Utajené skvosty Kolumbie

Kolumbie, Karibské pobřeží, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta, Villa de Leyva, Zipaquira

Utajené skvosty Kolumbie

  Kolumbie, Karibské pobřeží, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta, Villa de Leyva, Zipaquira
Popis

BOGOTA – ZIPAQUIRÁ – LAGUNA GUATAVITA – VILLA DE LEYVA – LETICIA – AMAZONIE – PEREIRA – SALENTO – NEVADO DEL RUIZ –MEDELLIN – SANTA MARTA – NP TAYRONA – CARTAGENA DE INDIAS – OSTROVY ROSARIO.
Doposud opomíjená Kolumbie je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky. Objevte s námi celé její bohatství – tajuplnou Bogotu, hory, sopky, Amazonii, kávovou oblast, karibské pláže, romantickou Cartagenu a spoustu dalších míst této kulturní země a rodiště slavného spisovatele - nositele Nobelovy cenu za literaturu Gabriela Garcíi Márqueze.
Minimum: 8 osob

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program
1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet do hlavního města Bogota a transfer do hotelu.

3. den

Celodenní návštěva města Bogota – historické centrum Candelaria, kde se nachází Plaza Bolívar, katedrála a vedle ní Capilla del Sagrario, architektonický klenot města. Dále návštěva Muzea zlata (Museo de Oro), jehož kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě. Možnost návštěvy muzea Botero. Na závěr dne výstup pěšky či lanovkou na Cerro de Monserrate (3210 m.n.m.), z jehož vrcholku je možné spatřit město Bogota jako na dlani.

4. den

Dnes se vydáme do městečka Zipaquira, které se chlubí jedinečnou katedrálou ze soli, která je zároveň významným poutním místem. Solná katedrála je součástí tzv. Solného parku rozkládajícího se na ploše 32 hektarů. Dále budeme pokračovat do Villa de Leyva, typického koloniálního městečka na úpatí And, jehož historie sahá do roku 1572 a kde jakoby se zastavil čas. Úchvatné náměstí a klášter jsou jedinečnými památkami Jižní Ameriky.

5. den

Výlet do dominikánského kláštera Ecce Homo a prohlídka zkameněliny dinosaura El Fosil staré 150 milionů let. Městečko Raquira je zajímavé výrobou krásné keramiky, kterou můžeme vidět v místní dílně.

6. den

Ráno odjezd směrem Bogota, zastávka u historického mostu Puente de Boyacá, u kterého bojoval a dosáhl vítězství Simon Bolívar nad španělskými kolonizátory. Další zastávkou bude laguna Guatavita ve výšce 3000 m.n.m., kterou indiáni kmene Muisca považovali za posvátnou a využívali ji k rituálním obřadům. Navečer příjezd do Bogoty.

7. den

Transfer na letiště a odlet do města Leticia , které je vstupní branou do Amazonie na hranicích s Peru a Brazílií. Nejprve prohlídka Leticie, návštěva tématického parku, ve kterém se na jednom místě seznámíte s bohatou vegetací a tropickými plody Amazonie. Krátký výlet do brazilského města Tabatinga.

8. den

Po snídani odjezd člunem do Puerto Narino, kde si prohlédneme tuto pěknou vesničku, které se přezdívá 'Amazonské jesličky' a kterou obývají indiáni z kmene Ticuna a Yagua. Odpoledne uvidíme jezera Tarapoto, kde je možné pozorovat růžové a šedé říční delfíny.

9. den

Ráno návštěva botanického parku Mundo Amazónico, který byl vytvořen nedaleko Leticie. Na relativně malé ploše jsou zde zasazeny typické amazonské ovocné stromy i léčivé rostliny a v několika tématických okruzích se dozvíte spoustu informací o amazonské přírodě. Odpoledne transfer na letiště a odlet přes Bogotu do města Pereira, která je jedním ze tří hlavních měst tzv. „kávového trojúhelníku“. Z Pereiry přejedeme asi 60 km do dalšího z těchto kávových měst Manizales, abychom se zaklimatizovali před výjezdem do NP Los Nevados.

10. den

Návštěva národního parku Los Nevados, kde se nachází sopka Nevado del Ruiz (5400 m) a kde podnikneme krátký trek ve výšce kolem 4000 m. Při návratu navštívíme městečko Santa Rosa de Cabal a vykoupeme se v léčivých pramenech pod vodopády. Odtud nás čeká krátká cesta na ubytování v typické místní haciendě v Pereiře.

11. den

Prohlídka kávových políček, ochutnávka kávy s odborným výkladem o jejím pěstování a zpracování. V údolí Valle de Cocora se seznámíte s národním stromem Kolumbie „palma cera“. Procházka malebnou krajinou kolem malého koloniálního městečka Salento a v podvečer přejezd do Medellínu. Příjezd do Medellínu před půlnocí.

12. den

Čeká nás celodenní prohlídka tohoto zajímavého moderního města, které má po několika letech mnoha změn daleko do představ o drogových kartelech terorizujících místní obyvatele. Zhlédneme Metropolitní katedrálu, Náměstí soch s 23 sochami Fernanda Botera, vyhlídku nad městem s replikou tradiční vesničky Pueblito Paisa a uvidíme dům, kde byl dopaden a zastřelen drogový boss Pablo Escóbar. Využijeme také místní integrovanou MHD (metro a lanovka), kterou se dostaneme na prohlídku chudinské čtvrti.

13. den

Po snídani zamíříme na letiště a zbytek našeho pobytu strávíme u karibského pobřeží. Přelet do nejstaršího města Jižní Ameriky Santa Marta založeného r. 1525. Ubytování v historickém centru a jeho prohlídka. Navštívíme katedrálu, rybářské městečko Taganga a koloniální rezidenci Quinta de San Pedro Alejandrino – místo posledního pobytu Simona Bolívara před jeho smrtí.

14. den

Exkurze do NP Tayrona, kde najdete jeden z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí mohutného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta.Navštívíme pláže Siete Olas, Neguanje a Playa Cristal, na které nás čeká koupání, odpočinek a oběd. Návrat do Santa Marty.

15. den

Přesun ze Santa Marty do města Cartagena de Indias . Cestou se zastavíte u vulkánu El Totumo , jehož bahenní koupele jsou skvělým zpestřením cesty i příjemnou chladivou terapií v horkých dnech. Vedle vulkánu se poté můžete umýt. Pokračování do Cartageny a večerní procházka tímto romantickým městem.

16. den

Celodenní exkurze na ostrovy Rosario, překrásné souostroví s průzračným mořem, rybami a korálovými útesy. Doporučujeme absolvovat také návštěvu akvária vybudovaného v samotném moři, kde jsou jednotlivé ryby, žraloci a delfíni krmeni v oddělených sektorech. Místní průvodce Vás poutavým způsobem seznámí s těmito živočichy během jejich krmení.

17. den

Dopoledne nás čeká Cartagena a historické centrum tohoto krásného univerzitního města – katedrála, kostel sv. Pedra Claver, kostel sv. Dominika, Plaza Bolívar se sochou Simona Bolívara a inkviziční palác, který byl svědkem mnoha soudních líčení, při kterých byli odpůrci katolické církve posíláni na smrt. Nedaleko odtud se nachází také hrad sv. Filipa a klášter La Popa. Odpoledne transfer na letiště a odlet domů.

18. den

Návrat do Prahy v podvečer.

Základní cena zahrnuje

  • letecká doprava Praha – Bogota - Praha včetně tax v ceně 21.000 Kč
  • vnitrostátní přelety včetně tax
  • 15x nocleh v 3-4* hotelech se snídaní
  • privátní doprava a transfery
  • výše uvedený program
  • služby česky mluvícího průvodce CK (minimum: 8 osob)
  • služby místních průvodců
  • zákonné pojištění proti úpadku CK

Základní cena nezahrnuje

  • možnost prodloužení pobytu v Cartagena nebo na ostrově San Andres
  • fakultativní výlety a spropitné
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: SOLEADA s.r.o., IČ 25493892.
Lokalita dle pořadatele: Kolumbie, Bogota, Cartagena de Indias, Santa Marta, Villa de Leyva, Zipaquira

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 533 477
dnes 8–20 h

Kolumbie

Kolumbie je jednou z největších zemí Jižní Ameriky, zemí s pralesy, národními parky, cennými kulturními památkami a v neposlední řadě výbornou kávou. Ke Kolumbii ovšem také patří několik ostrovů v Karibském moři, mezi nimiž čelní místo zaujímá souostroví San Andrés a Providencia.

Kolumbie - více informací