Termín:
27. 3. – 22. 4. 2018
Počet dní:
27 (út – ne)
Počet nocí:
24
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Pojeďte se s námi vrátit do minulosti, prozkoumat historii Mexika a objevit Mayskou dávnou stezku. Naše výprava začne v jednom z mnoha krásných měst a to v Mexiku City. Tedy začneme spolu objevovat top ve středním Mexiku. Necháme se ovlivnit duchem Mexika a nahlédneme do duše mexických rytmů. Historie těchto míst vám ráda otevře své dávné příběhy, do kterých budete mít tu čest nahlédnout.V Chiapasu prozkoumáme jeho poklady. Podíváme se na zoubek Mayské kultury, jak novodobé, tak i historické až mystické. Prodereme se místní džunglí, až narazíme na oslnivé bělostné pláže Karibiku. Budeme sledovat Mayskou dávnou fascinující kulturu (Joya de Caren, Copan, Quirigua, Livingston) tyto místa jsou na seznamu UNESCO. Navštívíme jezero Atitlan nebo Ambergris Caye. Na této výpravě budeme cestovat letecky, mikrobusy, luxusními autobusy ale i lodí po moři nebo loďkami na jezerech. Ubytovávat se budeme většinou ve městech, kde si užijete i svého volna pro prozkoumání zajímavých míst nebo jen pro takové lelkování.Tento zájezd organizujeme v malých skupinkách, protože chceme, abyste si to, co nejvíc užili.

Poznámka

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

ČR odlet

2. až 2 den

Mexiko CityPřistání v Mexiko City. Velikost tohoto města je tak ohromující. Hned, jak se ubytujeme v hotelu, proběhne check-in a následně už si budeme jen užívat. Ve vašem prvním volnu můžete vyrazit do pulzujícího centra, který je mozaikou kontrastů.

3. až 3 den

Mexiko City - Muzeum AntropologieeToto město je jedno z nejúžasnějších měst, kde zažijete jak vzrušení, tak i pocit pohody a naplnění z historických skvostů. V tomto městě i v dnešní době ještě potkáme rodilé indiány Nahautl. Průvodce vás zavede k památkám, které jsou v seznamu UNESCO. V této naší expedici po památkách se podíváme do Zacala, kterou místní nazývají 'srdcem města'. Prohlédneme si Metropolitní katedrálu, která se pyšní svým stářím a velikostí. Budeme obdivovat nástěnné malby v Národním paláci, které zde zanechal Diego Rivera. Ve městě Tenochtitlanu navštívíme pozůstatky Aztéckého chrámu, které nás nadchnou svým stářím a abychom se dostali do Chapultepeckého parku, musíme projít překrásnou Paseo de la Reforma Avenue. Chapultepecký park byl v dávné době Aztécké letní sídlo, které navštěvovali jen obyvatelé z vyšších tříd. Na konci tohoto dne si prohlédneme muzeum, které se pyšní svou sbírkou. Mezi Aztéckými kameny najdeme i model Tenochtitlánu. V dávné době bylo toto město hlavním městem Aztécké říše. Také budeme obdivovat z džungle dovezené kameny Olmec a spousty dalších a dalších krásných a tajuplných překvapení.

4. až 4 den

posvátné město TeothuacanMonumentální Teotihuacán, je posvátné místo, které skrývá spoustu záhad. Toto magické místo, které se nachází nedaleko Mexiko City, vás uchvátí svou monstrózností. Po příchodu Španělů toto půvabné božské město bylo zničeno, ale nikdy nebylo zapomenuto a žije ve vzpomínkách do dnes u mezoamerických národů. V době svého rozkvětu zde mohlo žít až kolem 200 tisíc obyvatel. Tato velká metropole, jejíž rozloha dosahovala, až k neuvěřitelným 22 km2 patřila k největším městům na americkém kontinentu, která také byla největším kulturním centrem Mexika. S průvodcem se společně ponoříme do záhad tohoto úžasného města. Koukneme se na vrchol pyramidy Slunce a Měsíce, kde zažijeme neuvěřitelný pohled na celé město Teotihuacan. Po projití alejí smrti neboli ' Avenue of Dead se zastavíme u chrámu Quetzalcoatl, který je proslaven svými kamennými sochami, následně nakoukneme do tajů chrámu Motýlů. Každý z nás by rád navštívil tato proslulá místa bez tlačenic a front turistů a proto vyjíždíme vždy brzy ráno, abychom se tomuto vyhnuli. Než vyrazíme zpět do hotelu, zastavíme se u svatyně Virgin od Gaudalupe, které je posvátným místem všech Mexičanů.

5. až 5 den

Tula – město Toltéků, historické Queretaro a San MiguelDnes se vydáme do Tuly, která se stala hlavním městem Toltéků po pádu Teotuhuacanu. Podíváme se na chrám Tlahuizcalpantecuhtli v Tuli, kterou si hlídají Toltéčtí válečníci. Tento chrám je mimo jiné jeden z nejslavnějších archeologických nalezišť. Dále přejedeme do ' pro Mexiko historicky významného města' Queretara, které je také zařazeno mezi památkami UNESCO. Nasajeme zde u oběda atmosféru historie, prohlédneme si zdejší památky a vyrazíme do náruče překrásného San Miguela de Allende, kde si prohlédneme 'Paris of San Miguelů, neogotický kostel se zvláštní růžovou věží, kterou navrhl v 19 století Zefrin Gutierrez. Prohlédneme si přenádherný skvost obraz Crista de la Conquista, který byl vytvořen ze stonků kukuřice a orchidejí v 16 století. Večer již bude volný program, který si můžete zpříjemnit večeří v historickém městě.

6. až 6 den

Historické město San Miguel a GuanajuatoV ranních hodinách navštívíme město Atotonilco v kterém se nachází kaple z 16 století. V této kapličce zažijeme souznění prehispánské a evropské kultury. Následně zavítáme do malebného městečka Dolores Hidalgo, do kterého v 19 století byl doručen Miguelem Hidalgonem 'pláč za nezávislost' neboli Grito de Dolores. Ve večerních hodinách přejedeme do města Guanajuata, ve kterém se ubytujeme a přichystáme se na skvělou večerní jízdu městem.

7. až 7 den

Guanajuato a velkoměsto Mexiko CityMěsto Guanajuato bylo ve svých dávných dobách velkým skvostem mezi městy a to díky neskutečnými zásobami stříbra. Krása tohoto města je nepopsatelná. Skrývá se zde archeologické prehispánské naleziště, které lemují indiánské vavříny. Překvapí vás tu velká rozdílnost stylů, kuriózní uličky v podzemí nebo velký trh jménem Hidalgo. Navštívíme památník EL Pipila, divadlo Juarez a jiné nádherné místa tohoto města, která stojí za návštěvu. Ve městě Tepotzotlan, do kterého následně zamíříme, si prohlídneme muzeum Vice Regala a v odpoledních hodinách vyrazíme zpět do Mexika City. Večer si dáme volno, a jak ho využijete, to necháme jen ve vašich rukou.

8. až 8 den

Velkoměsto Mexiko CityDnešní den si můžete prožít podle svého gusta, jelikož je volný a nikam vás tahat nebudeme. Můžete ho využít k nakupování suvenýrů, prohlídkou města, ochutnávkou místních specialit v restauracích nebo můžete se jet podívat do malebné vesničky La Casa Azul de Frida Kahlo a nasávat zde historickou atmosféru. Doporučíme vám i navštívit Xochimilco 'barevný kanál', Cuernavaca a Taxca a dalších zajímavých míst o kterých vás bude informovat náš průvodce. Někteří z vás se neradi vydávají sami na výlety a tak tu máme pro vás možnost využití našeho průvodce, který to s vámi velice rád projde.

9. až 9 den

ChiapasTransferem se z hotelu dostaneme na letiště, z kterého nás bude čekat přelet na letiště Tux Gutierrez ve městě Chiapas, na kterém budeme okolo 13 hodiny. Přesuneme se do kaňonu, který je místy vysoký až několik stovek metrů. Zde se nalodíme a vydáme se obdivovat divočinu, která lemuje řeku Grijalvu. Když budeme mít štěstí, můžeme tu zahlédnout opice, krokodýli a různé druhy ptactva. Cestou do San Cristobal de las Caras budeme míjet kouzelné historické městečko Chiapa de Corzo.

10. až 10 den

San Juan Chamula a ZinacantanDen plný mysterióznosti a kouzel. Ano, podíváme se do vesniček, kde žijí ve víru starých tradic, jejíž původ je křesťanský a pohanský. V Chiapaské vrchovině se nacházejí dvě kouzelné vesničky San Juan a Zinacantan, které si svou významnou autonomii stále drží uvnitř Mexika. V odpoledních hodinách vám dáme prostor na aktivity, které si budete chtít prožít v soukromí. Můžeme vám doporučit městečko San Cristobal de Casas, kde vás ohromí místní tržnice, katedrála a samozřejmě i nádherné muzeum nefritů.

11. až 11 den

Palenque a CampecheV ranních hodinách se vydáme do centra Palenque. Je to nejzápadnější místo mayské společnosti na území Mexického státu Chiapas, který je pohlcen bujnou vegetací deštného pralesa. Jméno Palenque znamená 'Zastřešené místo', ovšem původní název byl ' Bakal Ham' což znamená 'Hodně vody'. Jsou zde nejzachovalejší a nejslavnější chrámy – mayský pohřební monument Chrám nápisů, Chrám kříže, Chrám listového kříže, Chrám slunce, Chrám červené královny, Chrám počtu, Severní klášter, Dům lva, Chrám lebky a mimo jiné i Královský palác, který byl vybudován nejslavnějším mayským panovníkem králem Pakalem. Po pořádné dávce historie tohoto kouzelného místa si dáme oběd a budeme pokračovat v nasávání dalších dojmů ve městě Campeche. O tomto místu se tvrdí, že první kdo sem vkročil, byli Španělé. Na toto místo často útočili němečtí, francouzští a angličtí piráti. A vlastně díky těmto útokům byly postaveny kolem města ochranné zdi.

12. až 12 den

Uxmal a MeridaJeště než dorazíme do Meridy, se zastavíme na krásném místě zvaném Uxmal v překladu 'třikrát postaveno'. Je zapsán v dědictví UNESCO a díky dominantnosti své architektury je nazýváno za nejreprezentativnější mayské město. Zde si prohlédneme Magicianské pyramidy, dozvíme se něco z historie Ballgamského soudu a navštívíme palác guvernéra. Po načerpání vědomostí přejedeme do slíbeného města Meridy, kterému se také říká 'Bílé město'. Hlavní památkou tohoto města je katedrála de San Idelfonso, která vznikla z kamenů zbořeného mayského chrámu. Je zde obdivuhodné i sídlo rodiny Montejů, které zobrazuje na čelní stěně podobiznu Pierra Monteja, zakladatele Méridy, stojícího na hlavách poražených Mayů.

13. až 13 den

Chichen Itza a CancunKolem roku 600 bylo Chichen Itza prominentní město Mayů. Díky zachovalým památkám tohoto místa se dostala Chichen Itza na seznam sedmi divů světa. Historie tohoto města je velmi bohatá, ale i výjimečná. K obdivu jsou zde rozlišné styly staveb, mayský klasický a mayský toltécký, který sem byl přinesen s invazí národů z jižních oblastí. Jsou zde velmi zajímavé a krásné stavby, jako třeba pyramida Kukulkan, chrám válečníků, seskupení mnoha sloupů, hřiště na kterém se hrála hra pelota nebo soud Bellgame, Chichanchob nazývaný jako 'Červený dům', observatoř Caracol a spoustu jiných zajímavých staveb, které stojí za to je vidět. Po obědě se pojedeme vykoupat do Sacred cenote, která byla vytvořena přírodou a sloužila v dávné době jako zásobárna pitné vody pro mayský lid. Následně se přesuneme do Cancunu, kde se ubytujeme v hotelu.

14. až 14 den

AntiguaV dnešním dnu přeletíme do města Antigui a ubytujeme se v místním hotelu. Toto město je velmi krásné a možná patří mezi nejkrásnější města ve střední Americe a i přesto, že bylo několikrát zničeno zemětřesením, požárem a jinými přírodními katastrofami. V roce 1773 postihlo Antigue devastující zemětřesení, po kterém se dlouhou dobu zotavovalo a dnes toto půvabné městečko, které vás okouzlí svými půvabnými dlážděnými uličkami, klasickou architekturou a náměstíčkama s přenádhernou různorodostí tropických rostlin, je zapsáno ve světovém seznamu dědictví UNESCO. V tomto městečku spolu strávíme celý den. Budeme zde relaxovat a nasávat příjemnou zdejší atmosféru.

15. až 15 den

Belize a AntigueRáno a dopoledne strávíme vyřizováním víz na ambasádě v Belize, kam se vydáme již kolem 8 hodiny ranní. Jakmile dostaneme víza, přejedeme zpět do hotelu, kde se naobědváme a vydáme se na dnešní první příjemnou akcičku do krásného centra Antiguy. Projdeme si zde kouzelné uličky a dozvíte se zajímavé historické příběhy od našeho průvodce. Na večer se opět vrátíme do hotelu, kde i přenocujeme.

16. až 16 den

AtitlanPo snídani se s průvodcem vydáme k jezeru Atitlan, která nám bude trvat zhruba 2 hodinky. Poplujeme kolem malebných indiánských vesniček, dozvíte se o jejich tradicích a historické minulosti. Pokud se vám bude chtít, zavítáme do Santiaga de Atitlan a San Pedra. Toto nádherné jezero Gringtenango s čedičovými svahy, obklopené krásnou tropickou vegetací se nachází v kráteru sopky. Odpoledne nás už bude čekat jen přesun do Guatemaly.

17. až 17 den

San SalvádorPo snídani se vydáme na hranice, kde si budeme muset projít migračními formalitami. Následně odjedeme do hotelu Terraza do města San Salvádor. A v odpoledních hodinách zavítáme do historického centra, kde si prohlédneme kouzelné náměstí, katedrály a podíváme se na trh, kde místní prodávají své řemeslné výrobky. Tento den zakončíme pohledem na panorama tohoto nádherného městečka.

18. až 18 den

Joya de Caren a TazumalV ranních hodinách se všichni sejdeme a pojedeme do Joya de Caren. Zdejší mayské vesničky zde byly schovány 1400 let pod sopečným prachem. A proto bylo toto místo zapsáno na seznam děditství UNESCO. V tomto malebném historickém městečku byla založena první továrna, ve které se vyrábí indigo. Následně se pojedeme podívat na historické město Santa Any, kde si projdeme ruiny Bílého domu a Tazumalu. Ve večerních hodinách se vrátíme do hotelu.

19. až 19 den

San Salvádor a HondurasPo snídani se vydáme na cestu na hranice s Hondurasem. V malebném hotelu ve městě Copan se ubytujeme a ve večerních hodinách si projdeme místní historické centrum, kde zažijeme úžasnou atmosféru. Pochutnáme si na místních specialitách v tradičních restauracích a nakoukneme do obchůdků, kde to voní historií.

20. až 20 den

Copan, Quirigua a LivingstonTento den si budeme vychutnávat rozvaliny celého Copanu. Navštívíme mayskou část Acropolisu a jeho archeologické pozůstatky. Při cestě do muzea, které ukrývá překrásné mayské sochy, se projdeme po hieroglyfických schodech, které jsou hlídané historickými sloupy. Dále naším cílem bude Livingston, ale než k němu dojedeme, zastavíme se u největšího mayského náhrobku Quirigui. Následně v Puerto Barrios si dáme něco k snědku a po krátkém odpočinku budeme pokračovat v naší cestě.

21. až 21 den

Rio Dulce a PeténPo snídani se nalodíme na loď a s místním lodním kapitánem si prohlédneme zdejší flóru a faunu, která je zde opravdu neskutečně nádherná, lemující půvabnou řeku Rio Dulce. Při troše štěstí, můžeme zahlédnout kapustňáka, kterému bohužel již dnes hrozí vyhynutí. Budeme míjet kaňon Rio Dulce, který je hnízdištěm mořských ptáků. Po obědě se vydáme do města Flores, kde se ubytujeme v hotelu Esplendido.

22. až 22 den

TikalTyto nejrozlehlejší ruiny se nacházejí na severu Guatemaly, a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Hned po snídani je tedy navštívíme a povíme si o zdejší kultuře mayských obyvatel. Nezůstaneme však jen na jednom místě a projdeme si i okolní mayské památky, které také stoji za obdiv. Oběd si dáme v místní parku a následně v odpoledních hodinách se přesuneme do města Florens, kde již budete mít prostor na volnočasové aktivity.

23. až 23 den

Ambergris CayePo snídani kolem deváté hodiny se přesuneme na letiště a přeletíme do nádherného města Ambergris Caye, které leží v Belize na pobřeží Karibiku. Ubytujeme se a celé odpoledne budeme věnovat relaxaci na místních bělavých plážích, a v blankytně modrém Karibiku. Ale abychom nezlenošili, tak si ještě skočíme prozkoumat zdejší malebné městečko.

24. až 25 den

Ambergris CayeDnes po snídani vám náš průvodce nabídne aktivity, které se dají dělat v této části Karibiku. Můžeme společně objevovat nádherná zákoutí ze seakajaků, proplouvat tajuplnou zaplavenou jeskyní nebo se můžeme proletět na visuté lanovce. A pro ty, kteří chtějí si tyto dny užít v poklidu je tu místní čajovna se senzační nabídkou čajů.

26. až 26 den

Cancun MexikoPo osmé hodině ranní a dobré snídani se přesuneme na letiště a přeletíme do Cancunu ve kterém se ubytujeme a naobědváme. Večer si zajdeme prohlídnout nádherně osvícené historické město, posedíme v místní restauraci a dáme si společnou poslední kávičku.

27. až 27 den

Letiště s mezinárodním letem

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Zpáteční mezinárodní letenku z Prahy v hodnotě 25000 Kč
 • ubytování v hotelech se snídaní
 • českého průvodce a průvodce v Guatemale, Hondurasu, Belize, Salvadoru a Mexiku
 • veškeré transporty, přelety v Belize a přelet v Guatemale.

Základní cena nezahrnuje

 • Víza
 • cestovní pojištění
 • vstupní poplatky a hraniční poplatky v Hondurasu a Guatemaly cca 30 USD, odletový tax v Cancunu 20 USD
 • ostatní strava
 • vstupné do památek

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Cancún

Velká Májská cesta z Mexika do Karibiku ***

Číslo zájezdu: 847361
Belize, Guatemala, Honduras, Mexiko, Salvador, Mayská riviéra, Quintana Roo, Cancún