Termín:
9. 6. – 24. 6. 2018
Počet dní:
16 (so – ne)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

*Volitelný výlet: Kaňon Čaryn a Zailijský Alatau. Výlet do národních parků Čarynskij a Ile Alatau, horské středisko Medeu. Prodloužení zájezdu o 2 dny.

1.den: Almaty - Čaryn - Medeu.

Přejezd z Almaty ke kaňonu Čaryn, tzv. středoasijskému Grand Canyonu, dlouhému téměř 100 km a hlubokému přes 100 m. Procházka v Údolí hradů, jeho nejkrásnější částí. Přejezd do Medeu.

Pozn.

Pro výlet do Bajkonuru je nutná závazná přihláška nejpozději do 31.3. - bližší informace v CK

Délka tras:

letadlem 13 000 km, po zemi 1200 km, pěšky 5x 5-15 km (volitelně) Počasí: vzduch 25-35°C, sušší než u nás Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Taškent. Odlet do metropole Uzbekistánu. Taškent: Památník nezávislosti, medresa Kukeldaš, bazar Čorsu, Páteční mešita, náboženský komplex Hazrati Imam. Zdobené stanice prvního středoasijského metra, dle času Timurovo muzeum.

3. až 4 den

Samarkand, Šahrisabz. Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního Samarkandu (UNESCO): náměstí Registán se třemi madrasami, obří mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum obávaného dobyvatele Timura Lenka (Tamerlána) a jeho osvíceného vnuka, Ulugbekova observatoř. Ruiny starověkého Samarkandu, muzeum Afrosiab, sarkofág s údajnou 18 m rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab. Výlet přes hory do Tamerlánova rodiště Šahrisabzu (UNESCO): portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

5. až 6 den

Buchara. Přejezd do Buchary (UNESCO): středověká pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi medresy Mir-i Arab a mešity Kalján se 47 m vysokým minaretem, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích.

7. až 8 den

Urgenč, Chiva. Přejezd pouští Kyzylkum a podél životodárného toku Amudarji do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy s pohádkovým a stále živým historickým jádrem Ičan Kala (UNESCO): pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

9. až 10 den

Chiva - Taškent - Astana. Odlet do hlavního města Kazachstánu - Astany, pyšného města demonstrujícího ekonomický rozvoj země, s megalomanskými architektonickými výstřelky: gigantická mešita Nur-Astana, prezidentský palác, Palác míru a usmíření, sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti.

11. až 12 den

Astana - Kyzylorda. *Bajkonur. Přelet do Kyzylordy na řece Syrdarja: regionální muzeum. Možnost celodenního výletu (cca 420 USD) do prvního a největšího kosmodromu světa, odkud vzlétl mj. Sputnik 1 či Jurij Gagarin. Alternativně možnost výletu do kazašských stepí.

13. až 15 den

Kyzylorda - Turkestán - Almaty. Přejezd z Kyzylordy do Turkestánu, zastávka v ruinách starobylého města Sauranu. Turkestán: mauzoleum Chodži Ahmeda Jassávího - nejslavnější a nejkrásnější stavba Kazachstánu. Po dávné obchodní trase do Šymkentu. Přelet do bývalé metropole a největšího města Kazachstánu Almaty (dříve Alma-Ata) pod horami Zailijský Alatau v pohoří Ťan-šan: Centrální mešita, katedrála Zenkov, rozsáhlé náměstí Respublika Alany s Památníkem nezávislosti, tržiště Zelený bazar nebo návštěva lázní.

16. den

Almaty - Praha. Návrat domů.

2. den

Medeu - Almaty. Návštěva nejvýše položeného zimního stadionu na světě (1691 m) - legendárního Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Ze střediska Šymbulak výjezd lanovkami do výšky nad 3000 m n.m. Možnost pěšího výletu (3 km) k Talgarskému sedlu (3163 m) s výhledy na ledovcem pokrytý vrchol Pik Komsomola (4330 m). Večer návrat do Almaty.

3. den

Almaty - Praha. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Nájemní doprava, ubytování (2-lůžkové pokoje), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není strava, vstupné, poplatky za lanovku, 1-lůžkový pokoj nelze zaručit

Doprava. Ubytování a snídaně. Vyřízení uzbeckých víz včetně pozvání (bez ceny víz). Český průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelety Chiva-Taškent, Astana-Kyzylorda a Šymkent-Almaty včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, autobusy, MHD) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: Hotely a penziony (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1-lůžkový pokoj za příplatek - 6900 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. V ceně není vízum do Uzbekistánu (aktuálně 70 EUR). Vzhledem ke zdlouhavé proceduře je třeba přihlásit se na zájezd nejpozději 2 měsíce před odjezdem.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Buchara, Chiva, Urgenč

UZBEKISTÁN A KAZACHSTÁN

Číslo zájezdu: 920417
Kazachstán, Uzbekistán, Turkmenistán, Uzbekistán, Buchara, Chiva, Urgenč

Všechny termíny a možnosti (1)