Termín:
23. 12. – 25. 12. 2018
Počet dní:
3 (ne – út)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Původní cena:
3 490  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

V duchu naší letité tradice, již po 28., i v letošním roce si Vás dovolujeme pozvat k prožití klidných a pohodových vánoc. Letošní rok strávíme vánoce na Vysočině. Navštívíme města zapsaná v UNESCO a tradičně si uděláme dne 24.12. výlet k našim sousedům – do malebného městečka Krems an der Donau. Na zpáteční cestě nás čeká prohlídka města Jihlavy, kde pro zájemce bude připraven fakultativní oběd. Těšíme se na Vás.

Ubytování

hotel Grand *** v centru historického města. Pokoje s vlastním příslušenstvím, SAT TV, telefonem, trezorem, Wi-Fi, bazénem se slanou vodou a protiproudem.

Stravování

2x snídaně, 1x večeře, slavnostní štědrovečerní večeře.

Program

1.den: v 8.30 hodin odjedeme z Prahy z ulice „Na Florenci“ do Telče, zapsaného v UNESCO, do města šťastných lásek neboli „perly Vysočiny“, které nás zcela určitě podmaní svou krásou. Město bylo založeno v polovině 13. století a renesanční pečeť městu vtiskl Zachariáš z Hradce, nejvýznamnější osobnost jeho historie. Původní gotický hrad se proměnil v impozantní renesanční sídlo s bohatým, dodnes dochovaným interiérem i s překrásným arkádovým nádvořím. Prohlédneme si historické jádro a budeme pokračovat do Třebíče, kde bude naše další zastávka s prohlídkou historického města – románsko-gotická bazilika, která patří ke skvostům středověkého stavitelství. Od roku 2002 je bazilika národní kulturní památkou. V prostorách bezprostředně navazujícího bývalého benediktinského kláštera se nachází Muzeum Vysočiny s rozsáhlými sbírkami betlémů, vltavínů, dýmek a regionální kultury. Poblíž kláštera je umístěn původní židovský hřbitov, kde se nachází 3000 kamenných náhrobků, z nichž nejstarší pochází z roku 1625 a je ve vzrostlém parku. Na Tichém náměstí se nachází Přední synagoga, nazývaná též „stará“ synagoga, která byla vystavěna v první polovině 17. století. Dále si prohlédneme bývalou židovskou čtvrť, s křivolakými uličkami, temnými zákoutími, klenutými průchody, romantickými náměstíčky a dalšími charakteristickými prostory i architektonickými prvky, typickými pro židovskou architekturu. Večer se ubytujeme a čeká nás večeře v hotelu.

2.den: po snídani odjedeme do Krems (130 km)- česky Kremže, které se nachází v Dolním Rakousku na soutoku řeky Kremže a Dunaje. Je to kouzelné městečko, ležící na Dunaji, které si zachovává historický ráz, za což bylo také oceněno zapsáním do UNESCO. Město je těsně spjato s pěstováním vinné révy a s vinařstvím, což mu propůjčuje nezaměnitelný ráz. V malebných uličkách s hrbolatým kamenným dlážděním najdeme jeden šenk vedle druhého. Prohlédneme si historické centrum města, lemované kouzelnými obchody a obchůdky, kde je v nádherné budově bývalého dominikánského kláštera umístěno Muzeum vinařství, Gozzobur – městský palác královského soudce ze 13.století, Prašnou věž - zbytek městského opevnění z roku 1477, farní kostel sv. Víta, založený roku 1014 s věží ze 13. století, gotický kostel s bývalým klášterem dominikánů za 13. století, městskou bránu z konce 15. století, která je ikonou města a další. Nezapomeneme si koupit kremžskou hořčici (Kremser Senf), která skutečně pochází původně z Kremže, i když dnes se vyrábí v jiných městech. Na rozdíl od české kremžské hořčice není zjemňována octem, ale vínem.

3. den: po snídani se vydáme na cestu do Jihlavy, kde nás čeká prohlídka města – brána Matky Boží – typický symbol města, radnice ze tří spojených raně gotických domů, kamenné kašny s barokními sochami Neptuna a Amfitrité z 18.století, minoritský kostel Nanebevzetí Panny Marie, dominikánský kostel Povýšení sv.Kříže a další památky. Po prohlídce půjdeme na fakultativní božíhodový oběd. V odpoledních hodinách se vydáme na zpáteční cestu domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu, 2x ubytování s polopenzí - 2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře: (rybí polévka, smažený kapr nebo vepřový řízek, bramborový salát, jablkový závin se  šlehačkou, káva,  vánoční cukroví), průvodce, dáreček, pojištění CK dle zákona.

Základní cena nezahrnuje

případné vstupné do památkových objektů

Příplatek:                   oběd na Boží hod :

Polévka: drůbeží vývar s masem, nudlemi a zeleninou : 1.) pečené kachní stehno, zelí, knedlík - Kč 310,- 2.) svíčková na smetaně, knedlík, brusinky - Kč 290,-. 3) Přírodní kuřecí steak, brambor, dušená zelenina – Kč 285,-. Moučník: čokoládový perník se šlehačkou

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bena Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Vysočina
  • Místo dle CK: Třebíč

Vánoce v pohodě-hotel Grand

Číslo zájezdu: 1166285
Česko, Českomoravská vrchovina, Vysočina, Třebíč

Všechny termíny a možnosti (1)