Termín:
28. 6. – 11. 7. 2018
Počet dní:
14 (čt – st)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Vydejte se 'perlou“ Afriky po stopách Josefa Vágnera (zakladatele afrického safari ve Dvoře Králové nad Labem), který v této krásné zemi, plné nádherné přírody a vzácných zvířat, uskutečnil šest velkých expedic. Z jeho expedic, které proběhly mezi léty 1967 až 1976, přivezl na 2 500 zvířat. Tato zvířata se stala zakladateli nejvzácnějších chovů v zoologických zahradách po celé Evropě a díky nim mohou dnes zoologické zahrady vracet jejich potomky zpět do přírody.S jeho dcerou Lenkou Vágnerovou a odborným průvodcem ze ZOO Dvůr Králové se vypravíte právě na ta místa, kde Josef Vágner uskutečnil tyto výjimečné expedice. Navštívíte nejkrásnější národní parky, kde budete pozorovat nejvzácnější zvířata Afriky, od malých kopytníků přes kočkovité šelmy a nosorožce až po slony. A dozvíte se také spoustu veselých a zajímavých příhod, které zde 'Joe“ (jak jej nazývali Afričané) prožíval.Vrcholem programu bude pozorování horských goril, které kromě Ugandy, Rwandy a Konga nelze zahlédnout nikde jinde na světě!
Upozornění:
Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK !
Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Žádné očkování není povinné, některá jsou však doporučená. Vzhledem k nevyhnutelným časovým prodlevám začněte raději včas.

1. den

Letecky Praha – Entebbe. V Entebbe Josef Vágner poprvé vstoupil na africkou půdu a seznámil se s Afrikou.

2. den

NP Mount Elgon – park na jižní hranici oblasti Karamojas, kde měl Josef Vágner svůj tábor Greek River, a návštěva vesnice Nabiswa, kde s vesničany chytal zvířata. 

3. - 4. den

Murchison Falls – dojezd do největšího národního parku Ugandy. Na tomto nádherném místě poprvé napadla Josefa Vágnera myšlenka vybudovat malé africké safari ve Dvoře Králové n. L. a tak přinést kousek opravdové Afriky do srdce Evropy; zastávka na hraně vodopádů, klasické safari s pozorováním typických zvířat parku (sloni, žirafy, buvoli, antilopy a mnoho dalších kopytníků, možná lvi a levharti); lodní safari na Nilu s pozorováním života ve vodě i kolem ní (zejména krokodýli, sloni, antilopy, buvoli, hroši a vodní ptáci, velká šance spatřit vzácného a nádherného člunozobce velkého), pěší výstup od břehu Nilu k vrcholu vodopádů, po celý čas ohromující pohledy do sedmimetrové průrvy, kterou se valí všechna voda Nilu!

5. den

Jezero Albert – přejezd v západní části Velké příkopové propadliny: cesta lemovaná stády zebu doprovázenými hrdými pastevci kmene Alurů, poli manioku a chýšemi s doškovými střechami; břehy porostlé palmami; krajina členěná stržemi, vodními toky a bažinami střídajícími se s políčky tabáku, bavlny a sladkých brambor; zastávka v přístavní rybářské vesnici Butiaba, dojezd do města Fort Portal, odkud spatříme bílé vrcholky Ruwenzori.

6. den

Ruwenzori – život obyvatel kmene Bakonzo; pěší túra do džungle v podhůří, návštěva domorodé vesnice.

7. den

NP Queen Elizabeth – lodní safari po přírodním kanálu Kazinga až k ústí do jezera Edward  velká koncentrace hrochů, buvolů a dalších velkých savců, koupajících se slonů, vyhřívajících se krokodýlů s hejny vodních ptáků a dravci doslova na dosah ruky.

8. den

NP Queen Elizabeth – ranní safari s masivem Ruwenzori v pozadí; sloni, buvoli, různé druhy antilop, stáda mohutné vodušky kob, možná spatříme i lvy; zde Josef Vágner zajišťoval natáčení francouzského filmu Hvězda Jihu pro společnost Eurofrance Films, čímž si vydělal první peníze na odchyt a transport zvířat do Československa; návštěva unikátních solných jezer v oblasti Katwe – významná naleziště soli a její těžba tradičním způsobem; možnost pozorování plameňáků.

9. den

NP Bwindi – přejezd podle počasí a sjízdnosti cest jednou z variant: 1) za sucha přímo na jih podél konžských hranic směr Ishasha; zde Josef Vágner pozoroval vzácné stromové lvy, kteří by tu měli být dodnes; 2) za mokra horskou cestou přes kultivovanou zemědělskou oblast Rukungiri.

10. den

'Gorilla tracking“ v NP Bwindi: za prvních ranních paprsků slunce se vydáme do Bwindi Impenetrable Forest (doslova 'neproniknutelný les“) – mimořádný zážitek v blízkosti jedinečných tvorů v nitru horského deštného pralesa; odpolední procházka domorodou vesnicí.

11. den

Jezero Bunyonyi – četné ostrovy obklopené horskými svahy, projížďka po jezeře, noc na břehu jezera.

12. den

NP Lake Mburo – pestrá mozaika biotopů – bažiny pokryté porosty papyru, pět jezer, savany a kopce s nízkými keři a převažujícími akáciemi, večerní safari autem a noc strávená přímo v srdci parku.

13. den

NP Lake Mburo – pěší safari; stáda zeber a další z mnoha druhu kopytníků (buvolovec topi, lesoň, impala, buvol kaferský, nebo dokonce i obrovitá antilopa losí); odpoledne odjezd do Kampaly, zastávka na rovníku; krátká prohlídka Kampaly, večer relaxace v Entebbe před cestou domů.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • doprovod odborného průvodce ze ZOO Dvůr Králové a Lenky Vágnerové (dcery Josefa Vágnera)
 • místní průvodci
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Kampala–Praha
 • safari vozy s otevírací střechou
 • 12x 2lůžkové pokoje se snídaní – typově pestré hotely a lodže
 • stylové chaty nebo tzv. „bandas“ (trvale postavené velké a vybavené stany s postelemi)
 • 4x oběd formou balíčku do přírody
 • výlety a safari lodí (na Nilu v Murchison Falls
 • v Kazinga Channel a na jezeře Bunyoni)
 • představení tradičních tanců
 • vstupy do národních parků a rezervací
 • balená voda k dispozici v autě po celou dobu zájezdu
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • ugandské vízum – 100 USD
 • Permit na gorily v NP Bwindi je nutné kvůli rezervaci míst objednat ihned při přihlašování. Minimální věk na gorily je 15 let
 • jednolůžkový pokoj povinný – 8000 Kč
 • permit na gorily (od 15 let) – 15000 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Dle popisu
Informace o slevách

Uganda po stopách Josefa Vágnera

Číslo zájezdu: 906551
Uganda

Všechny termíny a možnosti (1)