde můžete dát výbornou zmrzlinu nebo si zatančit. Resort nabízí množství animačních programů pro děti i pro dospělé, večerní představení. Dopravu na nedalekou pláž zajišťuje pravidelná kyvadlová doprava, bohaté možnosti sportovního vyžití, půjčovny, vnější parkoviště. (V květnu a první polovině června a v září mohou být některé služby a animace omezeny.)Wi-Fi pokrytí v celém resortu (i na pokojích), zdarma. Zvířata nejsou akceptována.

Ubytování

Celkem hotel Village nabízí 240 zrekonstruovaných a prostorných pokojů, které byly speciálně navrženy pro rodiny s dětmi. Všechny pokoje jsou umístěné v 'cottage' - menších domcích, nikoli ve velké hotelové budově. Pokoje jsou zařízené v moderním středomořském stylu, všechny mají vlastní koupelnu se sprchou a v některých pokojích je navíc i vana. Do vybavení dále patří LCD TV/Sat, minibar, trezor s elektronickým zamykáním, fén a individuálně regulovatelná klimatizace. Přistýlky ve všech pokojích lze vyžádat formou pevného lůžka, jsou tedy vhodné i pro dospělé osoby (není-li v obsazenosti konkrétního pokoje uvedeno jinak).
CLASSIC COTTAGE: (20-24 m2) dvoulůžkové pokoje, výhled do resortu, ve vyšších patrech (nejsou v přízemí), některé mají balkon (označeno v názvu pokoje S BALKONEM). GARDEN COTTAGE: (21-25 m2) dvoulůžkové pokoje s možností dětské postýlky nebo přistýlky, předzahrádka se stolem a židlemi. SUPERIOR COTTAGE: (21-25 m2) prostorné dvoulůžkové pokoje s možností dětské postýlky nebo přistýlky, předzahrádka se stolem a židlemi.

Program
  • 1. DEN - přílet přímým letem na letiště v Cagliari , přesun do hotelu Chia Laguna Resort - Hotel Village , ubytování, volný program, večeře v rámci polopenze.
  • 2. DEN - po snídani se vydáte objevovat ruiny Nory a historii Sardinie, navštívíte krásnou pláž před archeologickým nalezištěm a místa, kde spolu existovaly různé civilizace. Prohlédnete si malý vesnický kostel z 11. století, zasvěcený svatému Efisiovi. Poté navštívíme úchvatné ruiny Nory a objevíme historii starověké městské osady nuragské, fénické, punské a nakonec římské. Navštívíte obytné centrum živého města Pula , které vzniklo na vnitřnějším místě než archeologické naleziště. Je to skrytý poklad na jižní Sardinii, s fascinujícími uličkami a typickými domy. Pokud to čas dovolí, můžete si pořídit perfektní suvenýr v různých řemeslných obchodech. Celý výlet trvá cca 4 hodiny. Následuje návrat do hotelu a volný program.
  • 3. DEN - po snídani se vydáte cestou po sardinském venkově a asi za 1h 15 minut dorazíte do Barumini , kde se nachází nejznámější nuragický komplex ostrova: Nuragický palác zvaný ' Su Nuraxi ', který je od roku 1997 pro svou jedinečnost zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Další komplexní nuraghe byl odhalen v devadesátých letech během restaurátorských prací na Casa Zapata , starobylém šlechtickém sídle rodiny Zapata, pocházející z Aragonie, postaveném na nuraghe koncem roku 1500. Vstoupíme do paláce ze šestnáctého století a nečekaně se ocitneme nad velmi sugestivním nuraghem, který je vidět přes vyvýšené chodníky a skleněné podlahy, díky tomu je jedinečný a nenapodobitelný. Dnes je španělská rezidence domovem muzea Casa Zapata, uspořádaného do tří sekcí: archeologie, historie a etnografie. Následně se vydáme směrem na Gesturi , na pěší túru v parku Giara za divokými sardinskými koňmi, zde také navštívíte starší typ nuraghe, 'Protonuraghe'. Fauna Giary zahrnuje některé z nejběžnějších druhů savců, stálých a migrujících ptáků, obvykle přítomných v lesích Sardinie. Celý výlet zabere cca 5 hodin, následuje návrat do hotelu a volný program.
  • 4. DEN - V rámci tohoto celodenního výletu na ostrov San Pietro navštívíte jedno z nejkrásnějších městeček na Sardinii. Cestovat budete klimatizovaným minivanem s Wi-Fi přibližně 1 hodinu směrem ke Calasettě nebo Portoscuso (v závislosti na dostupnosti trajektu), kde se na cca 40 minut nalodíte na trajekt na ostrov. Po příjezdu podstoupíte prohlídku malebného historického centra Carloforte (pěšky). Městečko založili v 18. století asi 30 rodin korálových rybářů z Janova a je známé pro tuňáka a hromadné výlovy. Po prohlídce historického centra se zastavíte na oběd (*pokud bude zájem, není zahrnut v ceně) a budete moci ochutnat čerstvého tuňáka (*pokud bude zájem, není zahrnut v ceně) v jedné z mnoha kvalitních restaurací ve městě. Po obědě projedete ostrovem v minivanu a objevíte jeho přírodní krásy. Zastavíte se na pláži na odpočinek i případné koupání. Budete moci pořídit památné fotografie úchvatného panoramatu s malebnými plážemi, útesy a skalními útvary přímo nad mořem. Ostrov je sopečného původu a má kopcovitý vnitrozemský terén a typickou středomořskou flóru z jehličnanů a borovic. Výlet zabere celkem 8 hodin, následuje přeprava trajektem zpět do přístavu a odjezd do hotelu.
  • 5. DEN - Dopoledne máte volný program a odpoledne se vydáte díky exkluzivnímu zájezdu objevit jedny z nejkrásnějších pláží na Sardinii v pobřežních vesničkách Chia a Teulada . Pohodlně usazeni v jeepu prozkoumáte zálivy a pláže dvakrát označené jako ty nejkrásnější v Itálii. Jednou ze zátok, kterou navštívíte, je Cala Cipolla , ze které půjdete nahoru obdivovat maják Capo Spartivento. Tato zátoka nabízí jedno z nejlepších míst pro šnorchlování na jihu ostrova nebo pro ležení na pláži a relaxaci. Navštívíte pláž Malfatano , která je díky klidné vodě ideální pro rodiny s dětmi. Dojedete do Cala Antoni Areddu, jedné z nejkrásnějších skrytých pláží v oblasti a sjedete na S'Isula Manna. Během prohlídky vám průvodce poví historii a zajímavosti této oblasti. Po 4 hodinové jízdě následuje návrat do hotelu.
  • 6. DEN - Po snídani se na palubě jeepu vydáte objevit prehistorickou Sardinii a na procházce uprostřed přírody lesa Is Cannoneris , objevíte symbol sardinského nuragského obyvatelstva. Ochutnáte typickou chuť Sardinie. Prozkoumáte ruiny některých starověkých kamenných staveb, které patřily sardinskému obyvatelstvu v době 1500 let před naším letopočtem. Představují nejvýznamnější památky prehistorické Sardinie a byly postaveny starověkou technikou suché kamenné zdi, bez cementu. Slovo 'nuraghe' znamená množství kamenů a je považováno za symbol sardinské populace. Toto období vidělo nuragickou populaci mezi nejvýznamnější protagonisty Středomoří před tisíci lety. Itinerář zakončíte ochutnávkou typického sardinského občerstvení jménem Sa Pitchettada. Následuje návrat do hotelu a volný program.
  • 7. DEN - dopoledne budete mít volný program a ve 13:30 se vydáte na exkurzi do přírody za poznáním vína a sýrů Sardinie. Navštívíte vinařství a podíváte se, jak se víno vyrábí. Poté ochutnáte vína a lahodné sýry a uzená masa z okolí. Tato kombinovaná cesta vás zavede do vnitrozemí Sardinie, do vyhlášené oblasti Parteolla, na nezapomenutelnou návštěvu jednoho z nejlepších vinařství na jižní Sardinii. Území a klima dělají po tisíciletí potravinářské produkty tohoto regionu jedinečnými. Hrozny v této oblasti se pěstují již od nuragické éry. Některé původní hrozny jsou známé jako Cannonau, Bovale, Vermentino a Carignano. Vinice, kterou navštívíme, závisí na dni v týdnu a preferencích, ale všechny jsou té nejvyšší kvality. Po prohlídce sklípku bude nabídnuta ochutnávka sýrů a uzenin, které doplní zážitek. Ať už máte rádi červené víno, bílé víno nebo obojí, můžete ochutnat tři různá vína. Obsluha vinařství vysvětlí proces výroby a vlastnosti samotného vína. Mnohé ze sklepů mají malá muzea/výstavy, které vyprávějí příběh o jejich činnosti. Následuje návrat do hotelu.
  • 8. DEN - dopoledne volný program, check out, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
Stravování

Polopenze: snídaně formou bufetu, večeře formou tematického bufetu. Domovskou' restaurací pro hosty hotelu Village je nová restaurace DOMUS, v níž je podávána snídaně a večeře.

Sport a animace

Sportovní aktivity zdarma: skupinové lekce malý fotbal, vstup do nového fitness, skupinový běh a další aktivity gymklubu, animační programy - různé sportovní turnaje, aerobic, večerní show. Od r. 2016 je v části Baja nově vybudovaný bazén (25x16m). Za poplatek: 2 antukové tenisové kurty u hotelu Baia a 2 syntetické kurty u hotelu Laguna, vodní sporty - windsurfing, kitesurfing, kanoe, katamarány, plážový tenis, kurzy a individuální výuka různých sportů, lodní výlety nafukovacími čluny a škunery, výlety džípy a na čtyřkolkách, vycházky s průvodcem, pronájem horských i městských kol, skútrů a aut, půjčování lodí a vybavení pro vodní sporty, potápění, šnorchlování. Projížďky na koních v blízkosti, nejznámější golfové hřiště na ostrově s 27 jamkami Is Molas Golf Club se nachází cca 15 km od hotelu.

Wellness & beauty

Lázeňské centrum Conrad Spa - víceúrovňová budova, v níž se v 1.p. nachází recepce s barem a zónou se službami, v přízemí turecké lázně, sauna, tematické sprchy (mění barvy, teplotu, vůně), masážními salonky a relaxační zónou, 1 vnitřní vyhřívaný a 3 venkovní bazénky s masážními tryskami. Střešní terasa s venkovním whirlpool bazénem má panoramatický výhled na záliv Chia. Ve všech vnitřních prostorách jsou volně k dispozici čaje, voda a jablka. Pro estetické procedury je využívána produktová řada Eteria by Fonteverde a Comfort Zone. Čistá harmonie, již si lze užít v tomto Spa, kde se prolíná přirozenost s vědou, manuálním přístupem a disciplínou, působí jako balzám pro duši i tělo. Procedury a vstup za poplatek.

Další služby

V Resortu se neplatí za služby v hotovosti, ale kartou resortu, jejímž prostřednictvím jsou částky připisovány na pokojový účet (vydávána na recepci). Touto kartou se nedá platit v buticích na piazza degli Ulivi, kde je i bankomat.Adaptéry do elektrických zásuvek k dispozici na recepci. Hotel akceptuje nejrozšířenější platební karty. V případě potřeby je možná konzultace lékaře.

Pláž

Pláže, které obklopují Chia Laguna Resort jsou jedny z nejkrásnějších ve Středozemním moři a nabízí podobné scenérie jako pláže na exotické dovolené: bílé duny, průzračnou mořskou vodu, stoleté jalovce a laguny hrající až tyrkysovými barvami. Pláž 'Dune di Campana' je rezervovaná pro hosty hotelu Village. Má velmi jemný bílý písek, který na krajích tvoří romantické písečné duny. Pláž je vzdálena 700 metrů od hotelu a hosté mohou využívat pohodlný elektrický vláček, který jezdí každých 15 min (mimo hl. sezónu je interval 30 min) z hotelu na pláž po celý den. Lehátka a slunečníky od 3. řady zdarma (1. a 2. řada za poplatek). Hosté mohou využívat i vedlejší pláž Monte Cogoni, která se nachází v blízkosti hotelu Baia di Chia Chia Resort (1. a 2. ř. za poplatek. od 3. řady zdarma).

Důležité

Minimální počet účastníků je 5, maximální 8.
Hotelový management si vyhrazuje právo na změnu otevírací doby barů, restaurací a programu hotelových služeb v závislosti na obsazenosti resortu a počasí.

Základní cena zahrnuje

  • LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s polopenzí, transfery v rámci programu, profesionálního místního průvodce v anglickém/italském jazyce, vstupy do objektů, služby delegáta v českém jazyce na telefonu.

Základní cena nezahrnuje

  • Pojištění

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Barumini, Cagliari, Carloforte, Chia, Is Molas, Lesa, Pula, San Pietro, Teulada
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 699 259
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Toulky jižní Sardinií s lokálními průvodci
    Itálie, Italská jezera, Lombardie, Piemonte, Sardinie, Valtellina, Alta Valtellina, Barumini, Bormio / San Colombano, Cagliari, Carloforte, Chia, Is Molas, Lago Maggiore, Lesa, Pula, San Pietro, Teulada

Cena
48 376 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 699 259

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
48 376 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
936 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
576 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 490 Kč