Termín:
27. 12. – 6. 1. 2018
Počet dní:
11 (st – so)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 45 000 km, auty, busy a trucky(Moorea, Tahiti) 300 km, auty (Rapa Nui) 50-100 km, nakole (Moorea, Rapa Nui) 0-60 km (volitelně), pěšky 3x 5-12km (volitelně)Počasí: Tahiti, Moorea - vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C,Rapa Nui - vzduch 20-26 °C, voda 22-25 °CNástupní místo: Praha

Program
1. den

Praha - Papeete. Oblet poloviny zeměkoule z Evropyna Tahiti uprostřed Pacifiku.

2. až 3 den

Tahiti, *Tetiaroa. Metropole ostrova i celé FrancouzskéPolynésie - Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačíhoostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích). Případně možnost jiných organizovaných výletů s místními CK nebo návštěvy centra města, trhů a nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem.

4. až 10 den

Velikonoční ostrov. Noční let z Papeete na ostrovRapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytovánív jediné osadě ostrova - Hanga Roa. Prohlídka ostrova, kterýkromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás -krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféruizolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučovéna koních. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačíhomuže. „Továrna na výrobu soch“ - lom v Rano Raraku. AhuTongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa aj. Koupání pod moai nabělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěškya autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnostnávštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět naTahiti.

11. den

Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace,vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech,botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovomuzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurovanépyramidové marae Arahurahu.

12. až 14 den

Moorea. Lodí přes Měsíční moře na romantický„Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčitépláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmenížraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda,manga, banány... Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenekz exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatnéhorské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitánaCooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy.Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějšímpředstavením polynéských tanců v Pacifiku. Původní zvyky,tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

15. den

Tahiti. Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džunglipod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímuvodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletůdo okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeumTahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolíPapeete.

16. až 17 den

Papeete - Praha. Návrat z Papeete domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vstup do národního parku Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Velikonočního ostrova - Rano Raraku a Orongo. Okružní prohlídka Velikonočního ostrova a Tahiti. Dva dny pronájem kol (Velikonoční ostrov, Moorea). „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu. Transfery z a na letiště. Tahiti a Moorea - nájemní a veřejná doprava (auta, busy, trucky, taxi, kola). Ubytování: Hotely, pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na Moorei i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy. Na Velikonočním ostrově s polynéským přivítáním - lei. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 28 500 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Moorea, Papeete, Tahiti

Francie, Chile

Francie se řadí řadu let k turisticky nejoblíbenějším destinacím, svým hostům nabízí prestižní světoznámá letoviska, koupání v průzračně čistém moři a bohatý program poznávání historie kraje, ve kterém se rozhodnete strávit svoji dovolenou. Neopakovatelné gastronomické zážitky, výborné francouzské víno a „umění žít“ – ideální dovolenou s francouzským šarmem máte zaručenou! Azurové pobřeží, lákající především azurovým mořem, sluncem, krásnými písčitými plážemi, jachtami, gurmánskými zážitky, posezením v příjemných pobřežních kavárničkách a večerní zábavou v místních klubech nebo kasinech. Pro klienty cestující vlastní dopravou mnoho nádherných a zajímavých míst v dosahu ubytování: Monako, Nice, St. Tropez s proslulou četnickou stanicí a jachtařským přístavem a mnoho dalších.


VELIKONOČNÍ OSTROV, TAHITI, MOOREA (A TETIAROA)

Číslo zájezdu: 856850
Francie, Chile, Francouzská Polynésie, Papeete (Tahiti)