UZBEKISTÁN - VELKÝ OKRUH

  Uzbekistán, Taškent

UZBEKISTÁN - VELKÝ OKRUH

    Uzbekistán, Taškent
Původní cena
55 290 Kč/os

Cena
49 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 220 338
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Speciální nabídka:

Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.

Minimální obsazenost:

10 osob.

Informace o zájezdu:

TAŠKENT – SAMARKAND – BUCHARA – CHIVA – MĚSTA Z POHÁDEK TISÍCE A JEDNÉ NOCI

  • bohatý program, folklorní večer, piknik
  • vstupy dle programu v ceně
  • polopenze + 2x oběd
  • česky hovořící průvodce
Program zájezdu:

1. DEN: odlet do Taškentu ve večerních hodinách. Let s přestupem v Istanbulu.
2. DEN: přílet do Taškentu v dopoledních hodinách, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Okružní jízda městem, prohlídka divadelního náměstí, památníku obětem zemětřesení v roce 1966, Barak Khánovy medresy (muslimská střední škola, kde se vyučuje korán a řemesla), mausolea Kaff al Shashi, tržiště, řemeslné dílny a překrásné stanice metra. Následuje večeře a nocleh v hotelu.
3. DEN: po snídani odjezd na severovýchod do pohoří Chimgan vzdáleného 80 km od Taškentu. Pohoří Chimgan je nejzápadnějším výběžkem Ťan-šanu a zároveň nejekologičtější oblastí Uzbekistánu. Je rovněž součástí Národního parku Ugam–Chatkal. Po příjezdu následuje 30 minutová jízda lanovkou na vrchol ve výšce 2 300 metrů. Po návratu krátká procházka údolím zakončená obědem v typické horské restauraci. Volno, odpoledne návrat do Taškentu.
4. DEN: po snídani odjezd do Samarkandu, vzdáleného 330 km. Cestou krátká zastávka na vesnickém trhu. Příjezd do Samarkandu v poledne, fakultativně oběd, odpoledne okružní jízda městem s prohlídkou náměstí tří mešit, mausolea Gur Amir. Večeře v tradiční restauraci, ubytování v hotelu.
5. DEN: po snídani celodenní okružní jízda městem, prohlídka mešity Bibi Chanum, Hedvábného bazaru, observatoře Ulug Bega, archeologického muzea a komplexu Afrosiab a nekropole Shakhi-Zinda. Večeře v typickém uzbeckém domě. Nocleh v hotelu.
6. DEN: po snídani v časných ranních hodinách (7:30 hodin) přejezd s několika zastávkami do 380 km vzdálené Buchary. Cestou návštěva uzbecké rodiny na odpolední čaj, pokračování do Shakrishabz. Prohlídka města Shakrishabz, návštěva zbytků paláce Ak-Saray, mauzolea Dshehanghir a mešit Kuk Gumbas, SaifetdinKuol a Páteční mešity. Odpoledne pokračování autobusem do Buchary. Po příjezdu večeře v místní restauraci, ubytování v hotelu.
7. DEN: po snídani celodenní prohlídka města: architektonický komplex náměstí Poi-Kalon s mešitou a minaretem, mešitou Mir-i-Arab, pevností Ark, bývalá rezidence emírů Buchary, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismaila Samanida, mauzoleum Chasma-Ayub. Odpoledne okružní jízda městem: obchodní domy z 16. století: tržiště s pokrývkami hlavy – Telpak Furushon, mešita Magoki-Att ori, obchodní centrum klenotníků Toki-Zargaron, kupole směnárníků Toki-Sarrafon, architektonický komplex Lyabi-Hauz, návštěva paláce Nadir Divan Begi s folklórním představením. Večeře v tradiční restauraci, nocleh v hotelu.
8. DEN: po snídani odjezd přes poušť Kyzylkum do 450 km vzdálené Chivy. Cestou několik zastávek na zajímavých místech pouště a na břehu řeky Amudarji. Přestávka na oběd formou pikniku. Příjezd do Chivy, ubytování v hotelu. Večeře v tradiční restauraci, nocleh v hotelu.
9. DEN: po snídani odjezd na prohlídku Chivy (UNESCO) – minaret Kalta Minor, medresa Rakhim Khan, mauzoleum Pahlavan Mahmud, mešita a minaret Djuma, minaret a škola IslamKhoja, Páteční mešita a palác Tač-chauli. Odpoledne odjezd do města Urgenč, večeře v místní restauraci. Transfer na letiště v Urgenči, přelet do Taškentu. Příjezd do hotelu a krátká přestávka na osobní hygienu. Transfer na letiště v pozdních nočních hodinách. Noční odlet do Prahy přes Istanbul.
10. DEN: Předpokládaný přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Minimální počet účastníků:

6 osob.

Orientační časy letů

Praha Taškent 19:15 - 14:40 (přílet druhý den)
- s přestupem v Istanbulu
Taškent Praha 2:45 - 8:30 (přílet druhý den)
- s přestupem v Instanbulu

Základní cena zahrnuje

  • letenku Praha – Taškent – Praha (do ceny letenky 14 000 Kč, 1 přestup), přelet Urgenč – Taškent, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 2-3*** nebo penzionech, snídaně a večeře dle programu (začíná se snídaní v den příletu a končí se večeří den před odletem), 1x oběd a 1x piknik, všechny transfery po cestě klimatizovaným autobusem, doprovod kvalifikovaného místního průvodce a česky hovořícího průvodce, vstupy do objektů s průvodcem, folklorní večer v Buchaře, cestu lanovkou v pohoří Chimgan, odnos zavazadel na letištích a hotelích, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Základní cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění (70 Kč/os./den), osobní výdaje. Časový program je sestaven v návaznosti na aktuální letové řády v době tisku katalogu. CK si vyhrazuje právo na změnu programu.
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Taškent
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 220 338
dnes 12–18 h

Nezávazná objednávka

UZBEKISTÁN - VELKÝ OKRUH
    Uzbekistán, Taškent

Původní cena
55 290 Kč/os

Cena
49 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 220 338

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
49 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
1 580 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
950 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
600 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 10 dní
0
1 140 Kč