UZBEKISTÁN 2023

Uzbekistán, Taškent

UZBEKISTÁN 2023

  Uzbekistán, Taškent
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poloha
UZBEKISTÁN 2023 - ubytování v hotelECH****

9-denní letecký poznávací zájezd

Taškent - Chiva - Buchara - Samarkand... Termín 19.04.-27.04.2023. Průvodce: Petr Pošepný

Ubytování

7x ubytování v hotelu**** - 2 lůžkové klimatizované pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením.

Stravování

7x polopenze

Doprava

Letecká: Praha - Taškent - Praha a Urgenč - Taškent + transfery klimatizovaným autokarem a rychlovlakem v Uzbekistánu. Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

Program

1.den - V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Uzbekistánu.

2.den - V cca 7.30 hod. ráno přílet do TAŠKENTU. Transfer do hotelu - ubytování. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností uzbecké metropole: Muslimské centrum Khast Imom s Páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou; mauzoleum Kafal Šašího; náměstí Nezávislosti s budovou vlády, senátu a mnoha fontánami; Muzeum užitého umění; památník obětem zemětřesení z r. 1966; pěší zóna s pouličními umělci a obchody nabízejícími suvenýry… Návrat na ubytování.

3.den - Cca dvouhodinová jízda rychlovlakem Afrosiyob do Samarkandu (350 km). První část návštěvy bájného SAMARKANDU, přezdívaného 'město modrých paláců'. Během prohlídky uvidíte náměstí Registran a mauzoleum Gur Emir s hrobkou velkého Tamerlána. Chybět nebude návštěva grandiózní mešity Bibi Khanum s charakteristickými modrými kopulemi, architektonického komplexu 'Šachi Zinda', Ulughbekovy observatoře... Možnost nákupů v orientální tržnici 'Siyob bazar' překypující nejrůznějšími druhy komodit. Ubytování.

4.den - Pokračování v prohlídce SAMARKANDU: návštěva muzea Afrosiyab ilustrujícího dějiny města od dob Alexandra Velikého až po nedávnou minulost a mauzolea proroka Daniela situovaného na veleposvátném místě a to nejen pro muslimy, ale i křesťany a židy. Exkurze do výrobny ručně tkaných hedvábných koberců a dílny, kde se papír stále vyrábí prastarým způsobem z moruše. Přesun autokarem do Buchary se zastávkou v karavanseraji RABAT MALIK, bývalém letním sídle dynastie Karachanovců s dochovanými zbytky vstupní brány a půdorysů budov. Nocleh v Buchaře.

5.den - Prohlídka BUCHARY (UNESCO): pevnost Ark - sídlo bucharských emírů, symbol vznešenosti a moci; nejkrásnější mešita města - Bolo Hau; zdobná mauzolea Ismaila Samaního a Česme Ajúba... Několik kilometrů severně od centra návštěva paláce Sitorai Makhi Khosa, známého spíše jako Letní palác emíra. Tento 'palác měsíce a hvězd', byl vybudován v roce 1911 pro posledního bucharského emíra Saida Alimchána. Na závěr dne prohlídka mauzolea sv. Bakhouddina, důležitého místa pro muslimy, kteří se zde modlí za uzdravení a splnění svých přání. Návrat na ubytování.

6.den - Dokončení prohlídky BUCHARY - fascinujícího města, které kdysi bývalo významným obchodním centrem na tzv. Hedvábné stezce (unikátní vodojem Lyabi Hauz obklopený 400 let starými morušemi, okouzlující medresa Čor Minor, nejvyšší minaret Kalján, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím...). Účast na folklorním představení v jedné z historických medres. Návrat na ubytování.

7.den - Celodenní přejezd pouští KYZYL-KUM ve stopách dávných karavan putujících Hedvábnou stezkou. Cestou zastávky s panoramatickými výhledy na poušť, která tvoří téměř 60% rozlohy Uzbekistánu a krajinu podél řeky Amu Darya. Ubytování v Chivě.

8.den - Prohlídka CHIVY (UNESCO) - památkového klenotu Střední Asie: vnitřní město Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretem Kalta Minor, mauzoleum Pahlavána Mahmúda a mešita Juma s ojedinělou možností vystoupat na minaret, palác Tosh-Khowli (Harém).... Vyhlídka na staré město z pevnosti Kunya Ark z 12. stol., která sloužila jako chánův palác. Večer transfer na letiště v Urgenči přelet vnitrostátní linkou do Taškentu. Ubytování.

9.den - Ráno transfer na letiště. Přílet do Prahy přes Istanbul v cca 18.25 hod.

Základní cena zahrnuje

 • letenku Praha - Taškent - Praha a Urgenč - Taškent včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem a rychlovlakem
 • 7x ubytování v hotelu****
 • 7x polopenzi
 • českého a místního průvodce
 • vstupné dle programu
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • 'spropitné' cca 25 USD
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 8 500 Kč
 • vízum pro občany ze zemí EU včetně ČR i SR není při pobytu do 30 dnů třeba, bylo zrušeno v r.2019!
 • * Aktuálně pro cesty do Uzbekistánu NENÍ požadováno očkování proti Covid-19 ani negativní test před odletem.
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: TRAVEL SPORT spol. s r.o., IČ 00563838.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Taškent
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 260 825
dnes 12–18 h

Nezávazná objednávka

UZBEKISTÁN 2023
  Uzbekistán, Taškent

Cena
51 000 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 260 825

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
51 000 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
8 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
1 422 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
855 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
540 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 9 dní
0
990 Kč