Dovolená Turecko

Turecko je zemí mnoha možností a nabízí jedinečnou orientální atmosféru. Poznávat můžete odkazy starých kultur, nebo jen tak odpočívat u moře na pláži. Velké hotelové komplexy a resorty poskytují veškerý servis ke spokojenosti svých návštěvníků. Součástí mnoha tureckých hotelů jsou aquaparky a tobogány.


Poslední recenze Turecko

Hotel Caretta Beach ****, Turecko, Alanya, Konakli
5
18. 10. 2019 | blanka
Datum pobytu: říjen 2019

5/5 - Úžasné
Club Turtas ****, Turecko, Alanya, Konakli
5
17. 10. 2019 | Dagmar V.
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Velká spokojenost, s klidným svědomím můžeme hotel doporučit ke strávení krásné dovolené.. celá recenze
Siam Elegance Hotels & Spa *****, Turecko, Belek, Bogazkent
3
16. 10. 2019 | Veronika
Datum pobytu: srpen 2019

3/5 - Průměr
Za takové peníze je všude krásněji. celá recenze

Turecko

  • hlavní město: Ankara
  • měna: turecká lira
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Nejoblíbenějším cílem dovolených u moře ve východním Středomoří je Turecko se svou překrásnou riviérou. Díky jižní geografické poloze se těší výborným podmínkám pro pobyt u moře od června do října. Léto je suché a slunečné. Kouzelné prostředí dotváří kontrasty tyrkysového moře a jižního okraje mohutného pohoří Taurus. Turecká riviéra je až 140 kilometrů dlouhý úsek pobřeží Středozemního moře kolem letovisek Antalya, Side a Alanya, který nabízí nespočet ubytovacích kapacit ve formě hotelů všech kategorií i apartmánových domů.

Dovolená Turecko

Dovolená v Turecku má hned několik velkých výhod. Zaprvé je velmi dobře dostupná letecky do tří hodin letu. Zadruhé na vás v Turecku čeká mimořádně stabilní slunečné počasí, bouřky jsou v létě spíše ojedinělou záležitostí. A nakonec ceny jsou velmi příznivé, takže si můžete dopřát všestranného odpočinku i zábavy u moře. Další předností je nespočet kvalitních hotelů i nejvyšších kategorií, které se budou starat o vaše ubytování a stravování během pobytu.

Turecko je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů a individuálních výletů během dovolené. Mimořádné oblibě se těší výhodné Last Minute zájezdy do Turecka.

Turisté obvykle dávají přednost stravování v hotelu formou all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Svérázná kultura na pomezí Evropy a Asie může během dovolené v mnohém inspirovat. Historické odkazy jsou rozesety po celém Turecku, velmi intenzivně i na pobřeží Středozemního moře. Mentalita Turků je svébytná a vnímavý člověk ucítí u místních hrdost a charisma. Setkáte se i se vstřícností a smlouváním na trzích.

Turecká kuchyně

Turecká kuchyně patří díky prolínání vlivů k nejbohatším na světě. Jejím základem jsou hlavně recepty pocházející z dob osmanských Turků, kteří byli v průběhu historie ovlivňováni balkánskou i východní kulturou. Turecko má možnost čerpat z vlastních zásob velké množství ryb a darů moře. Klima umožňuje pěstovat a využívat čerstvou zeleninu a ovoce. Převážná většina jídel se vaří či dusí a ke smažení se používá kvalitní olivový olej.

Atmosféra

Pro prožití krásné dovolené má Turecká riviéra atmosféru přímo úžasnou. Moře se krásně třpytí slunečními paprsky, zlatavé pláže vybízí k odpočinku a vzduch se tetelí horkem a mořskou vlhkostí. Dny zpříjemní posezení u kvalitní kávy nebo nad výtečným jídlem v restauracích. Jednotlivá letoviska a hotely nabízí všechny potřebné služby pro denní i noční život.

Nejzajímavější místa

Turecká riviéra je plná atraktivních turistických cílů, ať už historických, kulturních či přírodních. Páteř pobřeží tvoří propojení letovisek Antalya, Side a Alanya. Nejvíce historických památek z římského období hledejte v letovisku Side. Mnoho pláží podél letovisek se honosí označením Modré vlajky, jsou tedy celoevropsky uznávané svou čistotou. Mimo Tureckou riviéru doporučujeme další zajímavá letoviska Kemer, Bodrum, Izmir, Marmaris, Fethiye a další.

Tipy na výlet

Dovolenou si můžete v zemi půlměsíce zpestřit mnoha výlety za přírodními i kulturními zajímavostmi. Například Kappadokie (Kapadocie) patří mezi jedny z nejpohádkovějších oblastí na světě. Bizarní tufové věže sopečného původu všech možných tvarů a barev se rozkládají na ploše víc jak 300 kilometrů čtverečních. Objevte v rámci výletu neopakovatelné kouzlo „Bavlněného hradu“ Pamukkale. Minerální prameny bohaté na vápník zde vytvořily opravdu nádherné tůně v naprosto bělostné krajině.

Historické památky reprezentuje navíc velmi příhodně přímo na Turecké riviéře letovisko Side. Pro dobře zachované zříceniny z římského období město patří k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím Turecka. Poznáte dobře zachovaný amfiteátr z 2. století, zříceniny Apollónova chrámu a Afroditina chrámu, zříceniny antických lázní a křesťanské baziliky z byzantského období.