Dovolená Tunisko

V Tunisku na vás čekají pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vyhřátého moře, kvalitní hotelové resorty a města plná živé orientální atmosféry. Tunisko nenabízí jen odpočinek a svoji kulturu. Dny můžete prožívat i aktivně. Na špičkových golfových hřištích nebo na hřbetě velblouda zažijete výjimečné chvíle.

2 zajezdy | Řadit podle:  Doporučení

Tunisko

  • hlavní město: Tunis 
  • měna: 1 tuniský dinár 
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Nejlevnější a nejdostupnější exotická dovolená na dosah ruky, a přece přináší neopakovatelné zážitky. Řeč je o Tunisku, subtropickém severoafrickém světě, který spojuje rozsáhlé říše Středozemního moře a pouští severního okraje Sahary. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kulturních odkazů. Díky klimatu ideální cíl dovolené nejen ve vrcholném létě. Jemný písek na plážích, parádní koupání v moři a kvalitní zázemí hotelů, to jsou přednosti dovolené v Tunisku.

Dovolená Tunisko

Dovolená v Tunisku má několik zásadních výhod. Zaprvé je velmi dobře dostupná letecky do tří hodin letu. Zadruhé je pro Tunisko typické horké slunečné počasí od června do začátku října. A nakonec vás potěší i příjemné ceny potravin i hodnotných suvenýrů na tržištích, kde si vyzkoušíte i tradiční smlouvání. Velkým lákadlem jsou kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí.

Tunisko je díky orientální pouštní krajině a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů a individuálních výletů během dovolené. Během sezóny můžete využít nespočet Last Minute zájezdů do Tuniska za výhodné ceny.

Turisté obvykle dávají přednost stravování v hotelu formou all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Tunisko je země plná historie a kultury s odkazy starými až 3 tisíce let. Během takové dlouhé doby prošla zemí na severu Afriky řada významných kultur a civilizací (Féničané, Římané, Byzantinci, Arabové, Turci, Francouzi i další). Každá tady zanechala něco ze svého způsobu života a vzdělanosti. Tunisko je proto oblíbeným cílem poznávacích zájezdů a výletů.

Tuniská kuchyně

Tuniská kuchyně se vyznačuje pikantnějšími pochoutkami, sladkostmi a spoustou ovoce. Opírá se zejména o ryby, skopové maso, ovoce a zeleninu. Zapomenout nelze na dary moře, zejména krevety a chobotnice. Celé Středomoří včetně Tuniska dobře zná kouzlo koření a vybraných druhů zeleniny, na severu Afriky jsou to římský kmín, česnek, bobkový list, šafrán, máta a řapíkatý celer.

Atmosféra

Atmosféra na plážích Tuniska je velmi příjemná. Zpravidla jsou k dispozici lehátka a slunečníky, pod severoafrickým sluncem si výborně odpočinete. Díky službám hotelů, nabídce obchodů i tržnic a pohostinnosti místních obyvatel je kouzlo nezapomenutelné dovolené dokonáno. Pobyt si můžete zpestřit návštěvou tradičních kaváren s vodními dýmkami. Tradiční atmosféru nejlépe poznáte na tržištích při smlouvání.

Nejzajímavější místa

Atraktivní přímořská letoviska jsou rozeseta téměř po celém pobřeží Tuniska. Nejoblíbenější je na pevnině riviéra začínající jihovýchodně od poloostrova Cap Bon. Pobřeží je v téhle části Tuniska dlouhé 500 kilometrů a postupně od severu k jihu lákají turisty slavná letoviska Nabeul, Hammamet, Yasmine Hammamet, Port El Kantaoui, Sousse, Monastir, Mahdia a Zarzis. Samostatnou kapitolou je mimořádně oblíbený ostrov Djerba rovněž se stabilním počasím a vlastním letištěm.

Tipy na výlet

Možnosti výletů jsou v Tunisku prakticky neomezené. Rozdíly jsou akorát v jejich náročnosti. Pokud jste ubytovaní spíše v severní a střední oblasti Tuniska, tak nejzajímavější výlety jsou do Kartága, oblasti bohaté na staré římské vykopávky, dále do Sidi bou Said, malebné vesničky na vysokém útesu plné tradiční původní tuniské architektury. Dalšími cíli bývají Kaioruan jako posvátné město Islámu, El Jem s římským amfiteátrem a národní parky Boukornine a Ichkeul.

Z jižního Tuniska se nejlépe výletuje do Matmaty, oblasti původních jeskynních obydlí, dále samozřejmě na Saharu po různých trasách a do oblasti Tozeur s pouštními oázami.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: