Termín:
27. 4. – 4. 5. 2020
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 19:40
Strava:
polopenze
Původní cena:
23 190
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

8 denní poznávací zájezd – poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí

Casablanca – Rabat – Meknes – Fes – Chaouen – Tanger – Casablanca

Program zájezdu

1.den: Casablanca
Přílet do Casablancy, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí a nocleh.

2. den: Casablanca - Rabat
Po snídani odjezd do města Rabat, bílého sultánského města a hlavního administrativního sídla Maroka. Návštěva Královského paláce, římské ruiny Chellah, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Ubytování a nocleh.

3. den: Rabat – Meknes - Fes
Snídaně v hotelu, odjezd do Meknesu, nazývaného 'Marocká Versailles', které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem pro marockou kulturu. (Možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 20 EUR). Večeře a ubytování.

4. den: Fes
Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (t.j. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky, používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

5. den: Fes – Chaouen
Brzká snídaně a odjezd do městečka Chaouen, známého svými modrobílými domky, vystavenými v andalusijském stylu. Navštívíte náměstí a projdete se kolem místní tržnice. Ubytování, volný program, nocleh.

6. den: Chaouen - Tanger
Po snídani odjezd přes pohoří Rif do Tangeru, nazývaného díky své poloze u Gibraltaru „Brána do Evropy“. Město nabízí fascinující směs Afriky, Evropy a Orientu, a inspirovalo mnoho evropských a amerických umělců (malířů, hudebníků a spisovatelů). Večeře a nocleh.

7. den: Tanger – Casablanca
Po snídani odjezd do Casablancy, ekonomického a průmyslového centra maroka. Během cesty, pouhých 45 km od Tangeru, navštívíte Asilah, bílé městečko obklopené okouzlujícím pobřežím. Příjezd do Casablancy, večeře a nocleh.

8. den: Casablanca - Praha
Snídaně, v dopoledních hodinách prohlídka Casablancy, návštěva obytné oblasti Anfa a přímořské čtvrti Ain Diab. Uvidíte také exteriér mešity Hassana II.. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Změna v programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 20 osob. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu. Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Velkolepá města – 140 MAD/osobu/celý okruh.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), fakultativní služby, vstupy do památek (cca 300 MAD), místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8 denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatná v hotovosti na místě. Spropitné.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Casablanca, Fés, Chaouen, Meknes, Rabat, Tanger
Informace o slevách

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.