Termín:
14. 8. – 26. 8. 2018
Počet dní:
13 (út – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

CHERBOURG - ROSSLARE - ROCK OF CASHEL - NP KILLARNEY - MUCKROSS ABBEY - RING OF KERRY - ADARE - CLIFFS OF MOHER - BURREN - NP CONNEMARA - LETTERFRACK - KYLEMORE ABBEY - CARROWMORE - SLIGO - OMAGH - LONDONDERRY - DUNLUCE - CAUSEWAY COAST - GIANT?S CAUSEWAY - CARRICKFERGUS - BELFAST - MONT STEWART HOUSE - DOWNPATRICK - GLENDALOUGH - POWERSCOURT GARDENS - NP WICKLOW MOUNTAINS - DUBLIN

Svozové trasy

BRNO, PRAHA - A PRAHA - B

1. den

Program A i B: Odjezd z Brna v podvečerních hodinách.

2. den

Odpoledne přijedeme do Cherbourgu (dle časových možností krátká prohlídka), nalodíme se na trajekt do Irska a čeká nás plavba Atlantikem. Přenocujeme v kajutách.

3. den

Dopoledne připlujeme do Rosslare, naší první zastávkou bude ROCK OF CASHEL s nejzachovalejším románským kostelem v zemi a zříceninami obří středověké katedrály a hradu. Ubytujeme se.

4. den

Dnes nás uchvátí jedinečná krajina NP KILLARNEY. Prohlídneme si KILLARNEY, které je zároveň východiskem k památkám v okolí jezer, návštívíme opatství MUCKROSS ABBEY a podnikneme tradiční cestu poloostrovem Iveragh. Uvidíme RING OF KERRY -  podmanivé horské a pobřežní scenérie, Bog Village, Waterville, vyhlídka Moll ?s Gap aj. Odjedeme na ubytování.

5. den

Zastavíme v okouzlující vesničce ADARE, projdeme se u fantastických útesů CLIFFS OF MOHER. V oblasti dolního toku Shannonu navštívíme oblast BURREN a vydáme se k Poulnabrone Dolmen, kde se přesvědčíme se o výjimečnosti irské krajiny. Přejedeme na ubytování.

6. den

Dnes nás čeká NP CONNEMARA - kraje močálů, hor a vřesovišť, kterému dominují dva horské hřbety. Zastavíme se v městečku LETTERFRACK, v případě hezkého počasí podnikneme výstup na Diamantovou horu. Prohlédneme si malebné opatství KYLEMORE ABBEY a odjedeme na sever do hrabství SLIGO s nejvyšším počtem prehistorických památek. Ubytujeme se v oblasti Donegalského zálivu.

7. den

Dnes dokončíme prohlídku města SLIGO, spatříme dům nejslavnějšího irského básníka W. B. Yeatse, opatství SLIGO ABBEY a návštívíme jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE. Poté budeme pokračovat do OMAGH, kde navštívíme Ulstersko-americký NP věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Na závěr jedno z nejhezčích severoirských měst LONDONDERRY. Ubytujeme se.

8. den

Po snídani se vydáme na nejmalebnější úsek pobřeží CAUSEWAY COAST. Zastavíme se u romantické zříceniny hradu DUNLUCE. Ve chvíli, kdy spatříme OBRŮV CHODNÍK s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO), pochopíme, proč naši předkové nevěřili, že vznikl přirozenou cestou. Navštívíme palírnu BUSHMILLS ve stejnojmenném městečku. Čeká nás lehká pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most Carrick-A-Rede-Rope, 20 m dlouhý a 1m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast mezipobřežními útesy a ostrůvkem Carrick-a-Rede. Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme na ubytování do oblasti Carrickfergus.

9. den

Dnes navštívíme jeden z nejkrásnějších irských hradů CARRICKFERGUS a podél zátoky Belfast Lough dojedeme do BELFASTU, města pyšnícího se viktoriánskými budovami. Navštívíme nové a unikátní Muzeum TITANIKU, právě zde v Belfastu, byla loď postavena. Projdeme si historické centrum vč. extravagantní budovy radnice z bílého portlandského kamene a shlédneme i další budovy na Donegall square. Po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu roduLondonderryů do MONT STEWART HOUSE, okázalému sídlu s nevídanými interiéry a zahradami. Krátkým trajektem se přeplavíme přes jezero STRANGFORD LOUGH k podvečerní návštěvě městečka DOWNPATRICK.

10. den

Severně od Dublinu zavítáme do lokality mýtického významu Newgrange. Budeme pokračovat do oblasti NP WICKLOW MOUNTAINS, podnikneme pěší procházku kolem jezer, prohlídka klášterního komplexu GLENDALOUGH, odpoledne si krátce prohlédneme zahrady POWERSCOURT GARDENS a odjedeme do DUBLINU, kde návštívíme vyhlášené čtvrti Temple bar s bezpočtem pubů. Ubytujeme se.

11. den

Program A: Dokončíme prohlídku centra DUBLINU vč. katedrály sv. Patrika a muzea pivovaru Guiness. Přejedeme trajektem do severního Walesu - ostrov Anglesey a dále na ubytování do Anglie. Program B: Dle časových možností a v návaznosti na letecký řád prohlídka Dublinu.Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Po snídani odjezd do ČR, přejezd kanálu La Manche, tranzit přes Francii a Německo.

13. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Anotace

země s keltskou minulostí plná klikatících se uzoučkých cest a honosných viktoriánských sídel

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Program A: dopravu lux. autobusem, 10 x ubytování (9x hotel – 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžková kabina na trajektu), 9x snídani, trajekty do Irska a zpět, Eurotunel z Anglie, služby průvodce, pojištění CK.

Program B: dopravu lux.busem, leteckou přepravu Dublin - Praha, let. taxy, transfer na letiště, 9x ubytování (8x hotel – 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžková kabina na trajektu), 8x snídani, trajekty do Irska, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 180 €.

Příplatky

Program A: 1lůžkový pokoj - 6 900  Kč, Program B: 1lůžkový pokoj - 6100  Kč, muzeum Titanic v Belfastu 540 Kč, od 60 let 440 Kč (nutné nahlásit rezervaci do CK min. 1 měsíc před odjezdem), cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čsad Tišnov, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Belfast, Dublin
Informace o slevách

Velký okruh Irskem a ostrov sv. Patrika

Číslo zájezdu: 887 419
Irsko, Irsko, Severní Irsko, Belfast, Dublin