Termín:
2. 5. – 24. 5. 2020
Počet dní:
23 (so – ne)
Počet nocí:
22
Doprava:
letecky Praha
Strava:
plná penze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Intenzivní průřezový zájezd pěti zeměmi vám umožní poznat národní parky a památky této části světa, které ačkoli zůstávají trochu ve stínu svých severovýchodních a jižních sousedů si bohatstvím zvěře a monumentalitou staveb s nimi v ničem nezadají. A právě tím jsou atraktivní! V srdci přírody si vychutnáme pravou samotu a divočinu, o své zážitky se nemusíme dělit s dalšími výpravami a safari si opravdu prožijeme. Během naší dobrodružné cesty poznáme nejkrásnější místa této části Afriky a samozřejmě nahlédneme do denního života přátelských obyvatel.Na závěr si užijeme koupání a relaxaci v Mosambiku, který nabízí nezaměnitelný koktejl překrásné přírody a bohaté kultury, kterou tvoří jedinečná směsice afrických, portugalských i arabských vlivů. Objevíte pláže, které mohou směle konkurovat mnohým turistickým rájům, ale doposud si uchovávají kouzlo pustiny bez davů turistů a nadchnou nás bohatým mořským životem. Téměř každý den budeme mít možnost ochutnávat zdejší vynikající kuchyni s množstvím ryb a mořských plodů, zastavíme se také na nejednom pestrobarevném trhu.
Víza:
KAZA univisa (společné vízum pro Zimbabwe, Botswanu a Zambii) – 50 USD (platí se při vstupu), malawské vízum – 3 500 Kč, mosambické vízum – 2 500 Kč.
Očkování a zdrav. příprava:
Povinné očkování proti žluté zimnici.
Minimální počet účastníků:
8.

1. – 2. den

Letecky Praha – Livingstone (Viktoriiny vodopády).ZIMBABWEViktoriiny vodopády – jedny z největších vodopádů na světě, prohlídka vodopádů.

3. den

BOTSWANANP Chobe – safari v nejrozmanitější rezervaci v Botswaně zaručující prvotřídní podívanou (včetně lodního safari): množství slonů, buvolů, dobré předpoklady vidět smečku lvů, hroši, krokodýli v řece, velké množství ptáků (ideální lokalita na tzv. 'bird watching').

4. den

ZAMBIECelodenní přejezd úpatím pralesa Miombo v jižní Zambii až k řece Kafue (NP Kafue), cestou krásné porosty vzácných afrických dřevin - týku, mopane, krásné pláně a vodní toky, tato místa jsou domovem vzácných antilop vraných a koňských, oribi, antilop losích, psů hynovitých, gepardů a dalších velkých savců, výborné pozorování ptactva.

5. den

Plavba na kanojích po řece Zambezi – NP Lower Zambezi, domova mytického boha Nyamii Nyami – podél břehu domorodé vesnice, malebná krajina; kempovování na říčním ostrově.

6. den

Plavba divočinou po Zambezi – NP Lower Zambezi, vodní safari, pozorování hrochů, stád slonů, říčního ptactva atd. Návrat motorovým člunem na ostrov.

7. den

Přejezd do Lusaky, nákupy na místních trzích; odjezd dále na východ.

8. – 10. den

NP South Luangwa Valley – řeka Luangwa vyřezává hluboké údolí pláněmi, porosty stromů a pobřežním lesem po cestě do Zambezi, park se táhne až k pohoří Muchinga, v nedotčených lesních porostech žije na 40 druhů savců a 650 druhů ptáků, pěší safri je zde jedno z nejlepších na světě: 2x pěší safari, 2x otevřenýnu 4x4 safari auty. 

11. – 12. den

MALAWIJezero Malawi – třetí největší sladkovodní jezero na světě s téměř devíti sty druhy ryb; plavba po jezeře s pozorváním zvěře, návštěva vesnic v okolí jezera, seznámení s životem místních přátelských lidí; fakultativní aktivity: potápění, šnorchlování, jízda na koních atd.

13. – 14. den

MOSAMBIKPřejezd do Mosambiku, cestou město Blantyre, návštěva kostel sv. Michaela, postaveného ručně skotskými misionáři; výrobny dřevěného uhlí; čajové plantáže; sjezd k horskému masivu Mulanje, jenž je domovem malawského národního stromu – mulanžského cedru.

15. – 16. den

Vilanculos – městečko na pobřeží Indického oceánu, výchozí bod pro návštěvu souostroví Bazaruto, pravého tropického ráje, doposud neobjeveného turisty, který nabízí možnosti šnorchlování (korálové útesy bohaté na podmořský život), plavání v průzračných vodách Indického oceánu, vynikající mořskou kuchyni atd.; NP Bazaruto Archipelago, jeden z největších mořských parků; plavba na tradiční plachetnici dhow (v případě špatného počasí může být dhow nahrazena jiným plavidlem).

17. – 18. den

Inhambane – město se silným dodnes patrným arabským vlivem z doby, kdy se zde obchodovalo s otroky, slonovinou, zlatem a kořením: návštěva místní dvě stě let staré katedrály; ubytování na pláži, fakultativně možnost plavby na plachetnicách dhow a šnorchlování / potápění se u korálových útesů.

19. den

Pžejezd podél pobřeží dále na jih do městečka Bilene ležícím na břehu laguny Uembje; odpoledne koupání v laguně; fakultatvně možnost plavby na kajaku po laguně nebo šnorchlování.

20. den – 21. den

JARPřejezd do Jihoafrické republiky, do NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, odpolední safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; odpolední safari.

22. – 23. den

Ranní safari v NP Kruger; vyhlídková jízda krajem Mpumalanga, vyhlídka na 'Three Rondavels“, obrovské skalní válce, které připomínají africké domorodé domky; Bourke's Luck Potholes – bizarní skalní hrnce vymleté řekou Blyde a Treuer; dojezd do Johannesburgu; letecky zpět do Prahy.

Ke kempování potřebujete jen svůj spací pytel, vše ostatní (stany, karimatky, nádobí apod.) máte již předem od nás zajištěno. 

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodci a rangeři dle potřeby
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Viktoriiny vodopády (Livingstone)/Johannesburg–Praha ve výši 20 000 Kč
 • doprava  menším overlandem 4x4
 • 15x kemp s pohodlnými stany (možnost teplé sprchy)
 • 1x stan bez možnosti sprchy
 • 2x pokoj se společným příslušenstvím
 • 2x chatky s vlastním příslušenstvím
 • 1x hotel
 • 21x snídaně
 • 19x oběd
 • 16x večeře
 • vstupné do NP
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • malawské vízum – 3500 Kč
 • mosambické vízum – 2500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Blantyre, Inhambane, NP Chobe, Np Kruger, Vilanculos

Velká cesta šesti zeměmi jihovýchodní Afriky

Číslo zájezdu: 1337043
Botswana, Jihoafrická republika, Malawi, Mosambik, Zambie, Zimbabwe, Mosambik, Západní Kapsko, Greater Kruger NP, NP Chobe, Vilanculos

Všechny termíny a možnosti (1)