Dovolená Turecko

Turecko je zemí mnoha možností a nabízí jedinečnou orientální atmosféru. Poznávat můžete odkazy starých kultur, nebo jen tak odpočívat u moře na pláži. Velké hotelové komplexy a resorty poskytují veškerý servis ke spokojenosti svých návštěvníků. Součástí mnoha tureckých hotelů jsou aquaparky a tobogány.


Poslední recenze Turecko

Hotel Saphir ****, Turecko, Alanya, Konakli
5
20. 1. 2020 | Mirka
Datum pobytu: červenec 2019

5/5 - Úžasné
Moc se nám tam libilo,a to jezdíme do Turecka už po 11x.Několik hotelů uz jsme navštívily 2x,a tento hotel už máme zaplacený na září 2020.Je pravda ,že Turecko je velmi na slušné úrovni se službama.Jsou.... celá recenze
Top Hotel ****, Turecko, Alanya, Incekum
4
20. 1. 2020 | Zdeněk & Jindřiška
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Nejlepší poměr cena versus poskytnutá služba 4 + 1/2 ****/*. celá recenze
Hotel Stella Beach *****, Turecko, Alanya, Okurcalar
5
18. 1. 2020 | verča
Datum pobytu: srpen 2018

5/5 - Úžasné
Určitě nádherný. celá recenze

Turecko

  • hlavní město: Ankara
  • měna: turecká lira
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Nejoblíbenějším cílem dovolených u moře ve východním Středomoří je Turecko se svou překrásnou riviérou. Díky jižní geografické poloze se těší výborným podmínkám pro pobyt u moře od června do října. Léto je suché a slunečné. Kouzelné prostředí dotváří kontrasty tyrkysového moře a jižního okraje mohutného pohoří Taurus. Turecká riviéra je až 140 kilometrů dlouhý úsek pobřeží Středozemního moře kolem letovisek Antalya, Side a Alanya, který nabízí nespočet ubytovacích kapacit ve formě hotelů všech kategorií i apartmánových domů.

Dovolená Turecko

Dovolená v Turecku má hned několik velkých výhod. Zaprvé je velmi dobře dostupná letecky do tří hodin letu. Zadruhé na vás v Turecku čeká mimořádně stabilní slunečné počasí, bouřky jsou v létě spíše ojedinělou záležitostí. A nakonec ceny jsou velmi příznivé, takže si můžete dopřát všestranného odpočinku i zábavy u moře. Další předností je nespočet kvalitních hotelů i nejvyšších kategorií, které se budou starat o vaše ubytování a stravování během pobytu.

Turecko je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů a individuálních výletů během dovolené. Mimořádné oblibě se těší výhodné Last Minute zájezdy do Turecka.

Turisté obvykle dávají přednost stravování v hotelu formou all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Svérázná kultura na pomezí Evropy a Asie může během dovolené v mnohém inspirovat. Historické odkazy jsou rozesety po celém Turecku, velmi intenzivně i na pobřeží Středozemního moře. Mentalita Turků je svébytná a vnímavý člověk ucítí u místních hrdost a charisma. Setkáte se i se vstřícností a smlouváním na trzích.

Turecká kuchyně

Turecká kuchyně patří díky prolínání vlivů k nejbohatším na světě. Jejím základem jsou hlavně recepty pocházející z dob osmanských Turků, kteří byli v průběhu historie ovlivňováni balkánskou i východní kulturou. Turecko má možnost čerpat z vlastních zásob velké množství ryb a darů moře. Klima umožňuje pěstovat a využívat čerstvou zeleninu a ovoce. Převážná většina jídel se vaří či dusí a ke smažení se používá kvalitní olivový olej.

Atmosféra

Pro prožití krásné dovolené má Turecká riviéra atmosféru přímo úžasnou. Moře se krásně třpytí slunečními paprsky, zlatavé pláže vybízí k odpočinku a vzduch se tetelí horkem a mořskou vlhkostí. Dny zpříjemní posezení u kvalitní kávy nebo nad výtečným jídlem v restauracích. Jednotlivá letoviska a hotely nabízí všechny potřebné služby pro denní i noční život.

Nejzajímavější místa

Turecká riviéra je plná atraktivních turistických cílů, ať už historických, kulturních či přírodních. Páteř pobřeží tvoří propojení letovisek Antalya, Side a Alanya. Nejvíce historických památek z římského období hledejte v letovisku Side. Mnoho pláží podél letovisek se honosí označením Modré vlajky, jsou tedy celoevropsky uznávané svou čistotou. Mimo Tureckou riviéru doporučujeme další zajímavá letoviska Kemer, Bodrum, Izmir, Marmaris, Fethiye a další.

Tipy na výlet

Dovolenou si můžete v zemi půlměsíce zpestřit mnoha výlety za přírodními i kulturními zajímavostmi. Například Kappadokie (Kapadocie) patří mezi jedny z nejpohádkovějších oblastí na světě. Bizarní tufové věže sopečného původu všech možných tvarů a barev se rozkládají na ploše víc jak 300 kilometrů čtverečních. Objevte v rámci výletu neopakovatelné kouzlo „Bavlněného hradu“ Pamukkale. Minerální prameny bohaté na vápník zde vytvořily opravdu nádherné tůně v naprosto bělostné krajině.

Historické památky reprezentuje navíc velmi příhodně přímo na Turecké riviéře letovisko Side. Pro dobře zachované zříceniny z římského období město patří k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím Turecka. Poznáte dobře zachovaný amfiteátr z 2. století, zříceniny Apollónova chrámu a Afroditina chrámu, zříceniny antických lázní a křesťanské baziliky z byzantského období.