Termín:
1. 4. – 12. 4. 2019
Počet dní:
12 (po – pá)
Počet nocí:
10
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Původní cena:
42 200  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd na poloostrově 'Hicacos', kde se nachází nejznámější kubánské letovisko 'Varadero'. Toto letovisko je vzdálené od Havany asi 140 km. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Nejatraktivnější letovisko Kuby nabízí kromě jedné z nejkrásnějších pláží na světě také řadu turistických lákadel jakými jsou například delfinárium, přístav ze kterého denně odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky nebo 18-ti jamkové golfové hřiště. Prožijte Vaší dovolenou v tomto letovisku v hotelu Tuxpan 4*, ALL INCLUSIVE.

ODPOČIŇTE SI OD VŠEDNÍHO STRESU A DNEŠNÍHO USPĚCHANÉHO SVĚTA NA BÍLÝCH PLÁŽÍCH, KTERÉ JSOU OMÝVÁNY AZUROVĚ ČISTOU VODOU ATLANTSKÉHO OCEÁNU...


Doporučené výlety
Výlet do Guamá - Krokodýlí farma, Zátoka Sviní, Den v Karibiku
Katamaránem na panenský ostrov Cayo Blanco

Popis lokace

VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km?  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

BE LIVE EXPERIENCE TUXPAN 4****:

Hotel Tuxpan byl otevřen roku 1991 a v roce 2001 prošel kompletní rekonstrukcí. Nachází se v blízkosti písečné pláže (cca 50 m od hotelu), od které je oddělen tropickou zahradou plné kokosových palem. Všech 233 pokojů je klimatizovaných, s vlastním sociálním zařízením, fénem, trezorem, satelitní TV, telefonem a minibarem. Většina pokojů disponuje vlastním balkonem. (Hotel nedisponuje třílůžkovými pokoji, pro rodiny s dětmi však lze do pokoje přidat přistýlku). V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Cristal“ nebo v některé ze dvou specializovaných a la carte restaurací („El Rancho“ – mezinárodní kuchyně nebo „El Colibrí“ – místní kreolská strava). V areálu jsou k dispozici 4 bary, včetně pěkného baru „Delfin“ přímo na pláži nebo snack baru „El Colibri“ u bazénu, který je hotelových hostům k dispozici 24 hodin denně, příjemného „piano“ lobby baru, ovocného „Fruta“ baru u bazénu či kavárny v prvním patře. V rámci denních i večerních animačních programů zde nechybí aerobik, kurzy tance, kurzy potápění nebo salsy, hry - domino, šachy, bingo, šipky, plážové sporty, stolní tenis, tenisové kurty, živá hudba, každovečerní představení nebo diskotéka „La Bamba” (otevřena pouze v sobotu). Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajaky nebo projížďku na katamaránu. K dispozici pro rodiny s dětmi je miniklub pro děti od 4 do 10 let. Mezi hlavní budovou hotelu a pláží se nachází pěkný rozlehlý bazén (lehátka a slunečníky zdarma). V lobby hotelu jsou obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, směnárna, prádelna, WIFI internet v lobby hotelu a u bazénu (za poplatek) a zdravotnická služba. Nedaleko od hotelu je zastávka autobusu, kterým se za poplatek 5 CUC lze po celý den pohybovat po Varaderu. Nedaleko od hotelu lze zapůjčit automobil či skútr na výlety po blízkém okolí.

Strava

Program ALL INCLUSIVE v hotelu Tuxpan  nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci 'Tuxpan - Cristal'.  Lze také navštívit některou z a la carte restaurací. Po celý den je možné využít lehkého občerstvení u snack baru, jež je hotelovým hostům k dispozici v rámci programu ALL INCLUSIVE po 24 hodin denně nebo u dalších barů (lobby, pláž, bazén...) k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN

Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách.

Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu na Varaderu. Ubytování.

2.,3.,4., - 14. DEN (délka pobytu dle Vašeho výběru)

Volné dny v programu ALL INCLUSIVE s možností využití fakultativních výletů.

POSLEDNÍ DEN

Volný dopolední program

V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně

Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně ve všech skupinových termínech

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu na Varaderu
 • Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu v režimu ALL INCLUSIVE
 • Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště v Havaně
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 850 Kč
 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Varadero
 • Místo dle CK: Varadero

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Tuxpan ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Všechny zájezdy do Hotel Tuxpan

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

6 uživatelů

Pořadí

29. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Matanzas

Poslední komentář

23.3.2019 | Roman Žilka
Datum pobytu: březen 2019
Dal bych 3,5, ale tato možnost není. Letěli jsme hlavně za mořem a sluníčkem a to se nám bohatě splnilo. Neočekávali jsme luxus ani výstavní architekturu (byť Havana by při troše údržby byla krásné město), takže jsme nebyli zklamaní. Nemyslím si ale, že bychom se na Kubu ještě někdy vrátili. Jednou na poznání to stačilo a my nejsme milovníci starých časů. :-)

Nejnovější recenze

1
26.4.2018 | Eva
Datum pobytu listopad 2017
1/5 - Nic moc
Již nikdy Tuxpan
5
24.4.2018 | Dana
Datum pobytu duben 2018
5/5 - Úžasné
Dovolená se nám moc líbila, akorát Kuba je si tak 40 let za námi a asi se místním nežije tak lehce jako nám. Je to velmi bezpečný ostrov ,ale celkem chudý.
4
27.4.2016 | Patricie Jakešová
Datum pobytu duben 2016
4/5 - Skvělé
Pobyt výborný. Cesta letadlem - hrůza. Typ letadla je vhodný na cestování do max. 3 hodin ne 11 hodin.

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


BE LIVE EXPERIENCE TUXPAN ****

Číslo zájezdu: 1062726
Kuba, Matanzas, Varadero

Všechny termíny a možnosti (83)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Čt 4.4 – Út 16.4.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
34 200 Kč
SLM | Po slevě 20%
Letecky
Praha
St 11.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
14 dní
all inclusive
36 300 Kč
Po slevě 10%
Letecky
Praha
Po 1.4 – Pá 12.4.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
33 100 Kč
SLM | Po slevě 22%
Letecky
Praha
Po 8.4 – So 20.4.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
35 100 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha
Pá 6.9 – St 18.9.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
35 200 Kč
Letecky
Praha
So 31.8 – Čt 12.9.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
36 200 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 17.7 – Ne 28.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
34 800 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha
Po 8.7 – Pá 19.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
34 800 Kč
LM | Po slevě 15%
Letecky
Praha
Pá 16.8 – St 28.8.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
36 900 Kč
Letecky
Praha
Čt 11.4 – Út 23.4.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
37 000 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 19.9 – Út 1.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
37 200 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 24.7 – Ne 4.8.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
35 500 Kč
Letecky
Praha
Čt 10.10 – Út 22.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
37 500 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Čt 26.9 – Út 8.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
37 500 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Čt 3.10 – Út 15.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
37 600 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 9.12 – Pá 20.12.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
35 720 Kč
Po slevě 17%
Letecky
Praha
St 26.6 – Ne 7.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
35 900 Kč
Po slevě 8%
Letecky
Praha
Čt 17.10 – Út 29.10.2019
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
38 000 Kč
Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 23.9 – Pá 4.10.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
36 100 Kč
Letecky
Praha
So 14.9 – Út 24.9.2019
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
34 100 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 4.11 – Pá 15.11.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
36 500 Kč
Letecky
Praha
Po 8.4 – Pá 19.4.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
36 700 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Praha
Čt 23.1 – Út 4.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
38 900 Kč
Letecky
Praha
So 13.7 – St 24.7.2019
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 100 Kč
Letecky
Praha
Čt 30.1 – Út 11.2.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
39 200 Kč