Termín:
6. 3. – 21. 3. 2020
Počet dní:
16 (pá – so)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
1: ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti v Praze. Odlet do Manily.
2: MANILA

Snídaně v letadle. Přílet do Manily, transfer do hotelu, ubytování.
3: MANILA

S nídaně. Dopolední prohlídka města. Poznáte pevnost Santiago, kostel sv. Augustina, obchodní čtvrť Makati, Forbes Park a hřbitov amerických vojáků. Poté se vydáte podé l jezera Laguna de Bay na celodenní výle t k vodopádům Pagsanjan. V rámci tohoto výletu budete absolvovat dvouhodinový rafting na kánoích k úpatí vodopádu. Návrat v podvečer, nocleh.
4: TARLAK – BAGUIO

Snídaně. Brzy ráno odjezd do severní části ostrova L uzon. Zastávka v Tarlaku k návštěvě jedné z největších zemědělských farem na Filipínách, proslulé zejména cukrovými plantáže mi. Večerní příjezd do města Baguio, nazývaného také letní hlavní město i město květin. Večeře, nocleh.
5: BAGUIO – MOUNT DATA

Snídaně. Prohlídka města a je ho dominanty, letního prezidentského sídla. Návštěva trži ště. Odjezd po Hanselmově horské silnici , patřící k nejscéničtějším silnicím světa, di vokou krajinou Centrální Kordillery. Příjezd k hoře Mount Data, u jejíhož vrcholu se nalézá hotel Mount Data Lodge. Večeře, nocleh.
6: SAGADA

Snídaně. Odjezd do horského městečka Sagada, procházka po okolí s návštěvou jeskyní a pohřebních lokalit se zavěšenými rakvemi, kde domorodci uctívají duchy zemřelých. Možnost výstupu na vrchol Ampacao s panoramatickým rozhledem. Nocleh.
7: BONTOC – BANAUE

Snídaně. Přejezd do města Bontoc, které se rozkládá v nádherném ho rnatém terénu. Navštíví te a pro hlédnete si místní folklórní muzeum. Poté trasa pokračuje do města Banaue, které se nachází ve výšce kolem 1.200 m. Rýžové terasy v okolí Banaue bývají nazývány osmým divem s v ěta a trvalo více jak 2.000 let, než je příslušníci k mene Ifugao vybudovali. Dnes jsou na čestném místě světového dědictví UNESCO. Ubytování, večeře, nocleh.
8: BANAUE

Snídaně. Výlet do nedaleké vesnice k prohlídce jedinečných rýžových teras. Navštívíte místní domorodé trž iště s možností výhodného nákupu řemeslných výrobků. Návrat do hotelu v Banaue, večeře, nocleh.
9: BANAUE – MANILA

Snídaně. Odjezd venkovskou krajinou do Manily. Příjezd do Manily, nocleh.
10: MANILA – CEBU – BOHOL

Snídaně. Transfer na letiště a odlet na o strov Cebu, ležící na souostroví Visayas. Po příletu prohlídka největšího města na ostrově – Cebu City, které patří k nejstarším městům na Filipínách. V roce 1521 se zde vylodil Ferdinand Magellan, který zde postavil kříž na pokřtění prvních 800 místních obyvatel. Kříž je v současnosti uschován v kamenné rotundě se stropními malbami. Během prohlídky navštívíte též pevnost San Pedro, postavenou v roce 1965 – nejstarší španělskou pevnost na Filipínách. Projdete se po Colon Street, nejstarší dochovanou uličkou celých Filipín. Nejstarší filipínskou figurku Jezulátka uvidíte v bazilice Minore del Santo Nino. Poslední zastávkou bude návštěva taoistického chrámu, kde věštci předpovídají budoucnost. Přejezd trajektem na ostrov Bohol, ubytování v oblasti Panglao.
11: VOLNÝ PROGRAM

Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
12: BOHOL

Po snídani prohlídka kostela ve městeč ku Baclayon, založeném španělskými jezuity v roce 1595. Kostel byl postaven v roce 1596 z korálového kamene. Zastávka u sousoší Smíru, kde si vyslanec španělského krále Miguel Lopéz připíjí s boholským králem Gatunou pohárem směsí vína a vlastní krve na důkaz smíru mezi Španěly a místním obyvatelstvem. Cesta pokračuje na vyhlídkovou terasu. Po vystoupání více než 200 schodů se před vámi otevře fascinující výhled na „Čokoládové kopce“. Jedná se o neobvyklé geologické formace, jež se skládají z přibližně 1.300 souměrných kopečků dosahujících výšek kolem 1.200 metrů. Jsou porostlé trávou, která v období sucha zhnědne a kopce dostávají svou typickou čokoládovou barvu. Podle pověstí tyto kopce vznikly ze slz obra, který plakal nad smrtí své milované. Oběd si budete moci vychutnat během plavby plovoucí restaurace po řece Lomboc a zároveň sledovat okolní džungli. Poslední zastávka Vás zavede do záchranného a vědeckého centra místní rarity – nártouna. Jedná se o nejmenšího primáta na světě, dorůstajícího pouze 10-15 cm. Nártoun zaujme svou velkou hlavou, které dominují obrovské oči. Návrat do hotelu. Nocleh.
13 - 14: VOLNÝ PROGRAM

Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
15: ODLET DO PRAHY

Snídaně. Transfer na letiště. A odlet zpět do Prahy.
16: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Manila – Cebu – Praha s přestupem
letištní taxy
program, transfery a vstupy dle itineráře
13x nocleh se snídaní (všechny pokoje klimatizovány, WC, koupelna, TV, ...)
4x večeře dle programu
veškeré transfery klimatizovanými minibusy
služby průvodce CK (min. 16 osob) a místního průvodce

Základní cena nezahrnuje

odletovou taxu v Manile (cca 20,- USD), fakultativní výlety
Poznámka

Minimum: 16 osob

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, IČ: 27957039, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bohol, Cebu, Manila

To nejlepší z Filipín

Číslo zájezdu: 1448318
Filipíny, Manila