Termín:
29. 10. – 12. 11. 2017
Počet dní:
15 (ne – ne)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

PRAHA - QUITOOdlet z Prahy do Quita. po příletu uvítání průvodcem CK, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

QUITOProhlídka Quita - skvostu koloniální kultury. Toto město, ležící v nadmořské výšce bezmála 3000 metrů, se může pochlubit jedinečnou kolekcí chrámů, kostelů, katedrál a dalších historicky cenných staveb. Odpoledne navštívíte slavný monument 'střed světa' postavený přímo na rovníkové čáře. Nocleh v Quitu.

3. den

OTAVALOCelodenní výlet do indiánských vesnic v podhůří severních And a prohlídka největšího indiánského trhu v Jižní Americe - Otavalo Indian Market. Můžete zde obdivovat vystavené rukodělné výrobky - ponča, tapiserie, šperky, klobouky a mnoho dalších výrobků. Návrat do Quita ve večerních hodinách.

4. den

VULKÁN COTOPAXICelodenní výlet k činnému vulkánu Cotopaxi. Tato sopka je se svojí výškou téměř 6000 metrů druhou největší horou Ecuadoru. Zajímavostí je ledovec na jejím úbočí, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návrat do hotelu v podvečer.

5. den

VULKÁN COTOPAXICelodenní výlet k činnému vulkánu Cotopaxi. Tato sopka je se svojí výškou téměř 6000 metrů druhou největší horou Ecuadoru. Zajímavostí je ledovec na jejím úbočí, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návrat do hotelu v podvečer.

6. den

AMAZONIECílem dopoledního výletu je kaskádový vodopád La Cascada de Latas. Po krátké plavbě motorovou kánoí a trailu pralesem Vás čeká osvěžující koupel pod vodopádem v křišťálově čisté vodě pralesní řeky. Po návratu zpět oběd. Odpoledne se můžete těšit na vycházku do pralesa a pozorování jeho obyvatel - od rostlin a hmyzu až po opice a mnoho zdejších druhů ptactva. Večer společné posezení u krbu, společná večeře.

7. den

BAŇOSNávrat do regionu Andes, prohlídka vesnic Puyo a Baňos, návštěva velkolepého kaňonu Pastaza, nocleh v Baňos.

8. den

VULKÁN TUNGURAHUAVesnice Baňos je položena v údolí s množstvím vodopádů. Hlavní atrakcí je ale barevný kouř vycházející ze sopečného jícnu Tungurahua. Místní indiáni toto místo uctívají jako projev síly 'matky přírody'. Prohlídce tohoto údolí je zasvěcen dnešní den.

9. den

VULKÁN CHIMBORAZO, RIOBAMBACelodenní přejezd jedinečnou přírodou k nejvyšší hoře Ecuadoru - vulkánu Chimborazo. Ubytování v městě Riobamba.

10. den

NARIZ DEL DIABLO, CUENCADnešní zážitky z Vás hned tak nevyprchají !! Na programu je jízda železnicí Nariz del Diablo. Jízda vlakem nad srázy a kaňony s jedinečnými výhledy na vulkán. Chimborazo je mnohými považována za vrchol zájezdu. Odpoledne ještě navštívíte ruiny Ingapirca, nocleh Vás očekává ve městě Cuenca.

11.den

CUENCAProhlídka města a volno k samostatné prohlídce. Město je známé jedinečnou koloniální architekturou, slavnou katedrálou, klášterem a květinami zarostlými náměstími.

12.den

EL CAJAS, GUAYAQUIL Návštěva národního parku El Cajas. Po prohlídce pokračování cesty do Guayaquilu, nocleh

13.den

GUAYAQUILPo snídani Vás čeká prohlídka hlavního města ecuadorského pobřeží, která zahrnuje největší turistické atrakce historie i současnosti. Nocleh v centru města.

14.den

GUAYAQUIL - PRAHADle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy nebo fakultativní prodloužení pobytu v Ecuadoru čtyřdenní plavbou po souostroví Galapágy.

15.den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Obecný popis

15 dnů Ecuador Quito - Otavalo - vulkán Cotopaxi - Baňos - vulkán Chimborazo - Rio Bamba - Cuenca - NP El Cajas - GuayaquilMinimální počet 8 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Zájezd může být směřován opačně.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Cena
leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč )13 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodců13x snídaně komplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

Cena
stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdupovinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinaceletištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 21.200 kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji 3.800 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Baňos, Cuenca, Otavalo, Quito, Rio Bamba

Velký okruh Ecuadorem

Číslo zájezdu: 783302
Ekvádor, Baňos, Cuenca, Otavalo, Quito, Rio Bamba

Všechny termíny a možnosti (1)