Velký okruh Bulharskem - letecký zájezd

Bulharsko, Slunečné pobřeží, Slunečné pobřeží, VELIKO TARNOVO

Velký okruh Bulharskem - letecký zájezd

  Bulharsko, Slunečné pobřeží, Slunečné pobřeží, VELIKO TARNOVO
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ •VELIKO TARNOVO • DRJANOVO• GABROVO• ŠIPKA• KAZANLAK •KOPRIVČICA • SOFIE • RILSKÝ KLÁŠTER • SAPAREVNA BAŇA • PLOVDIV• BAČKOVSKÝ KLÁŠTER• CHASKOVO• STARA ZAGORA

1. den:

(předokládaný odlet na 7 nocí Brno 6:25, Praha 5:20, na 10/11 nocí Brno 11:50) Po příletu do Burgasu přímo vyrazíme do Veliko Tarnovo , kam přijedeme cca kolem 13. hodiny. Veliko Tarnovo je jedno z nejstarších měst v Bulharsku, jeho počátky sahají do 3. tisíciletí před Kristem a v druhém bulharském císařství bylo hlavním městem. Rozkládá se na čtyřech kopcích u řeky Jantry a je jedním z nejkrásnějších bulharských měst. Prohlídku začneme na vrholku Carevec, pokračovat budeme v kostele Čtyřiceti sv. mučedníků z roku 1230, mezi jinými památkami uvidíme i historické tržiště s dílnami řemeslníků Samovodská čaršija. Kolem 18. hodiny odjedeme do městečka Drjanovo , ubytování, volný čas, případně procházka po městě a prohlídka historického mostu mistra Kolji Fičeta a kostela sv. Nikolaje.

2. den

Po snídani odjezd, prohlídka Drjanovského kláštera, dále Gabrovo , někdejší cetrum textilního průmyslu na řece Jantra, dějiště mnoha bulharských anekdot. Etnografické muzeum Etar (skanzen). Dále projedeme přes průsmyk Šipka , který proslul jako místo obrany před tureckými vojsky v rusko-turecké válce v letech 1877-8 a prohlédneme si památník, který zde byl postaven na počest této události. Také si prohlédneme chrám Narození Krista, vybudovaný podle vzoru ruských pravoslavných chrámů českým architektem Antonínem Tomiškou. Následovat bude návštěva Kazanlaku , jehož hlavní atrakcí je thrácká hrobka, památka UNESCO. Prohlédnout si můžeme také místní muzeum růží. Odpoledne se podíváme do malebného městečka Koprivčica , kde si prohlédneme malebné starobylé domy. Poté odjedeme do Sofie, ubytování.

3. den:

Dopoledne prohlídka Sofie : katedrála sv. Alexandra Něvského, postavená jako výraz vděku ruskému carovi, díky němuž získalo Bulharsko v roce 1878 nezávislost, Národní galerie v bývalém carském paláci, Národní divadlo Ivana Vazova, rotunda sv. Jiří ze 4. století s cennými freskami uprostřed římského fóra aj. Odpoledne odjezd ze Sofie, po cestě návštěva Bojanského kostela, památky UNESCO. A pak už budeme pokračovat do Rilského kláštera , památky UNESCO. Prohlídka největšího kláštera pravoslavné církve v Bulharsku z 10. století. Nocleh poblíž.

4. den:

Po cestě zastávka v lázních Saperava Baňa , jeden z nejteplejších pramenů v Evropě (103 ?C), pokračujeme do města Samokov , ležícím 950 m.n.m. v kotlině mezi pohořími Rila a Vitoša. Prohlídka mešity Bajrakli džamija. Pokračování cesty směr Plovdiv, po cestě krátká zastávka v Borovci , centru zimních sportů. Příjezd do Plovdivu , jednoho z nejstarších měst vůbec a centra bulharských veletrhů. Prohlédneme si staré město, jež stojí na sedmi kopcích, s jeho křivolakými uličkami s domky obchodníků, starověké trhácké opevnění, starověký stadion, antické fórum ve středu města, velkolepý římský amfiteátr aj. Ubytování v Plovdivu.

5. den:

Odjezd na prohlídku Bačkova a hlavně Bačkovského kláštera . Pokračujeme do Perperikonu, archeologické lokality na kopci s památkami již z doby neolitu. Pokračování v cestě do Chaskovských minerálních lázní , ubytování, odpočinek, případně návštěva lázní přímo v hotelu.

6. den:

Odjezd směrem na Slunečné pobřeží, cestou krátké zastávky v Chaskovu a Staré Zagoře . Příjezd kolem 17. hodiny, ubytování.

7. den:

Pobyt u moře na Slunečném pobřeží, koupání. Případně možno individuálně navštívit starý Nesebr (památka UNESCO).

8. den:

Odlet zpět do ČR.
U zájezdu na 11 nocí bude 8.-11. den pobyt u moře v hotelu na Slunečném pobřeží, 12. den odlet zpět do ČR.

Doprava

Doprava do Bulharska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings Předpokládaný letový řád (místní časy): 7 nocí: Brno - Burgas 06:25-09:15, Burgas - Brno 10:05-11:05 Praha - Burgas 05:20-08:25, Burgas - Praha 09:10-10:25 10/11 nocí: Brno - Burgas 11:50-14:40, Burgas - Brno 09:50-10:50 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Způsob prodeje

on-line

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu z ČR do Burgasu a zpět vč. všech poplatků • dopravu a transfery místními autobusy po Bulharsku • 7x (11x) ubytování v hotelu 3* se snídaní • služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3.000 Kč • 7x večeře 2.100 Kč/os. • 11x večeře 3.300 Kč/os. • Předpokládaní částka na vstupy 100 Leva (asi 50 Eur)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Emma, IČ: 44041918. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Drjanovo, Gabrovo, Kazanlăk, Koprivčica, Slunečné Pobřeží, Sofie, Šipka, VELIKO TARNOVO
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 480 108
dnes 7.30–17 h

Bulharsko

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem.

Nezávazná objednávka

Velký okruh Bulharskem - letecký zájezd
  Bulharsko, Slunečné pobřeží, Slunečné pobřeží, VELIKO TARNOVO

Cena
19 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 480 108

Zájezd

osoba
2
19 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
3 000 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
308 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
148 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
508 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
710 Kč